Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet a séta jó zsírégető?

Lehet a séta jó zsírégető?

Figyelt kérdés

Lenyomok heti 3 vagy több napon 10km sétát, az lehet 3 hónap alatt eredményes? -10kg?


Azt olvastam ez az aerob edzés vagyis nincs pulzusemelkedés és ilyenkor a zsírból fedezi a szervezet az energiaszükségletét. Ez igaz? Elég lenne csak sétálni?


Ha ez így van minek futnak az emberek? Miért nem csak simán sétálnak?



#séta #zsírégetés #zsírégető sport
2013. jan. 13. 15:28
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Tehát a titok akkor lehet ez?

Zsír és CH mentes kaja, mondjuk saláta, hús, esetleg + fehérje és 2 óra 5km/ó séta.


Valahol olvastam 50 perc mozgás után kezdődik a zsírégetés.

Akkor a napi 2 órás séta elvileg rendben van, nem?


Mondjuk értelemszerűen 500-600kcal-nál nem több / étkezésenként.


2 óra alatt kb 10km-t tudok letolni, ami nálam olyan 700kcal, magyarul ha előtte pár órával eszek utoljára és este lenyomom a 10km-t, akkor ennek működnie kellene, mert már eleve "kiéhezve" mennék a sétára ráadásul utána már csak alvás van.


Esetleg így az izomzatot veszélyeztetem? Mit kell tenni, séta után egy proteinturmix?

2013. jan. 18. 01:15
 22/27 anonim válasza:
Kb 2hete, 2naponta 45percet gyors sétálok! kevesebbet eszek. de ugyanazokat mint azelőtt. 3kg ment le a 2hét alatt! szóval nekem használ ez a sétálgatás.. :)
2013. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
kicsit odafigyeltem a kajára(nem drasztikus fogyókúra) 3 hónap alatt, minden nap 6 km-t sétáltam, 8,5 kg-ot fogytam
2014. febr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Lehetséges, én eddig kb 8 kg-tól szabadultam meg 2 hónap alatt (114-ről indultam mondjuk). Heti 4-5 alkalommal 7 km, alkalmanként 70-80 perc közötti idő alatt.
2014. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Hozzáteszem mellette figyelek, hogy mit eszek: krumpli 0, fehér kenyér 0, cukor helyett édesítő pötty (persze nem töménytelen). Nekem ami sokat segít, igaz nem a legolcsóbb, hogy Norbi ebédet eszek heti 3-4 alkalommal. Ez egyrészt azért jó mert jók az adagok, egészségesebb hozzávalókkal csinálják, plusz nem kell főzni (főiskola mellett nem sok időm/kedvem lenne) Remélem tudtam segíteni!
2014. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
A terepen (dombnak felfelé, erdőben..stb.) történő tempós séta, sokkal jobb, mint a parkban való kocogás/futás. Több zsírt is éget! Ráadásul nem cseszi szét a térdízületeket, míg a futás igen.
2014. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Ha pedig lábsúllyal sétálsz az pedig még jobb!
2014. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!