Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak dvd-re tornázom...

Ha csak dvd-re tornázom itthon az is jó ugye?

Figyelt kérdés

Heti 6 alkalommal 50 percet tornázom itthon dvd-re.

Kondiba nem tudok elmenni, nincs rá keret, de nem is vágyom, félek hogy kinéznek. Úszni-szaunázni szívesen mennék, lenne is hova, de az is sokba kerül.

Futni pedig most nem lehet, csak ha felszárad. Kis faluba élek és minden tiszta latyak és víz, ráadásul ma ahogy mentem a boltba majdnem el is csúsztam, síkos minden.


2013. jan. 15. 15:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Jövő hónapban megpróbálom ki kalkulálni a heti 1-szeri úszást és szaunát, de az ugye még messze van.

Ott van ha jól tudom vízi torna is, oda is jó lenne elmenni, de az még drágább, mert a belépőn kívül, ugye torna díjat is kell fizetni.

2013. jan. 15. 15:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Remélem mert én is így csinálom, most kezdtem :D Mellette még szobabiciklizem.

Te "kire" tornázol?

2013. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy jó. De mire? :D Ha fogyni szeretnél, akkor diétás étrended legyen és a dvd mellett nem ártana egy kis erősítés is (ha nincs benne a programban, akkor guggolás, fekvőtámasz és hasonlók). Ha csak átmozgatásnak kell a dvd, akkor meg bőven jó az 50 perc heti 6x. Csak nehogy ráunj, néha váltsd ki valami mással :)
2013. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez mire is lenne jó?


És miket eszel?

2013. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

8-12 kg-ot szeretnék fogyni.

Az étrendemet táplálkozási szakértőtől kaptam és a dokim is átnézte. A doki szerint a lényeg, hogy napi 120 g ch alatt maradjak és a fehérje szintemet tartsam amilyen magasan tudom, 100 g ch körül, de legjobb lenne felette. Felhívta a figyelmem a gyümölcsök szénhidrát veszélyeire. Az étrend a glikémiás indexen alapul.

De mivel akkor nagyon az étrendre koncentráltam, elfelejtettem a testmozgásról kérdezni őket. Illetve a táplálkozási szakértő mondta, hogy heti 3 alkalommal jó lenne legalább fél órát cardiózni, de most ez csak szobában cardio fitnessre oldható meg.

Béres Alexandra DVD-im (Menni fog, Legjobb formád, Egyensúlyban önmagaddal) és Czanik Balázs DVD-im (Capoeira aerobic 1-2 és Hardcore Aerobic) vannak ezekre tornázom. Jó lesz?

2013. jan. 16. 08:55
 6/7 bebycica válasza:
15 kg fogytam úgy hogy csak otthon DVD-re tornáztam :) hidd el nem kell azhoz sehova menni ha fogyni akarsz ;)
2013. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Legalacsonyabb glikémiás indexük a zöldségeknek van, és ezekkel biztos hogy nem léped át a 100g-os ch beviteli határt. Sőt, kényelmesen alatta maradnál.


Az a gond, hogy GI-nél mindig elfelejtik az okot elmondani. Azt, hogy azért kell alacsony glikémiás indexű ételeket enni, mert azok nem emelik meg jelentősen a vércukorszintet, így nem ugrik meg az inzulin szükséglet. Na most ezt azért nem ártana tudni, mert van néhány élelmiszer, ami ugyan alacsony glikémiás indexűnek van kikiáltva, ugyanakkor mégsem felelnek meg az igazi célnak. Ilyenek a teljes őrlésű gabonák, a tejtermékek -> mind alacsony (vagy viszonylag alacsony) glikémiás indexűek, viszont akkora inzulin kiválasztást okoznak, mint egy fél csokitorta némi cukorba mártott túrórudival és mars csokival.


Egyébként a GI már egy értelmes kiindulás, ha az ember rendesen ismeri hogy miért működik, és ennek megfelelően a tejfélékkel, alacsonyabb glikémiás értékű lisztekkel is vigyáz, akkor valóban működik, és jól tartható.


Az edzésnél a rövid (20-30 percnél nem hosszabb) de intenzív, kardió edzés telitalálat.


Én híve vagyok a mély hátizmokat erősítő gyógytornáknak is, de sok otthon végezhető torna dvd van mik igazából igen jók. Az interneten is lehet keresni, sokak szeretik az Insanity edzéseket, én a BodyrockTV-t, a Zuzkás edzéseket is eléggé intenzívnek és jól átmozgatónak találom.

2013. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!