Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tapasztaltak segítségét...

Tapasztaltak segítségét kérném! Mit sportoljon egy túlsúlyos?

Figyelt kérdés

Diétázom és mellette szeretnék mozogni is de egyáltalán nem vagyok képben, hogy mit és hogyan kellene. Az internet mond mindenféléket, gyakran teljesen ellentétes dolgokat is!

Van nekünk itthon egy mini lépcsőzőgépünk, már 5 napja azon "edzek" fél órát intenzíven naponta. Hát... jól leizzadok ez nem vitás, de valahogy nem érzem elégnek vagy nem is tudom. Nyugodtan osszatok ki, ha hülyeséget csinálok de fűzzétek hozzá, hogy mit csinálnátok másképp! :) Köszönöm!


2012. nov. 19. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha túlsúlyos vagy, akkor az ízületek kímélete érdekében javaslom a hosszú sétát, vagy az úszást. A túlsúly miatt szerintem nem javasolt a futás, ugrókötél ilyesmi, mert az túlzottan igénybe veszi az ízületeket. A lépcsőzőkép jó kardió, de szerintem az sem túlzottan ízületkímélő, bár Te érzed, ha nincs gond akkor oké.


A diétáról annyit, hogy én nem (sem) javaslom az éhezést, hanem szigorúan kerülni kell a finomított szénhidrátokat, cukrot, fehér lisztet. Rostban dús élelmiszereket válassz, teljes kiőrlésű kenyeret, zöldséget, gyümölcsöt, szénsavmentes vizet, teát ízesítés nélkül, sovány húsok salátával, lehetőleg ne edd őket egyszerre szénhidráttal, pl krumplival, rizzsel. Ha ezeket betartod, akkor éhezés nélkül is fogyhatsz. Kezdetben szerintem amíg ez a fél óra is megizzaszt nagyon, addig ne emeld az edzésadagot.


Többre mész az életmódváltással mint egy rapid sanyargatással.

2012. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
gyaloglás! A lépcsőzőgép az állóképességedet fogja "csak" növelni, mivel a szívet nagyon megdolgoztatja. Olyan mozgásra van szükséged, ami huzamosabb ideig (min. fél óra) a zsírégető tartományban tartja a pulzusodat. 5 km/h val való sétálás nagyon jó megoldás lehet. Vannak jó kis mobil applikációk a sebesség és távolság mérésére, én a runtastic-ot használom.
2012. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi az a túlsúly?

Én 107 kilóval Norbi duci tornáztam meg gyors tempójú séta, de éreztem, hogy nem elég. Azóta Zumbázok, otthon DVD-re.

97-nél tartok azóta. :) (sőt, lehet kevesebb, messze van a következő mérés)

Durván 2 hónap alatt értem el.

23/L

2012. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is túlsúlyos vagyok, és elkezdtem fogyózni.

Én igénybe vettem egy edzőt akinek a tanácsát követem. Nagy súlynál nem szabad olyan sportot vagy edzést választani ami az ízületeket tönkreteheti. Így én 94 kilóval diéta mellett úszni jártam. Ezt lehetett minden nap csinálni.A minden napi életembe belevittem a gyaloglást. A tömegközlekedést végleg elfelejtettem, kocsit nem tudok vezetni, így gyalogoltam mindenhová. Be a munkahelyemre, haza, boltba , uszodába, mindenhová. A gyaloglást is lehet variálni. Sétálsz, majd kilépsz, hogy a pulzusod emelkedjen, majd sétálsz, majd kilépsz. Amikor 88 kiló lettem akkor jöhetett a kondi terem. De ide már csak minden másnap járhattam. Az edzőm szerint, nem jó az ha az igénybe vett izmaidat nem pihenteted. Ezéért egyik nap mentem, másnap pihentem. Először a kezdők edzés tervét kaptam amiben szerepeltek olyan edzések ahol a test különböző izmait mozgatják meg, Ez fontos ha valaki nem szeretné hogy lógjon a bőre ha fogyni fog. Majd volt kardió edzés. Itt már lehetett használnia fútőpadot, biciklit, lépcsőzőt, crosstrainert.

Jelenleg 76 kiló vagyok, és a haladó edzéstervnél tartok...

40/N

2012. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mekkora a túlsúlyod. Ha csak pár kiló, akkor inkább erősítés és kardió vagy futás. Ha nagy, akkor sajnos csak a séta, az úszás és max. a biciklizés jöhet szóba, mert tönkremennek az izületeid.

A lépcsőző gépet felejtsd el egy életre, túlsúly nélkül is tönkremegy rajta a térded.

2012. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! 174 cm vagyok és 103 kg.

Amit még hozzá kell tennem, hogy genetikailag hajlékony és izmos vagyok attól, hogy túlsúlyos vagyok. Simán megy a spárga, az orromhoz tudom emelni a lábujjamat sőt a nyakamba tudom tenni a lábam stb. A legerősebb fokozaton csináltam a lábizom erősítő gépeket és a félóra lazán ment és utána könnyedén haza sétáltam, minimális volt az izomláz. Anno a tesitanárom, aki testépítő is volt egyben nem hitt a szemének. A karom és a hátam már nem olyan erős, de a lábizmaim igen.

Így mit tudtok javasolni?

2012. nov. 19. 12:27
 7/8 A kérdező kommentje:

12:19!


Ez a legújabb kütyü, mármint lépcsőzőgép, ami oldalra lendül ki nem felfelé így nem fáj tőle a térdem egyáltalán. A csípőmet, a combomat, a fenekemet és a vádlimat mozgatja. Ez így elfogadható, szerinted?

2012. nov. 19. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Én heti 2x konditerembe járok, a hét többi napján pedig szobabiciklin tekerek napi 40 percet. Szintén 100 kg felett vagyok még. Illetve erősen gondolkodom egy kettlebell-en.
2012. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!