Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, az anyagcsere...

Mit gondoltok, az anyagcsere diétát vagy a testkontroll diétát válasszam?

Figyelt kérdés

Mindkettő az egészséges étkezésre alapul, sok zöldség, hús, gyümölcs. Egyik sem kimondottan diéta, inkább egy egész életen át tartható étrend.

1, Anyagcsere, vagy fehérje diéta: lényege, hogy egy hétig csak zöldségekben meglévő szénhidrátokat lehet fogyasztani, tehát semmi gabona, se gyümölcs. Ez azért, hogy kiürüljön a máj és az izmok szénhidrát raktára, így elindul a fogyás. A következő hetekben heti 2 feltöltő nap engedélyezett, ami azt jelenti, hogy uzsonnára lehet enni kis mennyiségű gabonát, gyümölcsöt.

De a többi napokon, csak hús, zöldség, uzsonnára egy kis dió vagy pisztácia illetve mogyoró. Tejtermék nem engedélyezett.

2, Testkontroll: hasonló, de itt délelőtt csak gyümölcsöt szabad enni. Majd ebédre zöldséget, vacsorára húst és zöldséget, késői étkezésnek pedig egy gyümölcsöt. Itt sem lehet tejterméket fogyasztani. Marilyn Diamond, a kúra megalkotója, szerint a tejterméket nem tudja az emberi szervezet megemészteni szükségtelen a számunkra.

Ezt nagyon sokan dícsérik, nekem is szimpatikus, hisz itt lehet enni gyümölcsöt minden nap.

Mit gondoltok?


2013. jan. 22. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem bírnám betartani, így nem választanám egyiket sem.

Ha mindenképpen ragaszkodsz ezekhez, akkor talán a másodikat választanám, bár hozzáteszem én nem tartanám egészségesnek a tejtermékek teljes elhagyását, mivel pl az a legfontosabb kálcium forrás. Erre érdemes figyelni.

2013. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudok olyan diétát tartani ami szabad kezet ad, vagyis kalória számlálások, glikémiás indexen alapuló, magyarán mindent ehetsz ami bele fér bizonyos keretbe. Na ezeket én nem tudom tartani.

Nekem olyan kell, ami meg mondja, hogy igen ekkor és ekkor ezt és ezt kell ennem, persze nem konkrétan ételekre lebontva, mert általában azokat nem tudom megfizetni.

2013. jan. 23. 08:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Abszolút megértem, én is hasonló kaliber vagyok. :) Én most a házipatika 5 hét alatt 5 kiló minusz programját csinálom, most járunk a második héten. Tetszik nagyon, mert több étrend sor is van receptekkel (napi 5 étkezésre lebontva, hogy mikor mit egyen az ember), így pl ha nincs időm főzni, akkor megnézem a gyors menüsort és annak az ebédjét eszem, így nagyjából marad a kalória szám, még is igazodtam a saját életvitelemhez.

Viszont ebben pont az tetszik, hogy nem kínoz. Azt első nap feladnám, hogy csak zöldségeket egyek egy hétig. :)


Nem olcsó, de lényegesen olcsóbb amúgy, mint amikor ettem össze vissza, illetve aminek az árától gúvad a szemem, azt nem szoktam megvenni, inkább helyettesítem valamivel. Meglepően jól bírom, jobban mint vártam, hozzászoktam és másfél hét alatt 2 kiló lement már, szóval elégedett vagyok.


A kettő közül mindenképpen a másodikat választanám, de egyén függő, gondold végig, hogy te melyiknek az étrendjét érzed magadénak, melyiket tudnád könnyebben, stresszmentesen betartani. Nekem hiányozna belőle egy-egy túrórudi, vagy csokis puding, esetleg csak egy pohár tej a reggeli kalács mellé. Ezt a jelenlegi diétám megengedi, imádom, így nem is vagyok halál stresszes és ideges, mert az szeretett ételeket én nem ehetem meg. :) Életmódváltásként élem meg, ami segít nekem, nem gyötrelemként, ami szerintem egy diétánál nagyon fontos. Sok sikert kívánok! :) Ha van kedved megírhatnád mi mellett döntöttél!

2013. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért a Testkontroll nem egészen csak erről szól, mint amit te itt most leírtál nekünk, remélem, el fogod olvasni legalább az első kötetüket. Anélkül ne állj neki - de én is a testkontrollt javaslom, nekem régebben bevált, nagyon szépen fogytam vele, egy ideig tartottam is a súlyomat, csak aztán már nem figyeltem a táplálkozásomra, s most újra neki kell állnom...
2013. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!