Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem bírok enni jó ideje, ez...

Nem bírok enni jó ideje, ez is kevés még mára?

Figyelt kérdés

Több napja nem bírok enni, és most bizonyos okok miatt bizonyos kajákat mellőznöm is kell.

Ma amit ettem: egy banán, egészen kb. 3g amig haza nem értem. ( viszonylag sokat gyalogoltam )

Aztán rosszul is voltam persze, de így kivánni még mindig nem kívánok semmit. De most, igyekeztem enni. Ettem még két banánt, meg fagyasztott epret/ meggyet ( igyekeztem sokat ) Meg brokkolikrémlevest, amiben brokkoli, meg hagyma volt, meg egy tojás, abból 6 merőkanállal. De most már rosszul vagyok. Ja, meg ilyen zabkorpát egy keveset, vízzel. Eddig napok óta nagyon keveset ettem, így msot rosszul is vagyok. Csak nem tesz jót, ha keveset eszem, nekem meg oda kell rá figyelnem, hogy egyek azért. :D Még edzem is ma, de elegem van az összes féle kajából. FÚÚJ. Segítsetek!


2013. jan. 24. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Zölsdégek, húsok, zsírforrás?


Van olyan hogy nyersvegán gyümölcsevés.. és valakinek bejön, de nem biztos hogy neked is. És ők SOKAT esznek.


Ha nem bírsz enni, akkor ezen segíteni kell, hasi masszázsokkal, megtalálni a megfelelő ételeket, akupunktúrával asszem a lépet kell erősíteni, illetve a lép csíjét fokozó ételeket találni.. Az alap viszont hús és zöldségek, és az emésztésed ingerléséhez zsír-be-vi-tel!!

2013. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kedvenc kajám a csirke, de most valahogy azt se bírnék enni... Úgy gyakorlatilag semmit. Remélem pár napon belül már lesz normálisan étvágyam, mert mégegyszer nem erőltetem le magamon a kaját, ahogy ma is az biztos.
2013. jan. 24. 16:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez akkor inkább egészségügyi kérdés, mi okozhat étvágytalanságot? Remélhetőleg bármi is, elmúlik. Jobbulást kíván az egész GYIK!
2013. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :D

Egy kevés koplalástól, olyan nagy bajom nem lesz, ugye? Azért ettem ma is, mert elöször lemegy az izom, az meg annyira nem jó, csak annyira nem kívánok semmit. Egyedül a gyümölcs elmegy még valahogy, meg még a brokkolileves egész finom lett, de ezek kalórialag elég kevesek, mert sokat enni belőlük az nem menne...

2013. jan. 24. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ezért nem is nézek kalóriát.. fogalmam sincs mennyit eszek.. tömény szénhidrátok nélkül, ha nem akarok (mert nem is kell) 1 kiló húst megenni egy nap, hát akkor tartok tőle hogy nem eszem éppen sokat..


NA DE KI MONDTA HOGY OLYAN SOKAT KELL ENNI? Ez megint egy ilyen dietetikai paradoxon.. Kell enni, de jóllakásig. Észre kell venni ha nem kívánjuk az ételt, de hogy leépül az izom stb.. persze, divatfogyókúrák alatt, meg testépítőknek ha nem esznek 1-2 napig rendesen, ezek teljesen más esetek.


De amíg a nyersevő vegánok jó fizikumban vannak, addig én már nem hiszem el hogy csak úgy leépül az izom.. Nem támogatom őket, de lehet tanulni tőlük! Például hogy fölösleges azon stresszelni, hogy ki mennyit eszik.


Én is átálltam zab-rizs helyett zöldséget eszem, nyilván kevesebb kalória.. aztán? Elfogytam-e? Szerencsére nem. És persze nem dobálózunk saját példával, mert egy ember példája nem példa, de normális, sportos izomzatú ember teste a szálkás izomzattól nem akar megszabadulni annyira, azért egy bizonyos izomtömegre szükség van, és ezen pár nap alacsonyabb kalóriabevitel nem változtat, úgyhogy leginkább a jobbulásra koncentrálj!


Én pihennék, és közben masszíroznám a hasam.. hátha sikerül belül valamit felélénkíteni.

2013. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer. :3

Igazából, ha nem érezném magam ennyire tele, valami sósat kívánnék, ami nem túl megterhelő, nem zsíros...

Az ilyen sós magok jók lennének, csak van egy seb a számban, amiért egy hétig nem ehetek semmi magfélét. Meg puhákat kéne ennem. De már a zöldséget se kívánom annyira igazából... Mivel kezdjem a holnapi napot? Azon gondolkozom, hogy sózott kenyérbélen fogok élni, vagy ropin, vagy fogalmam sincs, de ezeket még szerintem le is tudnám nyomni, bár nem épp egészséges...

2013. jan. 24. 20:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Hagyma, összeturmixol, megpárol zsíron.

Hozzá kis víz, só, leveles zöldség (saláta, káposzta, van zöldségetek otthon?)

levesnek felhígítod, ~salátaleves, csurgass bele tojást, az szintén puha lesz. Ecetes tojáslevest ki lehet hozni belőle, jó lehet az emésztésednek. Szerintem csípőssel is fűszerezd, az is segíteni fog.


Puha lesz, érdekes ízvilágú (mert most ez jutott eszembe) viszont sokkal értelmesebb mint a kenyér.


Sós magokat (kesu, mandula, napraforgó) miért nem ehetsz? Egy seb nem számít, meg fog gyógyulni ha sósat eszel akkor is.

2013. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Magokat azért nem, mert az felsértheti a sebet. De most akkor eldöntöttem, hogy akkor kevésszer eszem inkább, nem fogok magamra erőltetni semmit, így hátha estefelé megjön az étvágyam arra amit írtál. :)
2013. jan. 25. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha keresgélsz kicsit a neten, sokkal étvágygerjesztőbb egészséges kajákat is fogsz találni mint amiket én írni tudok.
2013. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vettem zöldalmát, mert az volt az egyedüli dolog, amire rábírtam nézni délután. Mást viszont már nem hiszem, hogy nagyon eszem, mondjuk ma sokáig leszek..
2013. jan. 25. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!