Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit vigyek suliba enni ha...

Mit vigyek suliba enni ha 8tól 15:30 ig bent vagyok? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap reggel ettem pár darab csokis kekszet.

Ebédre:Salit és halrudacskát vagy 4 db ot.

Haza felé vettem egy kapucsinót.

Vacsira: 2 db mandarin banánnal és egy gyümi youghurtot.

Este tornáztam.

Egyébként nagyon jól éreztem magam,nem volt semmmi szédelgés,meg semmi.

10 kg feleslegem van 165 centi 67 kg val.


2013. jan. 29. 01:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Este csaltam:(

kijott rajtam a fej fájás igy muszaj volt ennem 2 db kocka kenyérbol melegszenyat ettem paprikával paradicsommal.

Aztán egy kakaót ittam.

2013. jan. 29. 04:29
 2/12 anonim válasza:
0%

Szerintem nincs 10 kg felesleged, esetleg csak 6-7, egy picit többet ennék.

Szerintem a reggelid legyen tartalmasabb, annak az energiáját úgyis felhasználod napközben. Mivel suliba jársz, délelőttre mindenképp javaslom a szénhidrátot, kell az agynak a gyors energia: jó reggelt kekszek, müzli szelet, és akár egy szelet csoki.

A reggelire visszatérve abban legyen fehérje, pl. sonkás-sajtos szendvics + egy tejes kapucsínó.

Ebédre jó a saláta + könnnyű hús változat.

Uzsonnát is beiktatnék, joghurt, gyümölcs, és vacsorára valami könnyű valami, szintén saláta vagy gyümölcs.

Az innivalóról sem feledkezz meg, jó sok folyadékra van szükség. A citromos víz fogyaszt, és lúgosít, a zöld tea pedig zsírégető hatású, és mellesleg frissít, élénkít. Javaslom, hogy suliba is vigyél bőven folyadékot, és igyál 2 étkezés között is.

Én pedagógus vagyok, én is 7.30-tól 16-ig bent vagyok a suliban, és inkább oda viszek sok ennivalót, munka közben gyakran megéhezem, gyakran eszem keveset, ezért nem farkaséhesen megyek haza. Otthon korán vacsizom, nekem az esti nasim mostanában a citrusfélék, narancs, kiwi,grépfrút, ha bírod a savanyút.

Hát én ennyit tudok javasolni.

2013. jan. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Hú, mennyi butaság. Reggelire müzliszelet, jó reggelt keksz? Cukor meg teljes kiőrlésű cuccok, amik tele vannak mindenféle adalékanyagokkal? Az igaz, hogy kell az agynak a ch, de nem mindegy, hogy milyen. Az ilyen kaják jól megdobják a vércukorszinted, de csak rövid időre, és nemsokára megint éhes leszel, plusz nem sok értékes tápanyag van benne.

Az én javaslatom: teljes kiőrlésű kenyér, zöldség, hús vagy tojás, zabpehely gyümölccsel.

Tízóraira is mehet gyümölcs, ebédre oké a saláta, hús, hal, lényeg, hogy sok zöldség és husi legyen. Krumpli nem annyira, de azért belefér. Barnarizs is.

Uzsonnával én is bajban szoktam lenni, túrót szoktam egy kicsi natúr joghurttal, nyírfacukorral kikeverni. Vacsira is mehet tojás, hús, zöldség.

Citromos víz finom, oltja a szomjat, de minek lúgosítani a szervezetet? Azt a szervezet elvégzi magától, citromos víz nélkül is, ez is csak valami újkeletű marhaság, hogy lúgosító ételeket kell enni, hogy egyensúlyban tartsuk a szervezetünk sav-lúg egyensúlyát. Butaság, ha felborul, akkor nagy baj van, azon a kórház segít, nem a citromos víz. Attól még ihatod,, kell a sok folyadék, de nem ettől fogsz fogyni.

Próbálj meg valami mozgást is beiktatni, és menni fog.

Hajrá!

2013. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Hú, mennyi butaság! Tanulj meg olvasni! Reggelire nem a müzlit írtam, hanem a tartalmas étkezést, én délelőttre iskolaidőben javaslom a kekszet és müzliszeletet, gyorsan felszívódó szénhidrátot biztosítanak az agynak tanulás közben, ilyenkor az agy fel is használja ezt a plusz energiát, egy fizikai munkásnak biztos nem javasolnám.

Minek lúgosítani? Mert el van a szervezetünk savasodva. Nem fogják a kórházban gyógykezelni, azt megelőzni is lehetne. Nem a sok folyadéktól fogunk fogyni, hanem szüksége van a szervezetnek a folyadékra, csak sok diétázó elfelejt inni.

Nem tudom, miért kell rögtön támadni, én nem vagyok szakember, csak a saját példámat írtam le, nekem ez bevált. Amiket említett az előző válaszoló pédaként, azok is jók, én nem kritizálom más ötleteit.

De még egy: persze, hogy kell a több mozgás, de a kérdező írta is, hogy este torna, napközben hova iktasson be több mozgást, ha reggel 8-tól 15.30-ig az iskolapadban görnyed?

Erre én is kíváncsi lennék!

2013. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2013. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szóval a lényeg az, hogy az szervezet képes a Ph szintjét egyensûlyban tartani. Ha komoly, sxrrvi problémák adódnak, akkor elsavasodik, de és nem 20-30-40 évrsen lesz. Igen, meg Leger elôzni, egészséges életmóddal.amennyire ezt ma lrhetséges. Ciytomos víz jó, de nem elôz meg semmit. Nem íttam, hogy a sok folyadék fogyadxt.

a gyümölcs is gyors ch, és egészségesebb, mint a jóreggelt keksz.

Boca az elírásokèrt, telefonról írtam.

2013. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szóval a lényeg az, hogy az szervezet képes a Ph szintjét egyensúlyban tartani. Ha komoly, szervi problémák adódnak, akkor elsavasodik, de és nem 20-30-40 évesen lesz. Igen, meg lehet elôzni, egészséges életmóddal.amennyire ezt ma lehetséges. Citromos víz jó, de nem elôz meg semmit. Nem írtam, hogy a sok folyadék fogyszt. egészségesebb, mint a jóreggelt keksz. Boca az elírásokèrt, telefonról írtam.
2013. jan. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Oké, még csak annyit, hogy nem akartam én a lúgosításon lovagolni, csak mellékesen jegyeztem meg. Én azért iszom citrommal az ásványvizet, mert jobban esik, mint a sima víz magában, a citrom maga is gyümölcs, vitamintartalommal, én önmagában is szeretem a citromot, nekem jót tesz az emésztésemnek. A lúgosítással én sem foglalkozom különösebben, csak sajnos tanárként látom azt, hogy a mai fiatalok többsége úgy táplálkozik, hogy az rémes, vannak akik kicsi koruktól a kóla-chips-csoki-energiaital bűvkörében élnek, na nekik biztos, hogy nem kell várni 10-20-30 évet arra, hogy tönkremenjen a szervezetük. Sajnos az iskolába zsákszámmal hozzák magukkal ezeket a "finom nasikat" utána meg nem kell a menzai ebéd, a normális étel. De ez már egy másik téma, mert gondolom a kérdező biztos nem ebbe a kategóriába tartozik.

Én örülök, hogy írtál, remélem nem kavartuk meg a kérdezőt.

2013. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ja, és én akkor is szeretem a jó reggelt kekszet, lehet, ez amolyan női gyengeség, valami pici kényeztetés kell...
2013. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is remélem, és a fôbb dolgokban egyetértünk ám!
2013. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!