Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik fogyókúrába kezdtek mi...

Akik fogyókúrába kezdtek mi volt az a pont ahol azt mondtátok elég, fogynom kell?

Figyelt kérdés
Mi miatt döntöttetek így? Magatoknak nem tetszettetek, megjegyzéseket kaptatok vagy valami más oka volt?

2013. febr. 3. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ujjaimon ládtam, hogy hurkásodnak. Na ez végképp betett. Aztán leadtam 20 kilót. Miután abbahagytam az ezzel járó életmódot visszajött kb 5, azóta tartom a súlyom.
2013. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*láttam
2013. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34es BMI érték, plussz, hogy nem akarok cukorbeteg lenni
2013. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Kedves első hogy sikerült 20at leadnod?
2013. febr. 3. 14:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Életmód váltás. Kevesebbet ettem és megválogattam, hogy mit. Rengeteg zöldség és gyümölcs volt benne, viszont a szénhidrátot teljesen elhagytam. Értem ez alatt a fehérlisztből készített ételeket, fehércukrot stb... az összes szénhidrát a reggeli porridge volt, ami ettem.

Köret csak zöldség volt, vagy rizs, az adagokat kimértem. Sokáig követtem a Béres Alexandra étrendjét is, amit az oldalán találtam.

A cukrot mézzel helyettesítettem, esténként rengeteg szárított gyümölcsöt és magokat ettem még vacsi után... alapvetően nem voltam soha éhes csak hiányzott midnig valami.


Plusz elkezdtem mozogni. Rengeteget. Hetente négyszer lementem a fitnessklubba és minimum 1 órát mozogtam.

Kardio és erősítés.


Kitartás kellett hozzá nem kevés. Kb másfél hónapig semmi változás nem volt, amikor elkezdtem, olyan volt, mintha szélmalom harcot vívnék, de azátn egyszercsak beindult és heti 1 kiló onnantól kezdve lement. Legalábbis átlagban. Néztem súlyt, és centiztem hetente egyszer. Jó volt látni a változást. És persze a ruhatáramat kétszer cseréltem ez alatt az idő alatt. :)


Még valami. Én 84ről indultam és 62-re szerettem volna lefogyni. Viszont amikor elértem a 66 kilót egyszerüen nem ment tovább a mérleg. 3-4 hét után vettem észre, hogy semmi változás és megálltam ennél a súlynál. Ez eléggé rosszul érintett. Úgyhogy behódoltam egy nagy csomag gumicukornak. Ez persze még nem lett volna baj, csak elindított a lejtőn. Innentől kezdve fokozatosan álltam le erről az életmódról és így némi súly vissza is jött. Viszont sokminden szokást megtartottam és talán ezért sem rohant vissza az, amit leadtam. Meg az 5 kiló nem is hetek alatt jött vissza és ha elszaladna a ló, pikk pakk megtudok szabadulni attól ami nem kell.


A lényeg, amúgy az önfegyelem és kitartás. Tisztában kell lenni vele, hogy a változás nem egyik pillanatról a másikra történik, hanem hosszú folyamat eredménye és csak hónapok múlva jönnek a dícsérő szavak. A rengeteg munka után.

2013. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem tudom, de én sokáig nem is "vettem észre", hogy mekkora nagy debella állat vagyok. csak ettem, és noha láttam, hogy a nadrágok jócskán elkezdtek szorulni, egy normális blúzt nem birok felvenni, mert rosszul nézek ki, valahogy mégse ért el a tudatomig, hogy meg kéne állni. már szex közben is feszengtem. persze a párom nem szólt, hogy most már azért vegyek vissza magamból.

aztán egyszer beálltam a tükör elég meztelenül, és durván tudatosult bennem, hogy ez a helyzet tarthatatlan. na meg láttam magam egy két fényképen és hááát...

na mindegy, tavaly januárban eldöntöttem, hogy életmódot váltok, mert ez tarthatatlan. máskor is diétáztam már, de csináltam pár hétig, hónapig és visszahiztam.

na, most eldöntöttem, hogy gyökeresen és tudatosan amennyire lehet csökkentem a káros dolgokat a táplálkozásomban, illetve mértéket tartok.

kizárni semmit nem zártam ki, mivel én ezt nem egy hónapig akartam csinálni, hanem örökre.

igy átcseréltem a fehér kenyeret,sőt jelentősen lecsökkentettem, lehetőség szerint nem iszom cukros lötyiket, chipseket, kekszeket. növeltem a zöldségeket, gyümölcsöt, több folyadékot iszom.

igazából tényleg nem csináltam olyan drasztikus dolgokat, csak a régi kajálásomhoz képest lecsökkentettem ezeket.

85 kilóról indultam, őszig lefogytam 14 kilót, akkor megállt a fogyás, és kicsit elengedtem magam, de nem hiztam, és igy visszagondolva örülök, hogy elkerültem a jojó effektust, mert előtte mindig ezzel volt problémám.

na eljött a december akkor kicsit megszedtem magam, de igazából nem sokat, egy jó fél kilót.

január eleje óta megint jobban figyelek, és most már kezd lemenni az amit decemberben felszedtem.

nyárig remélem elérem a kivánt súlyt.

még egy 7 kilót szeretnék fogyni, de már 5-tel is jó lenne.

igazából be kéne vezetnem a sportot, akkor igazán eredményes lehetnék, na meg ugye az nem csak fogyaszt, de formál és feszessé tesz. és nekem most már arra lenne szükségem.

23L, 169/71,72 kiló

2013. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én se vettem észre egy jó darabig, hogy mekkora baj van. Voltak, akik beszóltak, de mindig azzal vígasztaltam magam, hogy bunkók, bántani akarnak és nem olyan vészes az. Tudtam, hogy meghíztam, de nem láttam olyan durvának magam. Sose csináltam teljes alakos képet, nem is engedtem, hogy úgy fotózzanak. Rá sem álltam a mérlegre hónapokig, mert féltem az eredménytől. Aztán egyszer ráálttam és megdöbbentem, 82 kiló voltam a 165 centimhez. Eszeveszett túlsúly. És mindent kb félév alatt szedtem fel, még talán annyi se. Tavasszal még okésan néztem ki, akkoris volt rajtam plussz, de max 68 körül lehettem. Akkor nekiálltam, tavaly januárban. AUgusztusban volt a lagzink, tudtam, hogya ddig le kell fogyjak. Le akartam volna menni legallább 60ig, de nem sikerült csak 66-ra. De annak is nagyon örültem, 8 hónap alatt 16 kiló szerintem elég jó. Sajnos az esküvő után elengedtem magam, igaz, nem jött fel sok, 2-3 kiló decemberig, mondtam, hogy nembaj, majd az ünnepek utén leadom. Igenám, de az ünnepek alatt még feljött 4 kiló! Még most sem értem, hogy igaz, ettem, de nem olyan vészesen sokat, még a karácsonyi vacsinál is igyekeztem figyelni, hogy inkább húst, kevés krumplit meg ilyenek. Na, de mikor most janárban rááltam a mérlegre és megláttam, hogy 73 kiló vagyok, lesokkoltam, hogy megint elnindulok a lejtőn, mindjárt megint elérem a 80at. És el is értem volna, ha még pár hónapig ezt folytatom. Azóta megint keményen elkezdtem, semmi szénhidrát, semmi édesség, csak hős, zöldség, gyümölcs, magvak. Jól is megy, eddig 4 kiló minusz. Lassan elérem az esküvős súlyomat, de 60 kilóig meg sem állok.
2013. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából semmi. Szerintem kétszer álltam sorba, amikor az önbizalmat osztogatták, de meg voltam elégedve magammal. Láttam, hogy kicsit kövér vagyok, de formás voltam és mindig csinos, sosem éreztem azt, hogy nem vagyok elég jó (úristen, ez elég nagyképűen hangzik!).

De belegondoltam, hogyha most van rajtam x kiló felesleg, és nem teszek semmit ellene, akkor ez a súlyfelesleg csak gyarapodni fog, és utána már nem egy telt, de formás lány leszek, hanem egy egyre nagyobb és nagyobb gömb, nem feszes, hanem plötyi, ráadásul egészségtelen. Vagyok annyira hiú, hogy ez elborzasszon. Na ekkor kezdtem fogyózni.

2013. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. nekem erő kéne hogy a babám mellett is tudjak mozogni amit amúgy szeretek csak nap végére hulla vagyok. meg azt kéne megállni hogy ha stressz van akkor ne zabáljak. 164cm vagyok és 86 kiló :(. de ráveszem magam, muszáj.
2013. febr. 3. 20:31
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy nyugdíjas néni át akarta adni a helyét a villamoson, mert akkora belem volt, hogy azt hitte terhes vagyok. Na akkor összevissza elszégyelltem magam.

Az eredmény: -39 kg, és még egy tízest lefaragok, ha kell bicskával is!:)

2013. febr. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!