Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem hiszem el, hogy ennyi...

Nem hiszem el, hogy ennyi túlsúlyos futni jár, mint ahányan itt írják. Ha mégis, akkor mi a titkotok?

Figyelt kérdés

Csak azokról szól a kérdés akiken 20, vagy több kg felesleg van. Rajtam is annyi van, és számomra hihetetlen a dolog. Ennyi túlsúllyal 5 perc után kifullad az ember. Akkor ti hogy tudtok 60 percet végig futni?

A másik ami mégjobban érdekel az az, hogy hol oldjátok ezt meg? Mert én nem tudok olyan helyet a környékemen ahol lehetne. Csak beton van körülöttem. Erdőbe tudnék még esetleg elmenni, de az messze van és hazafele izzadtan buszra szálljak? Meg ez akkor már elvesz napi 2 órát az utazással együtt.

Aztán a másik dolog, hogy tudjuk milyenek az emberek az utcán, főleg a tinédzserek, szétalázzák az embert a beszólásaikkal nap mint nap, ha nyilvánosan futni próbál. Ezt ti hogyhogy nem veszitek a lelketekre? Vagy zenét hallgattok közben?

Most hogyha jön a jó idő szívesen elkezdeném én is, mert január óta csak diétával fogyok, de tudom hogy sokkal eredményesebb lenne sporttal. Viszont ezekre az akadályokra mi a megoldás? Menjek hajnalba amikor még nincsenek kinnt emberek?


2013. febr. 3. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a szobabrinyót választanám, igaz költséges, de nem időjárásfüggő és nem kell elmenned, nem lesznek beszólások sem.
2013. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Awful11 ***** válasza:
Ha valakinek 20kg vagy több túlsúlya van akkor nem ajánlott a futás, mert káros az izületeknek. Nem csak futni lehet, hanem lehet biciklizni, ugrálókötelezni és lépcsőzni is. Diéta mellett mindenképp végezz valamilyen testmozgást. Akik beszólnak az utcán azokkal pedig nem kell foglalkozni, te legalább csinálsz is valamit, és próbálsz tenni a túlsúlyod ellen!!
2013. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A futás nem a legjobb megoldás, főleg nem ekkora túlsúllyal - ennek ellenére valamikor én magam is futottam, 30 kg plusszal. Nem tudom, hogyan, de sosem esett nehezemre, szerettem/szeretek futni. Mostanában nem igazán járok el, de ha kijön a jó idő, lehet, hogy újra nekiállok (nálunk van sportpálya és vannak "elkerülő utak", amik nem aszfaltosak, hanem ösvény-szerűek, illetve erdők veszik körül a helyet).

Azt nem tudom, mit szólnak az emberek a futókhoz, nem hiszem, hogy "leszólják" őket, ezzel saját magukat minősítenék... úgyhogy emiatt ne aggódj, ez ne tartson vissza - de lehet, hogy inkább bicikliznék a helyedben, ha a futás ennyire nehéz, illetve az ízületeidnek is jobb a biciklizés.

2013. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En ajánlanám neked a tornát otthon, vagy csak ugy valamilyen jó ritmusos zenére táncolni, mindegy hogyan, csak mozogj, és egy jó óra séta.

Reggel korán viszont nagyon jó a futás, nem kell egybõl 1 órát futnod, kezd 10 perccel és mindig növeljed, ahányszor futni mész, és csakis lassan fuss.

2013. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mirk ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy nagy túlsúllyal nem ajánlatos futni, a súlynak nem sok köze van ahhoz, hogy mennyire bírod a futást. Inkább mondjuk azt, hogy akinek nagy túlsúlya van, valószínűleg az utóbbi években mozgásszegény életmódot folytatott és teljesen eltunyult, edzetlen.

Ha eleget gyakorlod futhatsz egy órán keresztül 30 kiló túlsúllyal is. Ez csak edzettség kérdése.

2013. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Awful11 ***** válasza:
De a futás senkinek sem ajánlott, mert szétb*ssza az ízületeket.
2013. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én akármennyit edzhetek, akkor sem tudok sokáig futni, egyszerűen valakinek nem bírja a tüdeje! Viszont én úgy szoktam csinálni, hogy futok mondjuk 2-3 percig egyfolytában, aztán lassítok kb gyorsgyaloglásra vagy még egy picit lassabra, aztán 3-4-5 perc múlva újra futok 2-3 percig, vagy ameddig sikerül :) Ez a váltott intenzitás zsírégetés szempontjából sokkal jobb, mint a folyamatos, monoton futás!
2013. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!