Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a legjobb a diéta szempontj...

Mi a legjobb a diéta szempontjából? Natúr joghurt, tejföl vagy kefir?

Figyelt kérdés

Sokan írták már, hogy igazából minden tejterméket ki kéne hagynom az étkezésekből (nem tudom, hogy ez helyes-e így), azonban sok salátát készítek, amihez eddig tejfölt használtam az öntet kikeveréséhez, mert anélkül nem bírom megenni őket. Mégis melyiket ajánljátok, ha a három közül kell választanom? Melyikkel teszek a legkevésbé kárt a fogyókúrámnak? (már ha lehet ilyet mondani)

Egyébként sok-sok zöldséget, gyümölcsöt, (főleg fehér) húst eszek, esetleg teljes kiőrlésű kenyeret (de azt ritkán). Egyébként nem eszek pékárut, rizst és burgonyát sem már egy ideje. De a fenti tejtermékeket nem tudom hova tenni.


Sajnálom, ha esetleg hülyeséget kérdeztem, de ez a tejtermék-elhagyásos mizéria nekem gyanús. Segítségeteket előre is köszönöm,

24/N



2013. febr. 4. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azt edd, amelyiket szereted. Csak MÉRTÉKKEL.


Hátha jön valami okos, aki megmondja, hogy melyik jobb egy diétában.

2013. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na majd úgyis jön valaki, aki megmondja, hogy a tejtermékek milyen károsak... Egyed őket nyugodtan, csak mértékkel.


Tejfölt csak nagyon-nagyon keveset és inkább 10-12 százalékosat. Kefirt és natur joghurtot már többet ehetsz, de ha estére akarod a salátaöntethez, akkor inkább válaszd a zsírszegény natúr joghurtot (kefirek és natúr joghurtok egyébként kb. ugyanolyan zsírosak, ellenben a zsírszegény joghurtban csak minimális zsír van - kefirből viszont nem láttam még zsírszegényt).


Persze mértékkel edd a tejtermékeket, ne egy vödörnyit egy nap :)


Én 62 kilóról 54-re fogytam életmódváltással (kevés ch, több fehérje, semmi pékáru, sok folyadék, sok mozgás), zsírból, tartósan. És mindig ettem tejtermékeket, csak mértékkel. Ennyi a titok :)

2013. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Natur joghurt és a kefír módjával mehet. A tejföl az nem.

Én a glikémiás indexen alapuló programot csinálom, az étrendet végig nézve 3 naponta ír egy egy kevés joghurtot vagy kefírt (50g).

2013. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Mivel a glikémiás index nem veszi figyelembe a tejtermékek hatását, az ilyen elvet követő válaszolók nagy eséllyel kudarccal néznek szembe.


Jelen tudásunk szerint nincs érdemleges különbség a tejföl-joghurt-kefir hatásai között. A zsírfóbiások a tejföltől fognak félteni, de a tudománytól és a valóságtól ők távol állnak.


Érlelt sajtokban módosulhat a tej hormon és fehérjetartalma, de a friss tejtermékekben ez nem figyelhető meg. Mind rossz. Azaz fogyaszd azt amelyiket jobban szereted, ha mindenképpen ilyeneket ennél.

2013. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
a 3 tejtermék közül a tejfölbe van a több kalória,ugyhogy aból kevesebbet egyél
2013. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én is közel 20 kilót fogytam úgy, hogy a napom 2 bögre tejeskávéval kezdem lassan 6 éve, és a salátákat öntettel ettem. egyáltalán nem zavart be, csak a gabonaféléket és a cukrot hagytam ki az étkezésekből.
2013. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 7. 23:40
 8/8 anonim ***** válasza:
a tejfolnek eleg magas a zsirtartalma, hiszen az a tej föle:) de kefirt/zsirszegeny joghurtot szerintem rakhatsz a salatara modjaval "az ize miatt", en is szoktam.
2023. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!