Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok olyan oldalt mutatni,...

Tudtok olyan oldalt mutatni, ahol hosszabb zumba gyakorlatokat lehet látni?

Figyelt kérdés
Szülés után vagyok pár hónappal, és a felszedett kilóktól szeretnék megszabadulni. Erre gondoltam,mert ez élvezhetőbb, mint az erősítő mozgás.Youtube-on már nézelődtem ott nem sok minden van a zumbáról.

2013. febr. 7. 21:29
1 2
 1/11 Penszy ***** válasza:
Youtube:zumba cardio party
2013. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Zumba gyakorlatok? Az ízületromboló riszálás már zumba gyakorlat lesz?


Lehet csinálni, nagyon jópofa meg aranyos (bár ha kinőttük már a tinédzserkort akkor talán komolyabban kéne venni a dolgokat, nagyobb igények kellenének) de van egy bökkenő. Amiért a fárasztó, értelmes edzés nem tetszik ellenben a zumba igen, az az hogy a zumba legalább annyira értelmetlen, amennyire jópofa. Meg okkal kezdtem azzal az írást, hogy ízületgyilkos, őrült egy mozgása van.


Mozgással pedig sosem fogsz fogyni. Ha nem eszel úgy, hogy mozgás nélkül is fogyj, akkor nagyon nagy kínszenvedés előtt állsz, amíg zumbával, vagy konkrétan akármivel le akarsz fogyni.. a sportolók sem lesznek vékonyak, szálkásak csak azért mert minden nap edzenek. Ilyen összefüggés csak a fejekben él, de az elképzelésektől még nem lesz lapos a has.


Az étkezésedet gondold át, személy szerint pedig sok sikert kívánok egy valamivel jobban átgondolt, racionálisabb edzéshez! :)

2013. febr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbbi válaszoló. Zumbázni szeretnék, de mivel a kicsi mellett a helyem, muszáj itthon csinálnom, nem tudok elmenni szervezett alkalmakra. Az étkezésemen is változtatni fogok, azért ennyi eszem nekem is van, de a mozgás segít mellé.Meg több mint egy éve nem mozogtam,muszáj valamit kezdenem magammal,mert az egyre nagyobb gyerkőccel bírni kell majd a strapát. Szerintem kezdetnek, a zumba első osztályú. Elég ahhoz,hogy minden porcikámat jól átmozgassa. Bármennyire is izületrombolónak képzeled. Ugyanúgy a futás, aerobic is izületromboló, mégis sokan csinálják. Mégis fittek,és nem nyöszörögnek, hogy izületesek. Sajna az én izületeim már most megérzik azt a plusz 15 kilót,ezért KÖTELEZŐ tornáznom,és nem hasizmozni,meg erősíteni szeretnék, hanem zsírt égetni!

Szóval, a kérdésemre visszatérve, tudtok linket ajánlani???

Köszönöm első válaszoló, ezt már én is láttam.Youtube-on nem sok van,ami kb 30 perces.Én pedig olyat szeretnék!

2013. febr. 8. 08:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Taplóközi Harcimarci, úgy írsz a Zumbáról, hogy valószínűleg fogalmad sincs az egészről. Én Zumba-instruktor vagyok, és azt tapasztalom, ez egyáltalán nem ízületromboló mozgás, én is pont azért csinálom, mert gyenegébb pl a térdem. Ezért nem futok, ugrókötelezek stb.

A Zumbával lehet fogyni, formásodni, viszont azt tagadhatatlan, hogy a fogyásnál a kaján múlik 70% és a mozgáson csak 30, de lehet, inkább 90-10 az arány. Ezt azért mondom, mert nekem volt olyan időszak, hogy heti 6 órát tartottam, (és gondolhatjátok, instruktorként nem csak lötyögök), mégsem fogytam sehová, mert ugyanúgy ettem mindent, mint addig.

Most fogytam két hónap alatt 5 kg-ot úgy, hogy heti 2x zumbázom, és egészségesen táplálkozom: kevés szénhidrát, zsír és cukor, sok zöldség és gyümölcs, megfelelő mennyiségű hús. Inni, ha lehet, csak vizet vagy teát üresen. És láss csodát, fogyok :), úgy, hogy már 4 éve le akartam fogyni, de csak most sikerült ennyi eredményt elérnem. Az étrend változtatással!

Szóval jó a Zumba, de ha fogyni akarsz, ehhez sajnos ez kevés, még heti 5-6 alkalom is.

Amúgy nem javaslom, hogy a Y.outubon keresgélj videók után - inkább szerezd be valahonnan a hivatalos DVD-ket (biztos, meg lehet így-úgy oldani). Beto meg a profik jól felépített gyakorlatokat végeztetnek ott, azzal érdemes próbálkozni. A TeCsőn sok idióta van, aki azt hiszi, Zumbát tart, közben meg köze sincs hozzá, néha egészségtelen is, amit mutatnak.

Szóval az originált ajánlom :) És étrend változtatást!

Sok sikert!

u.i.: ja, az meg hogy mennyire "haszontalan" a Zumba... Nem fogytam sokat a Zumbával, mert ugyanúgy ettem minden szemetet (rettentő édesszájú vagyok, az a fő gondom, de most erről is kénytelen voltam többé-kevésbé leszokni, így meg is indultak a kilók), ellenben rengeteg izmot szedtem magamra. Ha végre lemennek a zsírpárnák rólam, szerintem nagyon szép izmos leszek. És ez bizony a Zumbának köszönhető. Hogy az állóképességről ne is beszéljünk...

2013. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hú..


A zumba 'instruktor' a saját marketingjét nyomatja, látom.


Nem eszik sok zsírt, megmondaná hogy miért nem? És gabonákat, tejtermékeket fogyaszt netán? Meglepődnék, ha egy olyan valaki, aki ideális mozgásnak tartja a zumbát, tájékozott lenne táplálkozástudományból. Tessék, lepjen meg!


Nem igazán tudom a zumbától izmosodtam típusú kijelentéseket sokra tartani, gondolom ez érthető. Tincitáncizástól el lehet fáradni, de izomfeszüléssel nem jár.


Kedves Kérdezőnek:

Nagyon tévúton jársz. Ha te beéred ilyen mozgással, ami valójában semmi, akkor a gyermeked mit fog csinálni? Jár majd 10 perces flabélos edzésekre, mert úgy tűnik a jövőben ez lesz a trendi?


A testnek mozgásra van szüksége, de mozgás és mozgás között óriási különbség van. A séta is mozgás, mégsem várhatunk tőle egészséget.

Egy mozgás lehet fantasztikus, egészségfejlesztő és erősítő hatású. Vannak kifejezetten terápiás célra is alkalmas mozgásfajták (Jóga, Pilates, Qigong..). Ha ilyet gyakorolna, óriási tudást adhatna később át a felnövő gyermeknek is.


Ellenben a futás, zumba, és ezekhez hasonló csupán felkapott de hatékonyságot nélkülöző időtöltések.. tudom hogy Önök miatt divat, ezt igénylitek tehát szeretitek.. hát csinálni fogjátok.


De tényleg azt hiszitek, hogy egy kis laza ugribugri megadja a testnek a szükséges mozgást? Különösebb terhelés nélkül? Ennyire kevés kellene a testünknek, és ez hihető? Azon lepődök meg, hogy ezt komolyan gondolják :)


Az instruktor lehet, hogy nem találkozott rövidke pályafutása során térdfájós zumbásokkal, viszont mivel én az árnyoldalak felől közelítem meg ezt a jelenséget, vagy edzést, én kifejezetten gyakran találkozom ilyenekkel.


Ha térdproblémái vannak, szeretettel ajánlom a Taichi, Qigong, Jóga, Callanetics, Pilates edzéseket, ha a zumba tetszett, ezektől el fog ájulni.


Kedves Kérdező, sajnálom hogy nem találtam nyílt elmére nálad, és nem foglalkozol az óvásommal, pedig csak neked akartam jót. Így alapozol meg egy újabb generációt, akik azt fogják látni a szüleiktől, hogy komolyabb gondolkodás, utánajárás nélkül követik a csordát. Csoda hogy a mai gyerek már teljesen el vannak veszve? Hiszen a szüleik sem értenek semmihez, ma már kizárólag a divat létezik, hogy valójában mi lenne jó az egészségnek, a testnek-léleknek, óóó már sokadlagos szempont. Sajnálom a zavarást.

2013. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előre szólok, nem fogok belesétálni a körmönfont-körmondatos labirintusodba, Harcimarci, és nem fogok vitatkozni veled. Azon egyszerű oknál fogva nem, mert nálad begyöpösödött agyú embert ezen a fórumon még nem láttam, így nem fogom pazarolni az időmet. Teljesen fölösleges. A tieddel ellenkező vélemény egyszerűen nem jut el az agyadig.


1-2 dologra reagálok, aztán húzok innen. A kérdező majd eldönti, megfogadja-e a tanácsomat (originál DVD-re zumbázni) vagy sem.


Szóval, Marci, tudom, hogy számodra egyetlen helyes táplálkozási mód van, az pedig a paleolit, és, hogy aki tejterméket eszik, az vadbarom, na meg a gabonafélék, te atya ég, kötöznivaló bolond, aki ilyet vesz a szájába, mert csak zsíros húsokat szabad enni meg zöldséget. Néha egy kis gyümölcsöt, de aki mást merészel enni, az a szemedben már agyament. Nemde? Szerintem szűk látkörű vagy, és hiába próbálod meggyőzni az embereket arról, hogy ez egészséges. Én abban hiszek, hogy minden egészséges, csak mértékkel. Úgyhogy mindent eszek. Fogyás szempontjából csak az nem mindegy, hogy miből mennyit eszel. Erről ennyit.


Amúgy nem nyomom a marketing szöveget. Hobbiból tartok órákat, nem szedek érte pénzt, csak összedobjuk a terembérlet díját. Tojok rá, hogy hányan vannak az órámon, nem azért csinálom, hanem mert imádom, mert ez az egyetlen mozgásfajta, amit szeretek. Ez nem unalmas, vidám, jól érzem magam közben, és nem mellesleg bugyiig leizzadok, méregtelenítek, kalóriát égetek és izmot építek. Nem érdekel, elhiszed-e vagy sem, én érzem magamon, hogy milyen sok izmot szedtem magamra mindenhol. Szóval a Zumba ezen tulajdonságát ne kérdőjelezd meg. Én tapasztalatból mondom, hogy működik, te meg rávágod csak úgy, hogy nem. Ennyi.


Az meg hogy tincitánci meg ugribugri...? XD Mondanám, hogy gyere el egy órámra, és megnézném, mennyire szakadna rólad a víz már féltávnál, de asszem nem tudnálak elviselni. De hidd el, ha csinálnád rendesen, te is megizzadnál, mint mindenki más.


Amúgy meg felháborítónak tartom, hogy le akarod beszélni a kérdezőt a mozgásról. Ebben a mai világban, ahol az ember gördülő székeken ül, mert nehogy már fel kelljen állni, meg még a két utcával arrébb lévő boltba is autóval megy pár tételért, meg távirányító van, meg mobiltelefon, egy ilyen eltespedt világban, ahol az emberek nagy százaléka semmit, de SEMMIT nem mozog, én minden olyan embert támogatok nagy lelkesedéssel, aki valamit is sportolni akar. Ha az Zumba, akkor Zumba. Ha jóga, akkor az. Ha csak sétál, az is remek.


Szóval hajrá, kérdező, zumbázz nyugodtan, vagy amit jónak gondolsz!

2013. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, értem a problémát.


Én komolyan veszem a dolgokat - mert egészségügyi vonatkozásai vannak a táplálkozásnak, mozgásnak / vagy annak hiányának. Te pedig még nem döntöttél.


Egyrészt egyenlően jónak tartasz minden mozgást, ahogyan minden ételt is. Én ezt minden rosszindulat nélkül, tájékozatlanságnak tekintem, ezen változtathatsz, de magától ez nem fog változni.


Tulajdonképpen igen negatív képet alkotsz rólam, pedig ez nem egészen így van, de nem kell magamat tisztára mosni, azzal senkinek sem lesz jobb.


Nem mindegy mit eszel, és nem mindegy mit mozogsz. Lehet Neked csak egy jó hobbi, leizzadsz, de a méregtelenítés nem egyenlő az izzadással. Most ezt megint vagy elhiszed, vagy bemagyarázod magadnak hogy az a mozgás jó, ahol leizzadsz. Én elsősorban nem leizzadni szeretnék, arra egy szauna is jó, vagy bármely másik tánc, futás.. de mást várok el egy mozgástól, többet mint csak az izzadás. Nem gondolom hogy könnyű egy órán át táncolni, de tudom hogy nem erősíti a mély hátizmokat, a kar fő izomcsoportjait, a többi törzsmerevítőt.. igazából leginkább a lábat veszi igénybe. Nyilván ezt érzed. Hogy egy ilyen mozgástól miért izmosodik a karod, még rejtély.

A 'lábat veszi igénybe' rész még mindig sok-sok nő térdének szomorú állapotát jelenti, nem csak az izomzat terhelését, ha találkoztál ezzel a jelenséggel, ha nem.

2013. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Vitatkozó válaszolók. Sajnálom,hogy ilyen nézeteltérésbe keveredtetek egymással. Kinek mi a jó, úgy éli majd az életét.

Én szeretnék zumbázni, vagy legalábbis olyan mozgásformát választani, amit zenére kell csinálni.Amúgymeg imádok táncolni, csak mivel veszélyeztetett terhes voltam a 6. héttől, semmi féle mozgást nem végezhettem. Gondoltam a zumba először az állóképességemen fog majd javítani,mert hát a sok fekvéstől, és a nem kevés felszedett kilóktól nagyon legyengültem. Már egy kiadósabb gyorsabb tempóban vett sétánál is lihegek.Szóval mindenképp maradnék a zumbábál. Köszönöm a válaszokat, majd szétnézek,hogy hol tudnék dvd-re szert keríteni, mit ahogy azt javasoltad kedves válaszoló.

Étrenden mindenképp változtatni fogok. Már neki kezdtem, de csak fokozatosan fogom elkezdeni mind a fogyókúrás étrendet, mind a mozgást. Aztán ahogy mennek a kilók(pozitívan állok hozzá), úgy fogok majd a mozgáson is változtatni.De először semmiképp sem akarok megerőltető mozgást végezni. Egyébként tudom,hogy ha kevesebb kalóriát viszek be a szervezetembe, mint amennyit elégetek, akkor indul be a fogyás...és mindegy, hogy milyen mozgásformát végez mellette az ember. Annak idején büfés voltam diákmunkás koromban, egész nap mentem, álltam, mozogtam, nem tornáztam, és láss csodát lement kb 5 kiló 2 hónap alatt.Ennyi.

Nem akartam vitát, de nem is a kérdésemhez kapcsolódott az összeszólalkozásotok.

2013. febr. 9. 13:49
 9/11 Penszy ***** válasza:
Sok sikert és kitartást hozzá!
2013. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van, kedves kérdező, sok sikert hozzá :) És jó kedvet, hangulatot.
2013. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!