Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeptember óta híztam 5 kílót...

Szeptember óta híztam 5 kílót ez egészségtelen? Most kezdtem el táncolni heti 2X1 órát, azon kívül még itthon is gyakrn tornázom. Sokszor ugy érzem hogy kövér vagyok, vissza kéne fogynom?

Figyelt kérdés

15/L 163 centi és 54-55 kg vagyok.

Nem diétázom, de figyelek arra hogy mit és mikor eszem. Napi kb 1000 kalóriát fogyasztok.

Most kezdtem el táncolni heti 2X1 órát, azon kívül még itthon is gyakrn tornázom.


2013. febr. 13. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:

1000 kalória 15 éves, növekedésben lévő gyereknek nagyon kevés (1. probléma és magyarázat a hízásra, megalapozója későbbi emésztési problémáknak).


Figyelsz arra hogy mit eszel, de ha tudnád mire kell figyelj, akkor nem tartanál kalóriakontrollt és nem híztál volna 5 kilót. Valószínűleg kenyereket, joghurtokat eszel, ahogyan sok társad is, nem ezeket kéne enni hanem zöldségeket, húsokat, gyümölcsöket.


Így próbáld meg, így vissza fogsz fogyni, és csak annyit 'hízol' amennyit a növekedésed is megkíván.


Megjegyzés, hogy ebben a korban válsz kislányból felnőtt nővé. Ez a testeden is meglátszik, egészségesen kell enni (gabona, tejmentesen) és nem harcolni a fejlődéseddel, ami mindenképpen súlygyarapodással (is) jár! :)

2013. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van! Ez nagyon kevés.


Persze ha kenyérből, tésztákból és cukrozott tejtermékekből jön össze ennyi, akkor több, mint sok.


Hagyd a fenébe a mérleget, még valószínű, hogy nőni fogsz magasságban is = nőni fog a súlyod is. Amúgy is a mérleg csak összsúlyt mutat, azt nem, hogy ebből mennyi az izom, mennyi a zsír. Ha kövérnek érzed magad, esetleg azért lehet, mert zsíros vagy (úszógumi, zsíros comb)? Ha ez a helyzet, egy kis odafigyeléssel és mozgással könnyen orvosolhatod. Szénhidrátot délelőtt, kora délutánig egyél, a nap többi részében pedig a zöldség és a hús legyen a kajád. Csirke, pulyka, halak + mindenféle NEM hüvelyes zöldség. Ha így eszel, nem igazán tudsz zsírba hízni. Zsírégetésre meg a legjobb módszer a folyamatos, monoton, alacsony intenzitású mozgás, pl. biciklizés, tempós gyaloglás (akár suliból haza).

2013. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát köszi a válaszokat. amúgy emg nem mondhatnám azt hogy sok szénhidrátot eszem sőt mint már mondtam figyelek rá hogy mit eszek és ezért nagyon sok gyümölcsöt és zöldséget eszem húst szinte csak szárnyast és azt is ritkán. nincs olyan rész(comb,has) ahol "lötyögnék" de mégis ugy érzem ,hogy valami nem jó pedig mozogni is sokat mozgok...
2013. febr. 13. 15:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor leírod, hogy mégis mit eszel?


Ahogy pedig a nővé válással kapcsolatban utaltam rá, melled fog nőni és az 'lötyögni fog', ahogyan nem lesz kockás hasad (szerintem jó esetben) és a hason lévő zsír is összefogható. Ez olyan természetes dolog mint ahogy a kancsó víz kifolyik, ha felborul. Meg kell tudni különböztetni a hízást az egészséges testzsírtól. Írd le mit eszel, továbbá ebben segítenek a különböző testzsír mérések. Ha valóban jól eszel, akkor ezek a mérések, és ez az egész téma gyakorlatilag fölöslegessé válik természetesen! :)

2013. febr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
reggeli az ami inkább szénhidrátban gazdagabb néha müzli utána suliba gyümölcssalátát viszek ihhon ebédre(5 óra körül) salátát eszem hússal esetleg rizs utána vagy enm eszem semmit vagy esetleg gyümölcsöt ha megéhezem.
2013. febr. 13. 15:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy ugyan, de nem árt tudnod:


1. Keményítőre az emberi szervezetnek nincsen szüksége (szénhidrátot előállítunk a testünkön belül, ez adja a stabil, állandó vércukorszintet).

2. A reggel elfogyasztott szénhidrát váltja ki a legerősebb rossz hatást. Tudod, hogy a vércukor emelkedését inzulin kiválasztásával ellensúlyozzuk. Ez a vércukor-inzulin játék maga az elhízás okozója, hogy több zsírt raktározhatunk mint amennyit felhasználunk. Reggel kell a legtöbb inzulin ugyan annyi mennyiségű mondjuk müzlihez! Hogyan terjedt el a reggeli szénhidrátevés.. érthetetlen.


3. Ez csak egy plusz: a tejtermékek alapból megnövelik a kiválasztott inzulin szintjét, tehát hasonló a helyzet velük mint a reggeli szénhidrátevéssel.


4. Egyelőre ezeket a hatásokat még nem veszed észre magadon.. azért a fiatalok többsége egészséges súlyú. DE idővel mindenkinek a szervezete változik, lassan enged a rossz hatásoknak, és ha nem is 15 évesen, de később nagyon sokaknak égető problémává válik ez a hízás-táplálkozás-szénhidrát kérdés. Mielőbb megtanulod, hogy nem kéne rizst, müzlit enni (természetesen olyan anyagok vannak bennük, amik miatt alapból nem kellene enni!) annál könnyebb lesz szükség esetén kivonni őket az étkezéseidből, hiszen már 15 éves korodtól Te tudni fogod, hogy ezeket igazából csak az olcsó áruk, a laktatásuk miatt esszük de nem való nekünk. Mások ezt 30-40-50 évesen sem tudják, elhízottan, betegen, és nem tudják min kellene változtatniuk hogy jobban legyenek.

2013. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat próbálok majd változtatni....
2013. febr. 13. 16:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Feltehetnél 1 képet mert az is lehet hogy erős csontozatod van, ez izom stb
2013. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!