Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon egeszsegtelen, ha neha...

Nagyon egeszsegtelen, ha neha egyszerüen nincs kedvem enni, annak ellenere, hogy ehes vagyok?

Figyelt kérdés

Tegnap peldaul reggeliztem (knäckebrot, szalami, uborka, meg egy bögre ilyen noname cappucino, amit vizzel kell kesziteni), aztan del körül elmentem edzeni. Mikor visszaertem, 3-fel 4 körül ehes voltam, de nem volt itthon semmi gyorsan ehetö kaja, fözni meg nem volt kedvem. Igy csak megettem 2 nagy repat, meg este meg egy bögre cappucinot. Ehes voltam, de nem eheztem. Egyszerüen nem volt kedvem enni.

Nagyon egeszsegtelen, ha vannak neha ilyen napjaim? Amgy probalok rendesen enni.

22L


2013. jan. 29. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon egészségtelen? Mégis mihez kéne viszonyítanunk?


Próbálsz rendesen enni: reggeli knäckebrot, szalami, uborka, meg egy bögre ilyen noname cappucino


Én várom a rendes evést, majd írd meg. A regglidből az uborkának volt értelme, tegyük fel a szaláminak, bár 10g vékony szelet szalámi, de még 20-30g sem éppen egy reggeli, legalább zöldségekkel jóllaktál volna, az már alakulna.


Ez így nem egészséges/egészségtelen, hanem szinte semmi.

De ha éhes vagy és nem eszel, az nem jó hosszú távon. Ilyenkor megy el az ember kajáért, ha van benne egy kis életösztön. Megfojthatsz egy macskát, elmehetsz a piacra, de azért vagy éhes mert enned kéne. Ez ellen lehet küzdeni egy darabig, de eddig nem sok embernek sikerült..

2013. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha hiszed, ha nem, a reggelitöl jollaktam.

Amugy nem tudom, mitöl, valoszinüleg a deli edzesektöl, mostanaban egyszerüen nem kivanok annyi kajat.

Ehseg pedig nem azt jelenti, hogy majd megdöglöttem, hanem, hogy egyszerüen ereztem, hogy üres a gyomrom.

2013. jan. 29. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Én elhiszem hogy reggel jóllaktál, számomra ez nem hihetetlen.


De a későbbiekben már nem laktál jól, és pontosan mivel is laktál jól reggel? Valami keményítővel (...brot) és a bögre cappucinóval.

Na most ezeknek az összetételét, hatásait nézzük csak meg jobban.. Tehát kaját mennyit is ettél úgy, hogy mellette még érezted hogy enned kellett volna, ha a cappucinot káros/hasznos anyagoktól mentes folyadéknak, a brótot meg fölösleges ballasztnak tekintjük?


Uborkát, szalámit, 2 répát fogyasztottál. Ez egy gyereknek kevés, nem egy 22 éves nőnek.


A probléma nem az, hogy ilyen kávéport ittál, vagy bróttal ballasztoltad ki a gyomrod étel helyett, ezekről könnyen belátható hogy ugye nem az étkezés alapjai.


A probláma, vagy baj az, ha nem veszed észre hogy ez a répa-ubi-szalámi mennyiség 1 étkezésre elég. Ha nem jársz utána miért vagy étvágytalan, mi okozza (már most rossz az emésztésed, vagy lelki nyomás hatására nem kívánsz több ételt) akkor lesz gond, pár nap, 1-2 hét múlva ha nem változnak a dolgok.

2013. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A knäckebrot nem rossz, bár attól függ, mikor. Én akkor szoktam olyat reggelizni néha, ha előtte este nem mozogtam, mert akkor nem vagyok annyira éhes. De 4-5 darbot mindenképpen megeszek belőle. Én este szoktam csinálni rá tzatzikit, sonkát teszek bele, tojást, sok zöldséget, és reggelire egyből megyeszem ebből kettőt, tízóraira még egyet valami gyümölccsel, aztán valami laktató ebédet. De edzős napokon ennél "keményebb", tartalmasabb kaja kell. Velem is sokszor előfordul, hogy nincs kedvem enni. De egy idő után gyengülni kezdesz, rossz kedved lesz, és elkezdesz össze-vissza enni, úgyhogy nem túl jó módszer.
2013. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Az előző válaszolóknak igazuk van, és hidd el itt kezdődik a táplálkozási zavar(pl. anorexia) kezdete. Az baj, ha ennyitől te nem érzel éhséget, meg kell találni az étvágytalanságod okát, mert lehet egy folyamat kezdete, aminek nem lesz jó vége.

Próbálj meg gyakran keveset enni, és ettől normálisabb ételeket. Legalább napi 3-4 étkezés legyen,mindig reggelizz, teljes kiőrlésű kenyérféle, sonka, sajt, joghurt stb., ebéded is legyen, könnyű húsok, salátaféle, kis köret, mindig egyél zöldséget, gyümölcsöt, folyadék is legyen, ne csak capuccino, ásványvíz, tea, gyümölcslé stb. Találd meg, mi ízlik neked, hogy kedvet csinálj az étkezéshez, legyen étvágyad.

Amikor nincs kedved főzni, jó ha van otthon vmi félkész vagy készétel, gyorsan összeüthető egy szendvics, ha teszel bele salátalevelet, paprikát, paradicsomot, sonkát, sajtot, máris finom, vagy felbontasz egy olajos halat, az is nagyon egészséges.

Nem tudom, milyen társasági életet élsz, de esetleg kedvet hozhat egy közös étkezés, étteremben, vagy olcsóbb helyeken ismerősökkel, vagy meghívjátok egymást egy otthoni vacsira, és akkor főzni kell valamit a társaságnak, próbáld ki!

2013. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Akkor azzal kezdem, hogy megprobalok rajönni az etvagytalansag okara, es az ellen tenni valamit.

Es igyekszem megfogadni a tanacsaitokat! :)

2013. jan. 29. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Tippnek írtam az emésztés romlását. Érdemes hagyományos nyugati orvoshoz is fordulni.. de a kajálásra nagyon oda kell figyelni. Jól emészthető, tápláló ételeket enni ha eleve csak keveset kívánsz. A zöldségek párolva legyenek, csípős fűszerezéssel, fokhagymával, gyömbérrel. A húsok húsok legyenek, ne adalékanyag gyűjtemények.
2013. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!