Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit vigyek suliba ennivalót?...

Mit vigyek suliba ennivalót? Reggel (kb 5 órakor) reggelizem utána, már csak akkor eszem mikor hazajövök (délután 4-5). MIlyen étel lenne jó, és nem hizlaló?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi főtt ételt szoktunk vinni. / én meg 2-3 osztálytársam/ Mind mást visszünk, és cserélgetjük. Tehát mindenki eszik mindenkiéből.

Szerintem ez így jó.

2013. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
54%
Jó reggelt keksz,gyümölcs(aszalt is)szendvics sok feltéttel (sajt,paradicsom,uborka)kell az energia napközben,inkább este egyél kevesebbet.Az anyagcserének kell a rendszeres étkezés.Sok sok folyadékot igyál!!
2013. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi:) a folyadékkal nincs probléma napi 2-3 liter amit megiszok minimum.
2013. febr. 13. 15:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Hmm, hát ha van időd reggel, csinálhatsz zabkását is.


Vagy este megcsinálod a zabkását, ha vízzel csinálod és édesítővel kalóriaszegényebb.

Nekem volt olyan évfolyamtársnőm, aki nem diétázott, sőt! Azért eléggé sok csokit evett meg nem a legvékonyabb, de ő is volt hogy pl. gyümölcssalit hozott suliba (kiwi narancs stb) egy kis tálkában, vagy pl. osztálytársnőm (szintén nem diétázott eléggé husis) volt hogy joghurtot hozott (kanalat is hozzá)


De ha nem akarsz pohárban joghurtot enni, akkor javaslom az ivójoghurtot, én most erre kattantam rá!

a jogobella light 250 grammos, 100 grammban 44 kcal van. (összehasonlításképp van olyan natúr joghurt pl ami 100 gramm/60 kcal a legkcal szegényebb amit valaha láttam 100 gramm/40 kcal szóval a jogobella light 4 kcalal több ami SEMMI:D ráadásul nagyon finom)


voltak olyan osztálytársaim (fiúk:D) akik poénból kefirt is vettek reggel a boltban zsömihez, paprikához meg felvágotthoz és a suliban csinálták a szendvicset + ették a kefirt :Dcsórtak a menzáról kanalat hozzá


vihetsz ételes dobozban salit is, vagy ha hidegen megeszed párolt csmellet. Vagy a büfében megkéred a büfésnénit hadd használd a mikrot


maradhatsz a szokásos szendvicsnél is, magos zsömi/korpás/rozsos kifli + zöldségek, sovány felvágott. Javaslom, ne nagyon margarinozz/vajazz, mert az plusz kcal. Zsírszegény sajtot egyél, ha eszel de azzal is kcalt spórolsz ha nem teszel sajtot a szenyóba.

Én általában annyi zöldséget rakok a szendvicsbe hogy majdnem szétesik :D salit, paprikát, paradicsomot, ubit is rakok bele :D


Almát vagy vmi kcal szegényebb gyümit is vihetsz, a lényeg hogy ne banánt.

2013. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, a jó reggelt keksz tele van cukorral és alig laktat...

1 csomag (4 db keksz) 224 kcal.

1 db keksz kb 56 kcal körül van.


Ehelyett ehetsz pl. egy magos - zöldséges szenyót simán, ami laktat

ehetsz 1 ivójoghurtot (jogobella light kb 130 kcal) és gyümölcssalit

ehetsz egy tojást, 1 kefirt 1 fél magos kiflit/zsömit zöldséggel


vagy ha annyira kekszet ennél javaslom a korpovit kekszet (korpás keksz 1 db 16 kcal) zöldséggel kefirrel

vagy ehetsz abonettet (1 db 16 kcal) vagy pufirizst

2013. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
közsi:)
2013. febr. 16. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
CSAK a zöldségek, húsfélék és a gyümölcsök olyanok, amik jók de nem 'hizlalók'.
2013. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most néztem, többen próbálkoztak valószínűleg jó szándékkal de értelmetlen étel ötleteket írni. Joghurt, kefir, abonett, korpovit.. mind olcsó, ócska és számunkra értéktelen termékek, ennyi erővel egy tankönyvét is elkezdhetné rágcsálni, semmivel sem lenne kevésbé ehető.


"A pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve"

2013. febr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!