Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egész nap csak gyümölcsöt,...

Newyorkcityy kérdése:

Ha egész nap csak gyümölcsöt, zöldséget, húst, rízst, joghurtot és sajtot eszek, le fogok fogyni? 16/L

Figyelt kérdés
Nem 10-20 kg-t szeretnék leadni, csak 4-5 kg-t! Kb. minden nap edzek.

2013. febr. 14. 11:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Ha egész nap csak gyümölcsöt, zöldséget, húst, rízst, joghurtot és sajtot eszek, le fogok fogyni? 16/L"

Azt gondolod, hogy a bevitt mennyiség nem számít? Ha a legfogyókúrásabb kajából eszel napi 5 kilót, akkor attól is hízni fogsz.


"Azért káros a joghurt, mert a bociknak megfelelő, és mi sok szempontból különbözünk a borjaktól. "

Szerinted tehát, aki tehén tejet iszik, abból tehén lesz, aki ember tejet, abból meg ember? :-D És a tejben lévő kalcium milyen problémát okoz pontosan? És a tejben lévő fehérje? Tudod-e, hogy mi történik a fehérjével a gyomorban? Amúgy nem tudom, hogy vágod-e de a joghurt és a sajt tejből van, de nem tej. Baktériumok fermentálják, jelentősen megváltoztatva az összetételét.

2013. febr. 15. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

"Azt gondolod, hogy a bevitt mennyiség nem számít? Ha a legfogyókúrásabb kajából eszel napi 5 kilót, akkor attól is hízni fogsz."


Nem, fontos lenne tudni, hogy húsoktól, zsírtól, zöldségektől nem hízik az ember. A hízás betegség, amit beteges felfogású emberek beteges táplálkozása hív életre, ismeretlen a természetben, természetes közegben, természetes táplálékaink mellett!


"Szerinted tehát, aki tehén tejet iszik, abból tehén lesz, aki ember tejet, abból meg ember?"


Miből gondoljam, hogy érdemes vagy a válaszomra? A legutolsó anorexiás 12 éves kislány kérdéséből több süt, mint jelenleg a tiédből. Oké, több ész.. leírtam.


Nem, nem leszel tehén (bár a szememben igen). A fermentálás nem sokat számít az egészséged szempontjából, ugyan azt a hatást figyelheted meg a joghurtnál is mint a tejnél. EZT MIÉRT NEKEM KELL ÚJRA LEÍRNI?? Bakker, bárhol utána olvashattok!


A tejből nem szívódik fel kalcium, főleg nem d-vitamin hiányában, pontosabban nem fog hasznosulni. DE, elkezdi megemelni az elmeszesedéssel járó betegségek előfordulását, ez is valami. Túl sok kalcium van a tehén tejében.


A tej hormon és fehérjetartalmával vannak még gondok, és rohadt (kib.asssottt) mindegy hogy mennyire denaturálódnak ezek a gyomrodban, vagy erjedés során a joghurtban, a megevett fehérjék, hormonok hatással vannak a testünkre. A tej NAGY inzulinszint emelkedést okoz, bizonyos fehérjéi autoimmun folyamatokat váltanak ki. Amíg ezeket nem tudjuk kiküszöbölni.. addig a tej problémás marad, és nagyon célszerű vigyázni vele.


De a témában JÁRTAS ember ezeket nem tőlem kérdezi, ha erről valaki most hall először, az menjen még vissza az iskolapadba.. ugyan táplálkozástudomány órákon úgy nyomatják hogy a joghurt, az nagyon jó, hogy a tényeket iskolákban lehet mégsem jutsz hozzá alap információkhoz :D

2013. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

@TaplalkozasHarcmuves:

Isten bizony most vesztegetem rád utoljára az időmet. Habár teljesen bebizonyítottad, hogy annak ellenére, hogy mekkora arccal osztod az észt totálisan dilettáns vagy a táplálkozástudományban, még egyszer utoljára helyreteszem a f@sságaidat. De most utoljára, elvégre nem lehet minden hülyét kiigazítani az interneten. Naszóval:


"Nem, fontos lenne tudni, hogy húsoktól, zsírtól, zöldségektől nem hízik az ember."

ez egy termodinamikai nonszensz. Akinek egy csep esze van, az tudja, hogy ez hülyeség. Ha te ezzel nem értesz egyet, akkor a fenit meredek állításodat megkísérelheted alátámasztani valami tanulmánnyal. hoppá, idess mit találtam: egy 8éven át tartó, 23ezer fős study mit mutat: "Overall, a healthy diet was characterized by a high consumption of whole-grain bread, raw vegetables and a low consumption of red meat and possibly butter, which is generally in line with previous findings."

[link]


Azt írod, hogy a tej azért is rossz, mert sok benne a kalcium. Majd ezt:

"A tejből nem szívódik fel kalcium, főleg nem d-vitamin hiányában, pontosabban nem fog hasznosulni. DE, elkezdi megemelni az elmeszesedéssel járó betegségek előfordulását, ez is valami. Túl sok kalcium van a tehén tejében."

Ez természetesen hazugság, a tejből felszívódik a kalcium, mégpedig igen jól. Nesze egy kis olvasnivaló: [link] Sőt:

[link]

(persze tudom, hogy úgyse nyitod meg :-)

Meg eleve mi az, hogy nem szívódik fel, de betegséget okoz, mert túl sok van benne???? :-D Nem vagy idióta egy kicsit?


A tej fehérjéi kis valószínűséggel kiváltanak immunreakciót. Azok az emberek nem isznak tejet. A többiek simán feldolgozzák. Hozz valami tudományos bizonyítékot annak alátámasztására, hogy a tejivás váltja ki az allergiát, és nem egy meghatározott genotípus (már, ha tudod, hogy az egyátalán micsoda). Illetve akinél nincs immunválasz a tejfehérjére, annak milyen baja lesz a tejfehérjétől??


"Amíg ezeket nem tudjuk kiküszöbölni.. addig a tej problémás marad, és nagyon célszerű vigyázni vele. "

Mekkora inzulinszint emelkedést okoz egy pohár tej? Mi ennek hosszútávú következménye? Erre hozz tanulmányt. Mert az, hogy megemeli az inzulinszintet attól nem lesz méreg. Az inzuin azért van, hogy megemelkedjen, és egyensúlyben tartsa a vércukorszintet. Normális diéta mellett semmi baja nem lesz annak aki megiszik napi egy pohár tejet. Ha te ezzel nem értesz egyet, akkor hozz egy tanulmányt, mert bemondásra nem hiszek neked semmit.


Arról nem is beszélve, hogy továbra is adós vagy egy hiteles hivatkozással arra, hogy hogyan alakul emberben a zsír cukorrá.


Az van, hogy rohadtul nem értesz semmihez. Osztod az észt, fikázol másokat, de közben össze-vissza beszélsz. Hányok tőled haver az az igazság, de nem érdekel, ez volt az utolsó, hogy válaszra méltattalak.

2013. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Osztom az észt, mert tanulhatsz belőle és .. hát, te is fikázol másokat :) Nekem mondjuk jólesik ilyeneket mint te kicsit lehordani. Máshol úgysem kapjátok meg, mivel besimulsz a mainstream-be, már épp eléggé megszoktad a simogatást. Nem linkelgetek tanulmányokat. Mert 1 darab gabona érdekeltségű tanulmány nem érv, és mert keresd meg magad.


A legérdekesebb az, hogy nem fogadod el, hogy cukor szintetizálódik az emberi testben. Kérlek, hozz egy kést, és nézz bele valakibe, aki nem eszik cukrot (keményítőt). Honnan van cukor a vérében? Tehát.. ezután még te oktatsz ki engem termodinamikából?


Honnan a fenéből vetted az ötletet (én tudom honnan :P ) hogy az ember amit megeszik energiával felírható egy energiamérleg a fogyás, súlytartás, súlygyarapodás meghatározására? Ez hülyeség, hús és zsírevő emberek nem híznak el, nem termodinamika hanem biológia. Ez elhízásnak folyamata van, és nem elsődlegesen kalóriaigénye. Az is kell, de de másodlagos (éhező ember is lehet zsíros, az anyagcseréje idomul a helyzethez és zsírt raktároz).


Nem veszem a fáradságot linkeléshez, úgy vélem elég meggyőzően és egyszerűen fogalmazok.. tovább


Tej, kalcium.

Lusta voltam javítani.. azt írtam nem jól szívódik fel, aztán pontosítottam hogy nem hasznosul (nem épül be a csontokba stb.). Igen, törölhettem volna a rossz felszívódást, tulajdonképpen nem ezzel van a gond, hanem hogy még mindig nincs szükségünk tehéntejnyi kalciumra, nem mindenhol isznak ám tejet. Én úgy vettem észre itthon élnek a csontritkulásban szenvedők, pedig itt van nekünk Danone, meg Mizo.. hehe.


A tejfehérjék és az 1TD, egyéb autoimmun betegségek közötti kapcsolatról megint ne engem kérdezz, hanem szakértőt. Olvass bakker, miért linkeljek úgy mint te? Valóban nem nézem meg a linkjeidet, mert azokat bármikor elolvashatom, engem a vita és a magyarázatod érdekel. Nem tudsz mit magyarázni a tej immunológiai hatásairól, nem ismered a tej fehérjéit, konkrétan az a válaszod hogy nem értesz hozzá. Erre engem írsz inkompetensnek. Ki nem foglalkozott a tej káros hatásaival vazeg? TENEKED nincs fogalmad az egészről, miért nekem kell tájékoztatnom téged? Ha a saját szakálladra kerestél gabonapárti tanulmányt, akkor nézz szét (objektíven) mi van a tejjel, hogyan vizsgálják és mivel magyarázzák a káros hatásait.


A kalciumot tisztáztam? Felszívódik, rosszul írtam és lusta voltam kitörölni, kijavítani. Szervi elmeszesedéseket okoz? Jellemző betegség nyugaton, egyébként gyulladás eredetű, nem csak a kalcium tehet róla. Mellette persze a beteg emberek csontsűrűsége csökken, gyakorlatilag d-vitamin hiány miatt.


Tej-inzulin. Nem tudom mekkora emelkedést okoz egy pohár tej. Te tudod? Utána kerestél a vita kedvéért, hogy ne állj továbbra is teljesen értetlenül? A magas inzulinszint hízásra, keringési rendszerre, a szervezet egészére gyakorolt hatásáról, az inzulin rezisztencia kialakulásáról most már rémlik valami?


Nem kell ezt válaszra méltatnod, ha nem szeretnéd. Azt hiszed lapos a Föld, én írom hogy nem, és te kétségbe vonod mert nem mutatok műholdas képeket a bolygóról.. Keress képeket magad, nem vagy hülye csak egysíkú és dogmatikus a gondolkodásod, és makacs vagy mint egy öszvér. De ha akarsz, tudsz tanulni csak jelenleg bántaná az egódat, hiszen ott lenne az esély hogy kiderülne az igazam. Én egy nagyon nagyot sz.arok az egódra, szerintem inkább tanulj, és valóban ne válaszolj ha nem akarsz, a válaszod itt már semmit sem segít rajtad, rajtam, a kérdezőn sem.

2013. febr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Azt hiszed lapos a Föld, én írom hogy nem, és te kétségbe vonod mert nem mutatok műholdas képeket a bolygóról."

Te nem tudod, hogy miről beszélsz! Amikor a föld alakjáról, vagy a heliocentrikus világképről beszélnek a hozzád hasonló holdkórosok, valahogy mindig elfelejtik, hogy hogy működik a tudomány, és, hogy valójában pont ők azok, akik a ködös fantazmagóriákhoz ragaszkodnak, és nem vesznek tudomást a világról. Te akarsz nekem műholdképeket mutatni? Állítólag értesz a táplálkozáshoz, arra se voltál képes, hogy azokat az állításokat alátámaszd, amiket kértem, ellenben, én adtam neked referenciákat, ahol (hogy a te példáddal éljek), megláthattad volna a Föld valódi alakját, de te saját bevallásod szerint se foltál erre képes. Téged a valóság nem érdekel. Ezt írod: "mivel besimulsz a mainstream-be, már épp eléggé megszoktad a simogatást" neked semmi más nem számít, csak, hogy ne simulj be, nekem az igazság számít. És jól jegyez meg, attól, hogy nem vagy mainstream, még mondhatsz orbitális hülyeséget.


Egyszerűen elképesztő, hogy milyen módon vagy képes segget csinálni a szádból a glükoneogenezissel... nagyon durva. Ki a franc mondta, hogy az ember nem képes cukrot szintetizálni? Linkeld be, ahol én ezt mondtam! Én ilyet soha nem mondtam, pontosan tudom, hogy milyen útvonalakon képződik cukor a szervezetben. Te állítottad, többször is, hogy AZ EMBER, ZSÍRBÓL képes cukrot előállítani. Ehhez a hülyeséghez ragaszkodsz, azt kértem, hogy ezt az állításodat támaszd alá valamivel! Nem tudod, és most egyszerűen hazudsz. Igazi harcművész... de szánalmas.


"Nem veszem a fáradságot linkeléshez, úgy vélem elég meggyőzően és egyszerűen fogalmazok.. tovább"

Lehet, hogy a sarki presszóban amit művelsz az meggyőzőnek számít, de amúgy édeskevés.


"Én úgy vettem észre itthon élnek a csontritkulásban szenvedők, pedig itt van nekünk Danone, meg Mizo.. hehe. "

A csontrikuláshoz megintcsak nem sokat konyítasz. Ki állította, hogy tejivással kezelhető vagy megelőzhető lenne?


"Felszívódik, rosszul írtam és lusta voltam kitörölni, kijavítani. Szervi elmeszesedéseket okoz? Jellemző betegség nyugaton, egyébként gyulladás eredetű, nem csak a kalcium tehet róla. Mellette persze a beteg emberek csontsűrűsége csökken, gyakorlatilag d-vitamin hiány miatt. "

Akkor mi a baj a kalciummal, ha nem tehet a csontritkulásról? :-D Össze-vissza beszélsz. Hogy a tej elmeszesedést okoz, ez megint egy olyan bemondás, amit ehet, hogy 81-es IQ alatt meggyőző, de csak egy üres kijelentés.


"A magas inzulinszint hízásra, keringési rendszerre, a szervezet egészére gyakorolt hatásáról, az inzulin rezisztencia kialakulásáról most már rémlik valami? "

Persze, hogy tisztában vagyok a kockázati tényezőkkel. De csak azért, mert valami megemeli az inzulinszintet még nem lesz méreg. Azért kérdeztem, hogy tudod-e, hogy mekkora egy pohár tej hatása, hogy fel tudd mérni az ivásával járó kockázatot. Tudod, ez olyan, mintha nem mernél kimenni az utcára, mert ott az embert elüthetik az autók. Persze, ha bekötött szemmel futkározol az M1-en, akkor igen valószínű, hogy el leszel csapva, de lehet ésszel is közlekedni. De ez neked nyilván magas.


"Olvass bakker, miért linkeljek úgy mint te?"

Végülis tényleg, nem is tudom, hogy kinek számít az, hogy a véleménye alá-e van támasztva vagy sem. Láthatóan neked nem.


" Erre engem írsz inkompetensnek."

Erről minden válaszoddal egyre bizonyosabb leszek. Egyszerűen semmit nem mondasz, kijelentéseid vannak, amik alátámasztásást megtagadod. Olyan vagy, mint a EzoTVs távgyógyítók. Tényleg, személyes tanácsadást is vállalsz? :-D

2013. febr. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Na most, tényleg nem látom értelmét további mondat - mondat kielemezgetésnek.


Mivel bármikor találhatsz 1-2 tanulmányt a gabonák egészséges hatásairól, a tejről, én pedig nálad butább embereknél már meguntam a fölösleges linkelgetést (én nem csak a vita kedvéért írok, bár jó móka - képes vagy utána járni a tej - gabonák káros hatásainak nélkülem is, újra leírom hogy hiszek benned, és nem az én kitartásomon, linkjeimen múlik a szemléletmódod, hanem az elhatározásodon, hogy igenis nyitott leszel).


A gabonafogyasztás - tejfogyasztás okozta betegségeknek, és a gabona- tejmentes táplálkozás hatására meggyógyult embereknek mindenképpen nézzél utána, így elkerülhetem hogy én keresgéljek 1 pohár tej inzulinszint emelő hatásáról.


Ha a glükoneogenezist jobban ismered nálam (tudod hogy a Föld nem lapos) akkor miért akarsz mindenképpen keményítőt enni? Írd le hogy pontosan milyen molekulákból jön létre glükóz, nagyon ragaszkodsz hozzá hogy nem zsír -kiderül a végén hogy a testünk csak poénból raktároz zsírt, hiszen egy haszontalan tápanyag lesz - de következésképp fogadd el, hogy ha cukrot állítunk elő, akkor nem kell cukrot ennünk. És akkor nem fog több 16 éves lány arról kérdezni, hogy hogyan fogyhatnának le, hiszen nem ennének cukrot (és keményítőt, meg tejet) -> nem híznának el.


Ezt végtelenül következetesnek tartom, míg 1-2 cikk vagy tanulmány belinkelése sajnos inkább szép, de nem hiteles érv.. Ahogyan a Corvinis egyetem vagy a SOTE egy elismert tanára, hiteles szakember véleményei is egy ilyen témában.. már kitalálod a véleményemet.


Hogy a másik oldalról is ismerd a logikámat: azok az emberek, akik között nem ismert az elhízás, a szívbetegség, a cukorbaj, na őrájuk alapoznám a táplálkozástudományt. Nem búzán élnek! :)

2013. febr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

"De csak azért, mert valami megemeli az inzulinszintet még nem lesz méreg."


Könnyen beszélsz, nyilván nem sok közöd lehet cukorbetegséghez, inzulinrezisztenciához!!!!!!

2013. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem értik, nem értik.. fogalmuk sincs a kórosan magas inzulinszint hatásairól.. annak a hormonnak nem szabad nagy koncentrációban jelen lennie, főleg nem rendszeresen, étkezésről étkezésre, minden nap.. !!! Az inzulin talán 'jin' hatású.. Nem kerülhet túlsúlyba. Tehát nem lehet olyan ételeket túlsúlyban enni, amik olyan mennyiségű inzulin szekréciót okoznak, ami mellett inzulin rezisztencia fokozódik.. ez egy teljesen megjósolható bajforrás lenne, és már rég nem feltételes módról beszélünk, az elhízás világjárvány..
2013. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Persze, hogy nem értik, hisz ők nincsenek benne, és akkor már "kiafenétérdekel, nem az én bajom".


13-as! Nyilván ha rendesen tartom a diétát, akkor nem fogok meginni napi 1 pohár tejecskét mivel rendkívül terheli az amúgy sem toppon lévő inzulinkibocsátást, és nekem ez inzulinrezisztesként miért is lenne jó?! (ja nincs hivatkozásom de googleban rákereshetsz ha az elég hivatalos neked)


Amúgy ha annyira okos lennél, tudnád, hogy a genotípus az ember teljes genetikai készlete,beleértve a kódoló és nem kódoló szakaszokat, segítek, amire gondolsz, az a gén lehet.


Ha egyszer valamihez érteni akarsz akkor ne csak felszínesen kutass utána légyszíves....


Látod, te sem vagy 100%-os...


A többihez nem tudok hozzászólni, ez viszont hatalmas badarság volt, az inzulinszintes válasz.

2013. aug. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Na jó, lehet a genotípusban hülyeséget írtam, és összekevertem a genommal, de a többi áll!!!!
2013. aug. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!