Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Felesleges a sok fehérje,...

Felesleges a sok fehérje, szerintetek én most mit csináljak? Kell szénhidrát ha izmosítani szeretnék, mi a haszna? Tudom sok kérdés de ha tudnál rá válaszolni megköszönném?

Figyelt kérdés

az a helyezt, hogy izmosítani szeretnék egy kicsit, az étrendemben nem nagyon tudok válogatni annyi hogy reggelire általában eszek

zabpehely+joghurt+gyümölcs ha sulizok akkor barnakenyér+sonka+sajt+főtt tojás+uborka

tízóraira túrót és/vagy gyümölcsöt szoktam enni

ebéd az nagyon nagyon változatos de általában ezek vannak

leves

tojás/guláysleves nokedli nélkül/sertésraguleves tészta nélkül/becsináltleves tészta nélkül/frankfurtileves/csirke aprólék leves tészta nélkül/zöldségkrémleves/májgombócleves/zöldborsóleves tészta nélkül/csontleves tészta nélkül-mikor mit főz anyukám

második ezek általában

paradicsomos húsgombóc(krumpli nélkül eszem én)

főzelék(ez ritka kétheti 1-2) akkor is lencse vagy sárgaborsó vagy kelkáposzta vagy spenót és ezekhez általában főtt tojás, köményes husi vagy pörkölt van

rizs/rizibizi pulykahusival, csirkemelle, csirkecombban vagy sült májjal-ezek párolva, főzve, sütve vannak nem rántva

rizseshús, tavaszi zöldséges rizseshús csalamádéval

rakottkáposzta, rakottzöldbab, rakottkrumpli, rakottbrokkoli, hentestokány/savanyú vetrece rizzsel

általában ezek vannak itthon ez mikor milyen párosítást csinál anyukám és mennyi pénz van erre (általában hó végén szokott lenni lencsefőzelék főtt tojással amikor már nincs sok pénz de a kamrába van lencse:)

ezeket nem én szabom meg, de nem is szeretném Édesanyámnak mondani hogy miket főzzön vagy csináljon nekem, mert mindent megtesz értem és nagyon jól is főz és figyel is arra hogy egészséges legyen

vacsorára szoktam enni ha ebédről marad akkor azt

paradicsomos halat, vagy sós lében lévő halat

túró joghurttal, gyümölccsel

rántottát hagymával.persze itt pici olajat használok csak, hogy épp le ne égjen

pörkölt(itt a husikat szedem ki) csalamádéval, vagy céklasalátával

leveseket szoktam enni

sajtot ebből van hogy soványabb féle-pl mozzarella de van hogy füstölt trappista ha épp az van itthon

vacsora után ha éhes vagy répát, céklát szoktam enni, vagy egy kis gyümölcsöt-pl alma vagy narancs

ha meg betegnek érzem magam akkor szoktam olyat hogy egy kis sonkáva teszek mustárt és reszelt tormát és összehajtom és így eszem meg

sütit, chipset, péksütit, ilyen túrórudikat, tejes édességeket, nápolyit, kekszeket nem eszek

mozgon itthon egy órát ami azt jelenti, hogy hasazok, és van egy 4kg súlyzóm azzal szoktam különféle gyakorlatokat csinálni

izmodoni szeretnék meg egy kicsit erősödni

166cm 55kg 16 éves lány vagyok

és van egy ismerősöm aki tudna olcsón hozni fehérjét (ő ott dolgozik) és ami 98kcal, 22.5g fehérjét 2g ch-t és 1g zsírt tartalmaz arra gondoltam, hogy edzés után ezt innám meg vízzel felkeverve napi 1-et

csak az a baj hogy én 9-10ig tornázok utána megyek fürdöni és aludni, szóval az nem baj hogy este 10kor viszek be kcal-t és utána megyek aludni

vagy nem fogok ettől hízni, vagy ha már megvan a napi fehérje és utána még iszom akkor nem okozok kárt magamnak


2013. febr. 17. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Nem olvastam végig az írásodat..


Láttam hogy barna kenyeret, joghurtot eszel.

Amíg ilyen alap hibákat vétesz, addig ezeknek a kijavításán lehetne dolgozni. Tartsd magad a hús-zöldség alaphoz, nem hízni akarsz hanem izmot erősíteni, felszedni: ne tejterméket és szénhidrátot egyél.


Edzés utánra a protein (bár kérdés hogy pontosan milyen is, miből van) jó, testépítők is fogyasztják, jelen esetben neked is hasonló a célod.


Bár nemigen változtatnál a táplálkozásodon.. Elsődlegesek legyenek a húsok-zöldségek és a zsírok (hiszen célszerű ebből energiához jutni) és ezt egészíthetjük ki gyümölcsökkel. Rizzsel, joghurttal legfeljebb minden másnak, Karácsony másnapján és a szülinapod másnapján élnék, mert fölöslegesek akár egy csokitorta (finomak de fölöslegesek).


Olvasgatom azért miket írtál, kíváncsi vagyok ugye miket eszel. Jók, jók a hús/tojás savanyúsággal, párolt vagy nyers zöldségekkel mind jók, és az igazat megvallva, izomépítés közben a rizi-bizi, burgonyás és mindenféle ételek megfelelők.. hiszen nem fogyni szeretnél. Tulajdonképpen (és most eltérek az egészségtől, izomzat építést helyezem középpontba) ha eleget eszel (mennyiségre, minőségtől most kissé függetlenül), viszel be állati fehérjét, és edzel akkor az izomzatod fejlődni fog. Sokat kell enni, edzés után segít a protein turmix, de az edzésed minél inkább hasonlítson a testépítők által használt edzéshez. 4 kg-os súlyzóval edzeni lehet, de megfelelő terhelést adni az izmaidnak a fejlődéshez már nehéz lesz vele. Ha nem szerzel be több, nagyobb súlyt, akkor eddz a saját testsúlyoddal. Lehet fekvőtámaszt nyomni, húzódzkodni (stb.) nehezítve is súlyok nélkül!


Van lehetőséged jó ételeket enni, ahogyan mozogni is, menni fog neked ez az edzés, táplálkozás. A sajtok más kérdésnél nem ajánlott kategóriák, de nálad a fejlődést igazából segíthetik a növekedési hormon tartalmuk miatt, és ez a többi tejtermékre is igaz (ez a probléma velük, a legtöbb ember nem akar gyarapodni semmilyen téren testileg, inkább fogyásra, csökkenésre van szükségük).

2013. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dieta ***** válasza:
Azért mert izmosodni szeretnél nemkel feláldoznod az egészséged.az egészséges étrend lehetőleg minél változatosabb legyen és megfelelő arányban tartalmazzon szénhidrátot fehérjét és zsírt az arány 55,15,30.Minden szénhidrát ami a földből nő ki,ebből mellőzd a cukrot .Fehérjét célszerűen fele fele arányban állat és növényi fehérje.Az izom pedig akkor fejlődik ha dolgozik .Megtartani is csak megfelelő igénybevétellel lehet ha leállsz visszafejlődik.
2013. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdésedre válaszolva:

-nem felesleges a sok fehérje

- a szénhidrát nem izmosít

2013. febr. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ●●●● ***** válasza:

Azt be ne vedd, amit 2-vel előttem írtak, h. 55% szénhidrát, 15% fehérje és 30% zsír kell, az hosszú távon problémákat okoz. Az emberek többsége ehhez hasonlóan eszik, hát csak nézz rájuk.

Fehérjéből a tejsavó koncentrátumot ajánlom, a legjobb a natúr ízesítetlen, de az izolátum se rossz.

Este 10-kor is ehetsz nyugodtan, semmi bajod nem lesz tőle. Én úgy fogytam 26 kg-t, hogy munka után edzettem, és mindig ettem utána.

2013. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!