Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni, közben...

Le szeretnék fogyni, közben nem veszteni a izomzatból! Valaki tippet adna?

Figyelt kérdés
15/F vagyok,körülbelül 84kg/187cm.Tudom,ez nagyon sok,de át szeretnék térni a egésszéges életmódra,de közben nem akarom hogy a izmok eltűnjenek.Utánna néztem már az ilyen kúrák után,találtam egy módját,a kardioedzést.Szeretnék egyenlőre egy 75kg-ra lefogyni,a többi majd alakul!:) Lemondtam minden zsiros ételről,kevesebb cukor és több viz.Az ilyenfajta dolgokkal foglalkozó oldalakról azt olvastam hogy a normál bevitel a 2-3gfehérje/kg és 1, 1.5g szénhidrát/kg. Kardioedzésnek a lépcsőzést és a gyorsabb kocogást,esetleg később ha jobb idő lesz a biciklizés.Tudom ,az ilyet magasabb pulzusszámmal kell csinálni.Ha helyes,ahogy elterveztem a fogyást,akkor ha elérném a célom,vagy megközeliteném,izomtömegnövelésre lennék ráálva(most is szoktam) Na akkor lenne egy pár kérdésem: A izomtömegnövelés és a kardioedzsésterv valahogy elférhet egymás mellett,vagy inkább egyszerre csak eggyet? Egy nap mennyit és miből kéne csinálnom a sikeres fogyásért? Ha esetleg valamit rosszul irtam volna le,kérlek segitsetek nekem! Tudom hogy az lenne a legjobb,ha nem gyúrnék,de esetleg lehetne valahogy úgy,hogy pl:Hétfő-kardio Kedd-váll,bicepsz,tricepsz,mell Szerda-Kardio Csütörtök-Láb,has,comb Péntek-Kardio Szombat-kardio és Vasárnap pihennék...Ehhez az edzéstervhez igazitanám persze az éétrendet,pl az nap több fehérje bevitel...Előre is köszi a válaszokat!

2013. febr. 12. 21:37
 1/3 Osynho ***** válasza:

"Tudom hogy az lenne a legjobb,ha nem gyúrnék"


Miért lenne az jó? Nagyon is hasznos, ha épp fogyni szeretnél, akkor is! Egyrészt gyorsítja az anyagcserét, másrészt erősödni is tudsz, ha nem vagy még edzett. Sőt, segítségével az izmok megfelelő impulzust kapnak, így még kevésbé fog leépülni (megfelelő fehérjebevitel mellett, persze).


Jól tudod, emelt fehérje kellene, a szénhidrátot meg ne vidd le hirtelen olyan alacsonyra. Fokozatosan csökkentsd. Heti 1kg az egészséges, minimális izomveszteséggel járó fogyás.


A kardio (vagy inkább aerpb) mozgást nem kell magas intenzitáson csinálni, inkább legyen hosszú 45-60 perc körül. Csinálhatod heti 3-4X, ha van időd és bírod. Mellette nyugodtan mehet a súlyzós edzés is. Ha nem viszed túlzásba a kardiózást, ha nem megy a regenerálódás rovására, később a tömegnöveléses szakaszban is jót tesz.

2013. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan gyúrhatsz már, ha szakszerűen csinálod, az elején bemelegítéssel, a végén nyújtással, lassan végzett gyakorlatokkal, nem lendületből, iszol elég vizet stb...

Az izomtömegnövelés és a kardió/aerob edzés megfér egymás mellett. Ha tömeget növelsz, akkor is végezni kell kardiót, de nem olyan sokat, mint szálkásítás alatt. Vigyázz, hogy emiatt ne kerülj kalóriadeficitbe, mert akkor nincs tömegnövekedés! Súlyzós edzést szálkásításnál is ugyanúgy végezz, mint tömegelésnél, ugyanolyan ismétlésszámmal. Igaz, nem lesz izomgyarapodás, de ez segít minimalizálni az izomvesztést.

Az edzésterv viszont nem jó! Ha nemrég kezdted, akkor 3-4 hónapig legyen teljes testes edzés heti 3-szor. Minden izomcsoportot eddz, izmonként 1 gyakorlat, 3 sorozat, 8-12 ismétlés. Ezután át lehet állni osztott edzéstervre, akkor már mehet kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4 gyakorlat, 3-4 sorozat, 8-12 ismétlés. Az osztott edzésnél 3 vagy 4 napra próbáld elosztani az izmokat. Egy nap eddz mondjuk egy kis izmot, mellé egy nagyot. Pl.

Mell-bicepsz

pihi

Hát-tricepsz

pihi

Váll-láb

A hasat edzheted 2-3-szor is egy héten. Fontos, hogy legyen pihenőnap is, amikor semmit nem csinálsz, a kardió mehet súlyzós edzéssel egy napra is, de a súlyzózás után legyen inkább, ne előtte. A body.builder.hu-n találsz teljes testes, és osztott edzésterveket is. Ha átállsz tömegnövelésre, akkor a fehérje maradhat 2-3 ttkg, a szénhidrát legyen 5-6 ttkg!

2013. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" közben nem akarom hogy a izmok eltűnjenek"-azért elsőre nem árt tisztázni, vannak e:D

Izmot csak akkor tart a testünk, ha kell, amúgy leépíti, mert "költséges" a fentartása. El kell látni vérrel, tápanyaggal, nem éri meg feleslegesen.

Edzés és mellé helyes étrend, fehérje legyen túlsúlyban, 84kghoz olyan 120-130g naponta kell, ha rendesen edzel.

2013. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!