Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sikeres fogyókúrázók?!

Sikeres fogyókúrázók?!

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem a sikeres fogyókúrázókhoz, hogy mit csináltak? Mennyi idő alatt érték e a kívánt testsúlyt? Kor? Nem ? Hogyan fogyókúráztak ?

2013. febr. 21. 22:19
1 2
 1/15 nikozia12 ***** válasza:
100%

Mindig nagydarab voltam de sportoltam kitartóan mert azt hittem attól majd lassan lefogyok...hát NEM! A csapat szétment így nem tudtam csinálni tovább az adott sportot. Így hízni is elkezdtem.172 centihez voltam majdnem 80 kiló. Jött egy kattanás és elkezdtem a táplálkozásra figyelni. Olvasgattam több mindent..próbáltam tájékozódni. Elhagytam a fehér lisztes dolgokat a cukrok zömét. Zöldségekre sovány húsokra és gyümölcsre váltottam. Próbáltam minél változatosabban. Nehezen állt át a szervezetem..szédelegtem stb. De nem adtam fel. Tovább tájékozódtam. Elkezdtem sportolni. Először otthon majd konditeremben. Fehérje ,szénhidrát,zsír arányra figyelek. Használom a Kalóriabázist. Most a szűkösebb időkben megint itthon tornázok. Egyik nap kardio másik nap súlyzós edzés. 1 nap pihenőt hagyok. Most 62 kiló vagyok. Már nem olyan sok van rajtam és feszes is maradtam. De még szeretnék pár kilót leadni és formásodni. Ja és havonta csak egyszer ha megmérem magam..mert igazából nem érdekel hány kiló vagyok csak tetszen amit a tükörben látok :D

Egy szónak is száz a vége., májusban lesz egy éve h. így csinálom...gondolom már addig míg öreg néni nem leszek.:) Nem megy gyorsan de nem baj.

23/L

2013. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
84%

Szia

Én egy nyári napon felkeltem,és elhatároztam magamban,hogy most,annyi sikertelen próbálkozás után,le fogok fogyni.

Nekem 7 hónap kellett ahhoz ,hogy lefogyjak.Elég keményen csináltam,mert nagyon csúnyának láttam magam(90-kg-ról 60-ra sikerült lefogynom.Erre nagyon büszke vagyok :)).

Ahogy én csináltam ,az csak annyiból állt ,hogy rendeltem a netről a szobabiciklit,és minden nap minimum egy fél órát 4-es fokozaton nagyon gyorsan tekertem,és tekerés után 100 felülést csináltam. Semmmi hizlaló kaját nem ettem,édességek,zsíros kaják,olaj száműzve.Csak vizet ittam.Délután 5 után már nem ettem semmit.

Csak szólok,hogy nagyon figyelj oda,hogy pótold a vitaminokat,mert én beleestem egy óriási hibába,ami majdnem a jobb lábamba került.

Ha szeretnél fogyni,akkor ne halogasd,én szurkolok neked!

Csak nagyon figyelj oda. :) 16/F

2013. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik haverom gimis korában nagyon el volt hízva (13o felett volt), és egy nap elhatározta, hogy ez így nem mehet tovább, lefogy. Nagyon köver volt, úgy edzett, hogy csak setalt, mert mast nem tudott. Odafigyelt a kajara (tovabbra is mindent evett, de sokkal kevesebbet), fel ev alatt adott le annyit, hogy el tudott kezdeni kocogni, mire egyetemista lett minden nap lenyomott 5km-t, es minden nap kondizott, és nagyon odafigyelt a kajára. Kb három év altt érte el a csúcsformáját, de akkoriban lájtosan nyomta a sulit, minden nap tudott másfél-két órát edzeni. Most 25 és teljesen jól néz ki, tavaly velem készült fel élete első félmaratonjára, amit 1:5o alatt futott le.


Nehéz, de nem lehetetlen.

2013. febr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyáron 110 kiló votlam. Elkezdtem edzeni teremben, picit javult a testkompozíció, de nagyon zsíros voltam, így decemberre 106 kiló lettem. Nemis tudom h miért kezdtem el, sztem én se gondoltam komolyan ezt a diéta dolgot, de mostanra az lett. kaloriabazis.hu-n vezetem a fogyasztásaimat, cukrot lecseréltem édesítőre, bespájzoltam 6 kiló zabpelyhet, a hűtőbe most is van vagy 12 doboz natúr joghurt. Vettem teljes kiőrlésű rozslisztet, ha sütögetni lenne kedvem, gyártom a zabsütiket ipari mennyiségbe. Heti 3x100 percet edzek teremben, és heti 7x60 percet aerobozok (intenzív séta)

Jelenleg 85-87 között mozgok.

2013. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Életmódot váltottam, felmértem, hogy ettem régen és azon változtattam (paleo "light" módon élek manapság, előtte meg rengeteg szendvics, édesség, sós nass csúszott le...) plusz bevezettem a heti 5-6 alkalom legalább 1 órás mozgást.

Eddig 16 kilót fogytam, 5 hónapja csinálom, ebben volt 1 hónap stagnálás is.

Érdemes úgy csinálnod az étkezés megváltoztatását, hogy egy örök életre tudd tartani!

23/L

2013. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és tanácsokat :)
2013. febr. 22. 13:51
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 éves nő vagyok és 6 hónap alatt fogytam 25kg-t 85-ről, 60-ra. Amit én csináltam az totális életmód váltás volt. Ma már heti 6 napot edzem, ami erősítés és cardio illetve aerob edzések, a hetedik napon ha kedvem van jógázom, ha nincs akkor pihenek. 6 hétig az úgynevezett 7+2 napos diétát csináltam, ami kitisztította a szervezetemet, megtanított a rendszerességre... ma már csak "tisztán" étkezem, és néha belefér a süti és a csoki is... nem eszem fehér lisztes dolgokat, nem iszom cukros üdítőket és csak sovány húst eszek, heti 1x halat is.. én megtaláltam az EGYENSÚLYT az életemben, amiben semmit sem nélkülözök, nincsenek szélsőséges diétáim, se pedig kalóriát nem számolgatok, és nincs bűntudatom ha megeszem egy szelet csokit... Két éve nem híztam egy kilót sem, sőt 5-öt még le is sikerült adnom, ma már elképzelhetetlen az életem sport és mozgás nélkül, és megértettem az utólagos elégedettség jelentését, hogy a tested olyan mint egy bankszámla, amibe most edzés formájában befektetsz, abból majd holnap fogsz profitálni. Dolgozz keményen most és élvezd a dicsőséget a későbbiekben.
2013. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 poiu ***** válasza:
20 kiló, a keményítő kizárásával.
2013. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

7/8-nak:

"...a tested olyan mint egy bankszámla, amibe most edzés formájában befektetsz, abból majd holnap fogsz profitálni."

Az idézeted nagyon tetszik, mert nagyon igaz. A kérdésfeltevőnek azt kell megfogadni, amit leírtál. Nincs is mit hozzátenni, Gratula!

2013. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!