Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy a jobb? Érdemes a hét...

Hogy a jobb? Érdemes a hét minden napján elmenni futni vagy jobb beiktatni 1-2 pihenőnapot?

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 09:04
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Ha most kezded akor csak folyamatosan 4 pihenőnap

,3 ,2 ennél tovább már szerintem csak akkor menj ha birod vagy ha sportként hobbiként akkarod és nem vogyásra mert azt sem kell tulzásba vinni

2013. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%

Miért futkosnál?

A fogyáshoz semmi köze, terheli a térdedet (legalábbis idővel ennyi eredményre számíthatsz), és elveszi az idődet értelmes, az egész testedet megdolgoztató edzésektől.


Sprintet heti 1-2 alkalommal be lehet iktatni, ez így még jó is.

2013. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a futás, én egy csomót fogytam tőle. Én kezdő szinten kezdtem heti 4 alkalommal. Úgy tökéletes volt.
2013. márc. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
7%

Hivatalosan, a tudomány mai állása szerint semmilyen mozgás nem fogyaszt, a táplálkozás minőségén (és mennyiségén) múlik ~70%-ban a fogyás, ehhez járulékos szerepe van a mozgásnak, akár 30%-ban. De az arányok lehetnek 80:20 is..


Ettől függetlenül lehet kitalálni, hogy valaki futástól fogyott, vagy a csillagok szerencsés állásától, de ha nem tartanak fegyvert az ember fejéhez hogy butaságokat írjon, akkor NEM MUSZÁJ :)

2013. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Te írsz butaságokat, de már a kutyát nem érdekli. A kérdésre válaszoltam, innentől lezárom a témát. Én fogytam a futástól , és mellette ugyanúgy ettem, mint addig.
2013. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
4%
Hát persze :)
2013. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Minél tökéletesebb étkezésre kell figyelni,de szerintem jó dolog a sport én is futok persze nem csak futás,mert tényleg szétveri az izületeket. Érdemes más mozgásformát is beiktatni. Mindennap semmiképpen!
2013. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanúgy ettem anno, mint régen és mégis fogytam, na bumm, sajnos-nem sajnos ez van. HA valaki mozgás szegény életmódot folytat jól meg tudja lökni a mozgás a fogyást.
2013. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
11%
Ezt biztos nem tudják a zsíros sportolók, harcművészek, küzdősportolók. Nekik vagy nem szóltak erről, vagy nem mozognak elég keményen. Ami a thaiboxolókra igaz is, hát rugdossák teljes erőből a zsákot meg egymást, hát az nem fizikai aktivitás, 1,5 órás "nagy intenzitású intervallumos edzés", ha értenének az edzéshez akkor ennyi befektetett energiával már csontvázzá fogytak volna, nemde? :)
2013. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy van-e és hány pihenőnap, az nagyon sokmindentől fögg:

a) Mennyit futsz? Ha csak 4-5km, 6-os tempóval, akkor nem feltétlenül kell pihenőnap, mivel az igénybevétel sem olyan nagy, deha 1o-12km-et futsz 4.5-ös tempóval akkor már érdemes lehet pihenni.

b) figyelembe kell venni, hogy mekkora a súlyod

c) mennyire vagy edzett.

d) mennyire vagy motivált: ha köteleségnek éled meg a futást, akkor mindenképpen érdemes pihenőnapot tartani, hogy elkerüld a kiégést. Ha minden nap fusz lehet, hogy egyszercsak megunod.


A 9 danos szájkaratés "harcművész" barátunkra nem kell hallgatni, ő a Gyik udvaribolodja. :-D

2013. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!