Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki ért ehhez? Nem találtam...

Ki ért ehhez? Nem találtam róla semmit se! Hány kcal lehet ez az adag?

Figyelt kérdés

Aprított tonhal növényi olajban

netto tömeg 185 g

töltő tömeg 130 g


Tartalma: tonhal, szójaolaj, só.


Ennek mennyi lehet a kcal tartalma az egész konzerv adagnak?


Én most erre nagyon rákattantam és komolyan mondom, hogy jobban ízlik mint a csoki vagy akármi más.


Úgy fogyasztom, ahogy a konzervben van. Nem öntök le róla semmit se.


Mennyi kcal lehet ez az adag? Gugliban nem találtam.



2013. márc. 8. 08:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a tonhalnak milyen jótékony hatása van?
2013. márc. 8. 08:25
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


A bal oldali oszlopban, az egyes étel-féleségek kategóriájából keresd ki az összetevőket, és az arányuknak megfelelő mértéket kiszámolva, cca-kb értéket tudsz kapni.

2013. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

Nemtudom mennyire hiteles, de olyan sokat nem tévedhet.

2013. márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!! Ez nem rossz...mert én meg valahogy máshogy számoltam és nekem 500-600 kcal jött ki 1 konzervre!!


úgy számoltam, hogy 100 g szójaolaj az ugye 900 kcal (kerekítve, mert amúgy 899)

100 g tonhal az meg 97 kcal


Nos ha a hal benne 130 g, akkor az olaj az 55 g (így lesz 185 g összesen.)


55 g olaj az 455 kcal és ez még csak az olaj. A hal meg kb. 120 kcal, szóval ez akkor bőven 575 kcal.


Mármint ez a 185 grammos konzerv...



szerintetek nem túl sok egy kicsit?

2013. márc. 8. 09:13
 5/10 anonim ***** válasza:

a tonhalról ha ezt elolvasod .....


[link]

2013. márc. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan edd, ettől nem fogsz elzsírosodni, ha a kenyeret száműzöd mellőle. Egy kis citromlével meglocsolva mennyei!
2013. márc. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olajjal lehet 5-600 kalória. Ha leöntenéd róla, kb. 300 lenne, ha még le is törlöd, 200 körül.


Az olajjal óvatosan.

2013. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja amúgy olaj nélkül eheted nyugodtan, én is sokszor ilyen olajos konzervet vacsorázom saláták mellé ;)
2013. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a rántottámba tettem tegnap, az mondjuk szardínia volt és kb. 1/3 konzerv, annyitól is roppantul halacskás lett a rántottám :). Az olajat nem kerülöm, mert az laktat s a rántottához úgyis kéne. Zsiradék nélkül sokkal többet kéne ennem, s nem nyernék vele semmit, bár tudom, hogy üldözni szokták a szimplább olajakat. Az már nekem túl komplikált.
2013. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha eltekintünk a szójaolajtól mint ócska zsiradéktól, a hal közelít (vagy megegyezik) a legideálisabb táplálékaiddal. Igen, úgymond fogyókúrás, meg egészséges, és mióta az ember tengeri állatokat eszik, csak mostanában számolják a kalória tartalmukat.. van értelme? Nincs.
2013. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!