Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zeller kevés zsíron sütve,...

Zeller kevés zsíron sütve, chipsként fogyasztva belefér az egészséges, fogyókúrás kategóriába?

Figyelt kérdés
Pl vacsira hús mellé vagy ebédre köretnek.
2013. márc. 11. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha írhatom így: ezzel indul az egészséges / fogyókúrás táplálkozás!

Nagyon jó!

2013. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ez akkor is jó, ha egy kevés hagymát és répát is pirítok mellé ill megfűszerezem? Úgy remek köret bármihez.

Ill én császárszalonnát ettem mellé, nem sokat, de valahogy a felvágottakat nem szeretem és ez olcsóbb is. Nagy baj vagy ez ehető a zsírtartalma ellenére? Sajnos színhúsra nem telik mindig, nem is kívánom állandóan. Valamint eszek még kolbászt és néha paprikás szalámit és hát elvétve saját lében eltett halkonzerv, mellsonka, paradicsomos halfilé. Ezek még beleférnek?

Próbálok egészségesen enni. Reggel tojásrántotta hagymásan, paradicsommal, paprikával pl. Rengeteg zöldség, főleg brokkoli, vágott bab, paprika, paradicsom, retek, karalábé, zeller, répa, cukkini, saláta, hagyma. Nagyon sok gyümölcsöt eszek, amit nem joghurttal, hanem egy-két kanál házi lekvárral(nem túl cukros) és fahéjjal ízesítek.

Eszem szénhidrátot is naponta, fél kifli reggel vagy ha odahaza vagyok vagy a páromnál megeszem az ebédet is bármi is az, tészta vagy akármi, de minimális köretet kérek, sok savanyúval, salátával helyettesítem(este pedig nem eszek szénhidrátot semennyit). Édességeket már nem eszek, max havi egyszer.

Igyekszem inni is, de csak a sima citromleves víz megy le, az édes üdítőktől rosszul vagyok.

Egészségesebben szeretnék enni, tartani a súlyomat, esetleg fogyni, jobban bírni a sportot. Remélem sikerül.

2013. márc. 11. 21:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nagyon jó úton vagy! :)))


Olvasva az írásodat újra és újra kell néznem, hogy milyen kategóriába írsz, mert annyira közelítesz a kimondottan egészségtudatos táplálkozáshoz, hogy nehéz összeegyeztetni az átlagos fogyókúrás kérdésekkel :)


Jókat eszel, ha tovább szeretnél javítani, még egészségesebbé tenni akkor nem pörögsz rá a zsírokra (bár tudom, hogy sajnos az utóbbi évtizedekben nagyon bemocskolták őket) hanem a kiflit, joghurtot kihagyod a reggelidből mint fölösleges, előnyökkel nem de hátrányokkal rendelkező szükség-élelmiszereket.


A többi gyakorlatilag hibátlan volt. Babot gondolom nem gyakran eszel, nem is kell, a zöldségek jók, gyümölcsökről nem írtál - jó, mert nem is kell belőlük sok - a húsok, zsírok miatt meg ne aggódj, az emberi szervezet nagyon jól boldogul a zsírokkal, amennyiben nem okozunk kóros hormonális állapotokat mondjuk tejtermékekkel, lisztekkel, cukorral.


Oda lehet figyelni arra, hogy egészség szempontjából a zsírokat célszerű rangsorolni, mégpedig a telítetlen zsírok közül a sok omega6 kerülendő (az omega3 az jó, tehát a halak olaja, zsírja megfelelő, a növényi olajok kevésbé!) az állati zsírok, tehát a szalonna közepesnek elmegy, alapvetően ajánlott a fogyasztása (csak az elterjedtebb ajánlások ezt máshogy tartják, és inkább beteg embereket termelnek ki).


Én jónak találom amit csinálsz, habár bizonyos leírt pontokban másképpen eszem, de van lehetőséged neked is változtatni ezen, illetve utána járni hogy szeretnél-e változtatni, megérné-e. Persze megéri, ezért írom :)

2013. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az írásodat, igazán tanulságos.

Gyümöcsből főleg almát eszek sokat, kivit, narancsot, amikor szezonja van, kb havi 2 darab banán meg elvétve veszek friss ananászt. Emellé idénygyümölcsöket eszek nyáron, meggy, cseresznye, körte, eper, barack, télen ezeket nem veszem.

Joghurtot nem eszek, mert nem szeretem egyáltalán, már a kávét sem iszom tejjel, mert úgy finomabb és nem telít annyira.

Arra törekszem, hogy az étkezéseim nagy részét ilyesmi tegye ki. Megeszem a rántott húst is, de csak keveset, rengeteg zöldséggel. Meg igazából bármilyen főtt ételt ebédre, mert szeretek kb mindent, de ahol lehet a zöldség dominál a tányéron, kevesebbet eszek, kisebb adagot, kevés tejtermék. Amikor én főzök magamnak akkor meg mindenre odafigyelek.

Mindent nem tudok és nem is akarok kiiktatni, de szeretném, ha étkezéseim nagy részében valami egészségeset ennék és ez az alakomon is meglátszana.

Lassan indul a futószezon is, télen csak futópadon mentem, már hiányzik a levegő nagyon. Remélem lesz eredménye.

2013. márc. 11. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Joghurt: így csak jobb, félreolvastam.


Jól csinálod, én futás helyett erősítek, futásnál Te is preferáld a rövid, intenzív futásokat! És egészítsd ki a fő izomcsoportjaid saját testsúlyos vagy súlyzós edzésével, gyógytornával. Úgy érzem hogy különösebb magyarázat nélkül te tudni fogod miért.

2013. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!