Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erről a két táplálkozásmódról...

Erről a két táplálkozásmódról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Nyersen megfogalmazva:


1. Táplálkozz és ne egyél. Válogasd meg minőségben az ételt és akkor egyél mikor éhes vagy, hiszen az evés/táplálkozás legfőbb fontossága, hogy energiával lássa el a szervezetet, tulajdonképpen a létfentartás.


2. Egyél naponta legalább 5x(ugyancsak egészséges, minőségi kaját).


Második ponthoz lenne az a kérdésem, hogy : És mi van ha nem vagyok éhes?


2013. márc. 20. 19:44
 1/8 Irooonmaaan ***** válasza:
Alapvetően az éhség érzet azért alakul ki, mert hiányol valamilyen tápanyagot a szervezeted, ami értelemszerűen nem jó. Így a 2. eset az ideális, ha szép folyamatosan látod el a szervezeted minőségi kajákkal.
2013. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy éhes, ne egyél, ez számomra evidens. A testemre hallgatok, nem követek merev szabályokat, ez valahogy biztonságosabbnak tűnik...

Inni sem iszom, ha nem vagyok szomjas, bár ebbe sokan belekötnek.


Tegnap halat ettem, egyszerre 20 dekát, nem száraz típust s némi plusz zsiradékkal, zöldségekkel. Annyi kellett, hogy jóllakjam, de utána legalább 6 órán át jóllakott voltam, úgyhogy addig nyilván nem ettem :) A hús és zsír roppantul tud laktatni, könnyű a normál paleósoknak (én nem vagyok az, de közelítem), nálam a hús szinte sosem fordul elő, évi párszor max :D

Normál napjaimon sokkal gyakrabban kell ennem, úgyhogy eszem. Reggel nem tudok enni, így akkor nem, maximum egy kis gyümölcsöt. Néha még az sem akaródzik, s ha valamiért mégis lenyomok egyet, az tartósan rosszul esik, hát hiányzik az nekem?


No, én így eszem, bár nem tudom, ez segít-e Neked bármit.

2013. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja s az 1 nekem túl steril, egy hedonista számára a táplálkozás és az élvezet kéz a kézben jár :D Persze az egészség is élvezet, a betegség nem, úgyhogy szépen összesimulnak a dolgok. Feltéve, hogy az embernek jó az ízlése vagy elég kreatív, hogy megtalálja azt az ételt, ami egészséges és élvezetesebb, mint a nem olyan egészséges...
2013. márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát hogy baj/nem baj én is hasonló véleményen lennék a 2. válaszolóval. Csak nem tudom mennyire kezelhető/irányítható így a vércukorszint csökkenés. fogyás stb. A víz az a szervezetnek szükséges, ezt tartom én is, mivel ha csak a szomjúságom szerint innék, akkor 1dl víz elég lenne nekem egy nap.

Még egy kérdés, és ha naponta 5x eszem pl akkor tulajdonképpen az emésztőrendszerem folytonos munkát végez. Nem szükséges neki a szünet?

2013. márc. 20. 20:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is hallottam már emberekről, akik nem szomjaznak meg valahogy... Az baj. Én szoktam inni, de nem 4 litert, ahogy írogatják egyesek a súlyomhoz... Nekem működik így.


Emésztési szünet... Jó kérdés. Ha könnyedebbet eszik az ember este, akkor azért a másnapi étkezésig a szünet is belefér, de bevallom, ebben sem vagyok szakértő kicsit sem. Ráadásul ha én igazán jóllakom este, akkor másnap sokáig nem éhezem meg... Remélem, a test tudja, mi a jó neki s lehet, hogy egy teljesen rosszul táplálkozóé is rendesen kezdene működni és jelzéseket adni, ha javítana az étkezésén, de ez már csak feltevés.

Úgyhogy nem tudom, baj-e sokszor enni, de ha megéhezek, talán nem. Viszont abban eléggé biztos vagyok, hogy nem baj, ha nem állandóan viszünk be mindent. Sokan vannak, akik szinte félnek, hogy jaj, valamit nem vittem be 10 órája, még hiányom lesz. A test azért nem ennyire érzékeny... Sokszor találkoztam azzal az állásponttal, hogy reggel muszáj bőségesen és mindenfélét enni, hiszen miből lenne energiánk? Én tipikusan alig vagy semmit tudok enni reggel, de energiám az van az előző napról... (Más kérdés, hogy esti típus vagyok, így eleve nem vagyok az az energiabomba reggel, mint jobb estéimen.)

2013. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Irooonmaaan ***** válasza:

Hello!


Ugye bár nem írtad le pontosan miért tetted fel a kérdést, de most úgy érzem, hogy fogyni szeretnél. A napi 5szöri étkezésnek pont az a lényege, hogy a vércukor szintedet viszonylag egy szinten tartsa és ne ingadozzon egész nap.


A víz pedig több minden miatt fontos, ha a fogyást nézed, akkor például azért, mert nem elég víz esetén a veséd bizonyos folyamatokat át ad a májnak, ekkor viszont a máj ezt a zsírbontás hatására teszi, vagyis kevésbé tudsz fogyni. Másrészt a megfelelő víz mennyiség által jobb lesz az oxigén szállítás a szervezetedben, ami által az agyad is több oxigénhez jut, így a szellemi aktivitásod is fokozódik.


Most hirtelen ennyi.

2013. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az én véleményem szerint az agyban dől el ez is. És igen, ez a reggeli bőséges étkezés nekem sem fekszik. 5-6kor kelek, van 30-45 percem készülni, abba alig fér bele a reggeli is(nő vagyok). De tulajdonképpen alig tudok enni ébredés után, és sőt, mindegy ha eszem, ha nem, ebédre ugyanannyit eszek. Sajnos evéskényszerben szenvedek, ebből próbálok kilábalni, és fogalmam sincs hogyan. Ha azt nézem, hogy 5x egyek akkor ott a tízóraitól az uzzsonáig tudnék enni. De ez is agyilag rögzült be nekem, mert mikor kívánok valamit akkor az kell, és ha kell akkor méég és még.A fenébe is. Valahogy meg kell szüntetnem ezt az emocionális evést. Idáig volt valami fogalmam a táplálkozásról, de egyre jobban kezd homályosodni az egész.
2013. márc. 20. 21:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, fogyni is szeretnék és megszüntetni ezt a fránya evéskényszert.
2013. márc. 20. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!