Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy teljes hétig nem leszek...

Egy teljes hétig nem leszek otthon, mit csináljak, hogy viszonylag normálisan tudjak étkezni?

Figyelt kérdés

Nagyszülőknél leszek egy egész hétig. Szerintem nem is kell többet mondanom :)

Én vissza tudom fogni magam, nem csábulok el semmi olyan kaja után, ami nekem nem is kell, de a család miatt muszáj lesz ilyeneket enni:

reggeli fehérkenyérrel, párizsival

ebéd, ami gondolom rántott hús lesz krumplipürével, vagy valami húsvéti kaja

vacsora, ami szintén szénhidrátgazdag lesz


nyilván ki kell hagynom hét napot az edzésből is.

mit csinálnátok ilyen helyzetben?



2013. márc. 25. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor próbálok jól válogatni. Pl. rántott hús mellé csak francia salátát eszek :)
2013. márc. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát a reggelivel nem tudsz gondolom mit csinálni, esetleg kérhetsz helyette rántottát, kenyér nélkül. Vagy a húsvéti sonka tojással, szintén kenyér nélkül.

Ebédnél egyél inkább kicsivel több húst, és ne szedj mellé krumplit, csak savanyúságot.

A vacsorát hasonlóképpen oldanám meg. Vagy vinnék a helyedben valami puffaszott rizst, az eláll sokáig, és arra tenném a szalámit, a nagyszülők biztosan megértik, hogy neked ez most fontos. Lefekvés előtt/felkelés után pedig biztosan csinálhatsz pár hasprést, fekvőtámaszt. Nyilván nem tarthatod a megszokott edzést, de pár kis mozdulatot be lehet iktatni, hogy ne gyere ki teljesen a gyakorlatból.

2013. márc. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előző jókat írt.

Nincs az az isten, akinek a kedvéért én fehérkenyeret egyek, ha egyszer nem akarok... Ez egy család, ennyit ne értenének meg, hogy Te mást akarsz? Tükörtojásoznék zöldségekkel, mint mindig, amikor képes vagyok enni gyümölcsön kívül bármit :) A lényeg, hogy velük legyél, nem? Miért kéne parízeres kenyeret enned? Ha ők sütnének sütit, azt megérteném, de a kenyér... s főleg a parízer...

Én megenném, amiről úgy érzem, eme alkalommal még belefér és szimpatikus, esetleg készülnék, hogy tuti legyen olyan, amit a hús mellé tudok enni, bármi is van, zöldségek, ilyesmi.


Abban is egyetértek az előzővel, hogy edzhetsz. Ha nem is olyan szinten, mint máskor, de némi eszközt nem igénylő gyakorlat a szőnyegen miért ne. De mivel nem vagy egy versenyző, egy hét kihagyás sem annyira vészes, azt gondolom - de nem értek hozzá.

2013. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pl. a rántott husi mellől elhagyod a pürét, csak a salátát eszed meg. Vacsorára ehetsz sonkát keménytojással és mondjuk retekkel, no kenyér. Reggelire jöhet egy kis rántotta. Semmi nem muszáj!
2013. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül mondják mindig, hogy a diétát és az egészséges étkezést úgy kell összeállítani, hogy szélsőséges körülmények között is tartható legyen.

Szénhidrát gazdag vacsora... micsoda kifejezések... Krisztusom, lesújtó komolyan, nem hinném, hogy akkora baj lenne mintha rád omlana a ház. Mértéktartás, kontroll... ez a lényeg. Mindig mindennek ez az alapja, a többi csak hangzatos reklámfogás... Nem is tudom hogy éltem túl a 80-as éveket ilyen kifejezések nélkül...

Edzeni is lehet gépek nélkül is... fekvőtámasz, guggolás, futás... nem kell hozzá semmi...

2013. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: Szélsőséges körülmények között mi tartható? Legfeljebb a "bármit megeszünk, akár az emberi hullát is", de bizonyos extrém körülmények között még az sincs. Úgyhogy ezt nem értem.


Kényszerítő körülmények esetén az ember megszeghet pár szabályt, de az teljesen jogos, ha egy családi látogatás (vagy bármi) alkalmával az ember megpróbál a saját kereteihez közel maradni, ha lehet.

2013. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!