Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » VÉGLEGESEN le akarok fogyni,...

VÉGLEGESEN le akarok fogyni, tippek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,166 cm,84 kg.Elegem van abból,hogy piszkálnak lenéznek,stbstb(gondolom ismerős)és ez ellen tenni akarok.15 éves vagyok,élvezni akarom az életet,és nem attól félni,hogy mások kicikiznek.A hó miatt most éppenséggel kint nem birok sportolni,na jó havat lapátolni azt birok.De bentre mit ajánlatok?Milyen diétát?Ha jobb lesz az idő,minden nap kb 6-7 km-t fogok bicajozni(suliba,meg vissza),és a futás is tervben van(Wellnesben volt egy cikk 5km-es maratonra,6 hetes)Görizni is szeretek,szóval azt is beiktatom.Annyi a baj,hogy 11-19óráig nem érek rá suli miatt(nem tart ilyen sokáig,csak mire elkészülök,kibicajozok :D).

2013. márc. 26. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Fiu vagy lany vagy?
2013. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
lány
2013. márc. 26. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Fenébe már, mire van a kereső??? Millió kérdés született már ugyanerről.

Segítek: szálkásító diéta és aerob edzés és fegyencedzés. Keress rá ezekre, aztán szűrd ki, mit tudsz belőle megvalósítani. Fehérje szénhidrát arányt nem kell olyan szigorúan venned, de tanuld meg, miket és mikor tanácsos enni. Mozgásnak bicikli/szobabicikli, tempós gyaloglás kitűnő (aerob) + mellé otthoni saját testsúlyos edzés (fegyencedzés). Semmi varázslat nincs a dologban, lényeg a rendszeresség.


Tudom, miről beszélek én is így fogytam le ZSÍRBÓL.

2013. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 soff válasza:
100%
en is 15 eves kezdtem el fogyokurazni, bar en 109kg voltam 170 cmhez. az elejen amugy csak a legszelsosegesebb dolgokat vond meg magadtol, kenyer, cukor, teszta stb. sok zoldseg es parolt/ fott hus , ha edeset kivansz delig joreggelt, utana csak gyumolcs. en ezzel fogytam ,keves mozgassal( nem mozoghattam intenziven mert egy autoimmun betegsegem volt) szoval ezzel fogytam 3 honap alatt 30 kgt. utana ugymondd, ettem rendesen,de kenyeret meg cukrot nem. es igy fel ev alatt le ment meg 16 kg. amugy en drasztikusan csinaltam es meg is lett az eredmenye. a fogyokuratol epekovem lett, hiszen zsirt egyaltalan nem ettem, zoldseget meg temerdek,szoval lehetetlen feladat ele allitottam a testem. szenvedtem is amikor megmutottek. de nem bantam meg ,mert azota se hiztam vissza. viszont vigyazni kell mert tulestem a lo masik oldalara es anorexias lettem, lefogytam 2 honap alatt 63 kgrol 49 re. utana antidepiktol bulemia alakult ki nalam,szenvedtem vele 1 even at. most tartom a 60 kg-ot,ugy,hogy vegulis nem ehezek. csak esszel:)
2013. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Czikó Dániel válasza:
100%

Szia!:)


Természetesen a téma nagyobb annál minthogy néhány sorban meg lehessen válaszolni, de ha ezek mentén a pontok mentén haladsz, már nagyot nem hibázhatsz.


1.határozd meg hogy hány kilót szeretnél fogyni. (A te esetedben az ideális súlyhoz ~ 25 kilót kellene fogynod, de lehet, hogy te ennyit nem akarsz)


2.meg kell határozni a szükséges szinten tartó beviteledet. A megadott információk alapján ezt megtettem helyetted:~ 1900 kcal/nap


3.A fogyásod üteme legyen heti 0.5-1 kg közötti. Minél gyorsabb tempóban fogysz annál jobban lassul az anyagcseréd. Ezt egy fogyókúrában nem akarod.


4.Helyesen válaszd meg az edzésprogramot. ilyen nagy túlsúlynál én még nem futnék. Helyette kerékpározás, úszás,elliptikus tréner,evezőpad. Az edzések ne legyenek hosszabbak 1 óránál. A kardió mellett végezz erősítő edzést! Itt fókuszálj az olyan összetett gyakorlatokra amik egyszerre sok izmot megdolgoztatnak. Ilyen pl.: a fekvőtámasz,invertált evezés, steppadra fellépés, guggolás. Minden gyakorlatnak vannak könnyebb és nehezebb verziói.Ha személyi edző nélkül vágsz bele érdemes a legkönnyebbekkel kezdened és fokozatosan haladni a nehezebbek felé, így felmérheted a saját képességeidet, nem lesz kudarcélményed és nem fogsz lesérülni. A kardió és az erősítő edzések felosztása egyéni terhelhetőség függvénye de általánosságban 2 kardió és 2 erősítő optimális kezdésnek.


5.A szükséges szinten tartó bevitelednek vedd a 20-25%-át. Ez nálad ~1400 kcal. Ez az a mennyiség amit a pihenő napokon elfogyaszthatsz. Az edzésnapokon az 1400 kcal-hoz add hozzá azt amit az edzésen elégettél. Ezt legpontosabban pulzusmérő óra segítségével tudod megbecsülni. Így minden nap ~1400 kcal-t fogsz fogyasztani, azaz heti ~ 0.5 kilót fogsz fogyni. A lassú de folyamatos(!) fogyással örökre búcsút inthetsz a kilóknak, ellenben a hirtelen leadott kilókkal csak a jojózni fog a súlyod. Ezen az oldalon további segítséget kérhetsz: www.leakarokfogyni.hu


További sikeres fogyást!


Dani, a személyi edző

2016. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Előző szerintem a súlyt nem jól írta

Ahhoz hogy vékony legyél legalább 30 kg fogyás kéne, inkább 34-35.

Bár ez attól is függ mennyi izom van rajtad

2016. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!