Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretném megváltoztatni az...

Szeretném megváltoztatni az életmódom! Be akarom osztani az időm, hogy jusson tudjak sportolni! Segítesz?

Figyelt kérdés

171cm vagyok és 71kg.Elegem van.Meguntam,hogyha a tükörbe nézek,rögtön szemet szúr a derekam.Főként a hasam és a derekam az a hely,ahonnan van mit leadnom.A legrosszabb,hogy eddig nem tettem semmit.Tudtam,hogy nem jó,de azt hittem nőni fogok,de nem...14ig a suliban vagyok és utána gyakorlatilag ki sem mozdulok a házból.Itt ülök a laptopom előtt és tanulok közben.Annyira unalmas.És annyira elegem van,hogy ennyire nem törődök magammal.Szép akarok lenni.Elakarom érni,hogy normálisan nézzek ki.Kiterveltem,hogy naponta fogok futni 40percet vagy 1 órát,de nem tudom,hogy hogy csináljam.1perc futás 1 perc séta?vagy pedig folyamatos kocogás.Aztán találtam hulahopp karikát is a tetőtérben.Azt is szeretném használni.Tegnap már meg is próbáltam,igaz nem ment,de nem adom fel:) Csak nem tudom,hogy ezt is mennyi ideig csináljam.

Aztán valamilyen diétába is szeretnék belekezdeni,mert össze-vissza eszek.Van,hogy nem eszek.Örülnék ha valamilyen diétát is tudnátok javasolni vagy bármilyen segítséget,tanácsot elfogadok:)

Az utolsó pedig az,hogy a felülésekre is gondoltam,hogy csinálnám,de arról valamelyik kérdésnél azt olvastam,h nem jó.Ez igaz??

Előre is nagyon szépen köszönöm válaszaitokat!(:


2009. szept. 18. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratula az elhatározásodhoz!

Nincs látványos neve. de az egyetlen fogyókúra, amit akár évekig tudsz csinálni az alábbi alapokból áll.

1) Aerob edzés. Sokáig, alacsony intenzitásal végzett mozgás, pl lassú kocogás. Az a helyes tempó, amelytől nem lihegsz, a zsírégetéshez oxigén kell. Hetente 2-3 pihenőnapot be kell iktatni az izomzatod regenerálódása miatt, de ezeken a napokon is több zsírt éget a megdolgoztatott izomzatod! A súlyzós edzések ha kis súllyal, gyakori ismétlésszámmal végzed őket, szintén segítenek fogyni, ha nagy súllyal kevésszer, akkor "vastagítják" az izomzatodat. A zsírégetés aerobnál kb 30-40 perc elteltével indul be, addig vércukrokat bontasz.

2) Rengeteg folyadék- az "olvadó zsírok" és a zsírokban raktározott, évek alatt felgyülemlő mérgek kiürítésére, és hogy be tárolja atested a vizet. Ha sokat kap, megszokja, hogy nem kell raktározni.

3) Ugyanez vonatkozik az anyagcseréd felpörgetésére. Sokszor, akár 6-7X keveset enni (de sosem este) azt jelenti a testnek, hogy nem kell zsírtartalálkot képeznie, úgyis jön utánpótlás.

4) Szétválasztás! Nem kalóriát számlálgatunk. Zsírok, fehérjék, szénhidrátok, cukrok. Ezeket kell nézni az ételeid összetételében. Zsírt CH nélkül nem tudsz megemészteni, CH-t viszont reggel érdemes enni. A nap többi részében zöldségek, nyersen is, rostanyagok és sok-sok fehérje, akár növényi, akár állati! Ha ebből nem fogyasztasz eleget, izomból fogysz.


Tehát: Folyadék, Anyagcsere, Szétválasztás, Aerob edzés.

Olvasd össze a kezdőbetűket, ezen minden kuncsaftunk röhögőgörcsöt kap első körben, aztán örül a sikernek.:)

2009. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
guglizd ki: body.builder.hu alapismeretek. az első találat jó is lesz. itt kb 5-6 oldalban le van írva minden amire most vagy az elkövetkező 10 évben szükséged lehet a témához.
2009. szept. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Vegyél egy szaunaövet, tegyél be zenét, és kezdj el táncolni! Ritmusérzéked is fejlődik, időt se vesz el annyit, mert helyben csinálod, és még élvezed is! :) Táplálkozási tanácsokat nem tudok adni, mert én és az egészséges táplálkozás két külön dolog vagyunk... XD
2009. szept. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
SZAUNAN ÖVET NEEE! az csak megizzadsz -> vizet veszítesz -> kisebbnek tűnik a hasad. de ennyi. HÜLYESÉG
2009. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanaz vagyok, aki a szaunaövet írta. Nem azért írtam a szaunaövet, mert hogy az fogyasztaná. Azt írta, szép akar lenni, márpedig mivel a szaunaöv rendesen megizzasztja, utána bőségesen kell pótolnia a vízhiányt (amúgy is; igyál sokat!). Továbbá az izzadás méregtelenít. Nem mondtam, hogy zsírt éget.
2009. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Oh, elfelejtettem befejezni a mondatot. :D Szóval, utána pótolnod kell a vízhiányt, és ha sok vizet iszol, az csökkenti a narancsbőrt - nem tudom, van-e neked - és úgy alapból: szépít. Tehát ha izzadsz, az - attól még, hogy nem zsírt éget - jó. Legalábbis nekem bevált.
2009. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a szauna öv nem sport.
2009. szept. 18. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Istenem... mondom táncolj mellé, de tudod mit, felejtsd el!
2009. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!