Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Nem tudok lefogyni. Pedig nagyon szeretnék.164 centi és 68 kiló vagyok, nem akarok sokat fogyni, elégedett lennék 60 kilóval. Egészségesen táplálkozom, rozskenyeret, abonettet, korpovit kekszet, rengeteg gyümölcsöt és zöldséget, túrót, sovány sajtot és sonkát eszem, ebédre zöldséget és egy szelet natúr húst (bármilyet) és rizst. Nem eszek pékterméket, cukor csak a reggeli 3az1-ben kávémban van. Napi két liter vizet iszom.1200 és 1400 kalória között mozog a napi bevitelem. A problémám nem csak a fogyás be nem indulása, hanem apró kellemetlenségek. Pattanások lehetetlen helyeken, Kellemetlen büdös izzadás, ami az életmódváltás megkezdése után 3-4 napban jött elő, esténként nagyon nehezen tudok elaludni. Alacsony vérnyomás, hallom ahogyan a szívem dobog esténként. Ez már a második alkalom, hogy ezek előjöttek, az első életmódváltásos kísérletet emiatt hagytam abba, visszavettem a cukrot az étrendembe és megszűntek ezek a dolgok. De nem szeretném az egész életemet úgy elélni, hogy évről évre egyre több kiló vagyok, egészségesen szeretnék élni, és erre nevelni a gyerekemet is. Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy másnap voltak-e hasonló gondjai, ezeket hogyan oldotta meg, van-e valamilyen tanácsotok? Nagyon hálás lennék értük!
2013. ápr. 5. 08:45
 1/7 anonim válasza:

Mióta alakult ki ez az elhízás és minek köszönhetően ?

Végigolvasva a kérdésed több dolog is jutott az eszembe, de előbb fontos az is, hogy miként kerültél ide és egy életkor is hasznos lenne.

2013. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Két éve szültem meg a fiamat, akkor nagyon sokat híztam, úgy emlékszem 90 kiló voltam szülés előtt és 130-as volt a haskörfogatom. Ebből jó rengeteg volt a víz, de tény hogy elhíztam. Azóta lement a súlyom fogyókúra nélkül. 64-68 kiló közt ingadozom. Szeretnék 60 kiló körülire fogyni, hogy egy kicsit jobban érezhessem magam. Terhesség előtt 54-58 kiló közt jártam. Bár akkor sem voltam olyan nagyon sovány, nem volt teljesen lapos a hasam, most sem a kockás hasat szeretném elérni, csak jó lenne csinosabbnak lenni.
2013. ápr. 5. 09:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lemaradt 23 vagyok.
2013. ápr. 5. 09:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb lenne kivizsgáltatnod magadat. Ez így nem normális.
2013. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát látod, jobb helyeken a rozsKENYERET, az abonettet (rizs), a rizst (RIZS, tömény keményítő!) kekszeket csak éhínség elnyomására használatos ócska, olcsó vacaknak tartják, ami ugyan cukorbetegséget és elhízást okoz hosszú távon, DE ez is jobb mint az éhhalál.

A tejtermékek (túród, sajtod) szintén.


Nem egészségesen eszel, hanem úgy ahogy beleverték a fejedbe hogy egyél. Na de beteg emberek tanítottak ugyan arra a beteges táplálkozásra, amit az összes kövér és beteg ember folytat, ez az igazság.


Csak pár hétig nézd meg, mennyit javul az egészséged, mennyire indul be a fogyás, ha kenyerek és egyéb keményítőforrások helyett zöldségeket (saláta, káposzta, uborka, retek, hagymák, cékla ésatöbbi) eszel, és elhagyod a tejtermékeket.. 1-2 hét, nem veszthetsz semmit, próbáld ki. Esetleg olvass utána a gabonák és a tejtermékek mérgező hatásainak, és a fogyasztásuk elhagyásával elősegített gyógyulásoknak, hogy ihletet meríts.


Egyébként rengeteg ember küzd az általad leírt problémákkal.. 1-2 hét lisztmentesség, tejmentesség, hogy legyen viszonyítási alapod, utána saját döntésed, hogy hogyan akarsz élni.


Egy kis csillagos pont azért van, mégpedig tudni kell és felkészülni rá, hogy a kenyéren, cukron élő ember miután évek alatt kialakul egy bizonyos fokú inzulinrezisztencia, ez még nem diagnosztizálható cukorbetegség csak egy fizikai függőség.. egy kóros állapot, a cukorbetegség előszobája.. ez akkor okoz tünetet, ha hirtelen nem eszünk cukrot, lisztet, keményítőt. Ráadásul a kenyér is, a tej (túró, sajt) is tartalmaz függőséget okozó anyagokat, tehát a megvonásuk IGEN, lehet egy ideig kellemetlen is, mint ahogy az esti csokizásról is nehéz leszokni, ha valaki már megszokta, és az édesség sokszor csak lelki függőséget okoz s nem testit, számolni kell azzal, hogy a valóban egészségesebb táplálkozás negatív élményekkel is járhat. Nem kell feladni, lehet ezt tisztulásnak tekinteni, illetve lehet fokozatosan csinálni.

2013. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

TáplálkozásHarcműves véleményét osztom. Egyszerűen nem ajánlott kekszet és kenyeret enni, csak azért, mert a " szakértők " szerint szükség van az ezekből eredő rostokra- Ez nem igaz, rostokra szert lehet tenni zöldségekből is, például káposztából, és a zöldségek sokkal jobbak, mint bármilyen abonett vagy keksz.


Ezenkívül az utolsó kilókat a legnehezebb leadni, ilyenkor meg kell szorítanod az övet amennyire csak tudod, ez a te esetedben a kenyérfélék teljes kiiktatását jelenti és a tejtermékek, rizs elhagyása sem ártana.

Lehet most úgy tűnik neked, hogy ezek nem meghatározóak, viszont sok kicsi sokra megy és lehet pont ez a változás képezné azt a különbséget, ami átbillenti majd a mérleget nálad.

2013. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Megpróbálok rálépni a helyes útra. Nagyon nehéz lenne elhagyni. Régen nagyon nehéz volt elhagyni a fehér kenyeret és nagyon nehéz volt megenni a rozskenyeret és a teljeskiörlésűt. Olyan volt eleinte, mintha földet rágnék. Mára már ezt is szeretem. 100 grammot eszek belőle reggelire, nagyon jól eltelít. Lassan, fokozatosan elhagyom őket, kipróbálom milyen nélkülük. Aztán meglátom:)

2013. ápr. 5. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!