Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magamat,...

Hogyan vegyem rá magamat, hogy végre elkezdjem a fogyókúrát? 80 kg/N

Figyelt kérdés
Először volt a Karácsony, akkor nem lehet. Aztán majd január elsejétől! Abból sem lett semmi. Aztán úgyis jön a Húsvét, akkor sokat kell enni. Majd Húsvét után! De már Húsvét is elmúlt egy hete, és még mindig nem tudtam rászánni magam!

2013. ápr. 6. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szemléletváltással vedd rá magad.


" jön a Húsvét, akkor sokat kell enni."


És mi van akkor, ha sokat eszel? Ha megfogadnátok a hasznosabb válaszokat (persze ez nem Rád vonatkozik, hanem a fórumon kérdezők nagy részére) akkor annyit ehetnétek amennyi jólesik, és lefogynátok.


Csak nem kenyérrel kell jóllaknotok, hanem húsokkal, zöldségekkel. Ez elég húsvétos menü. Tojás, sonka, torma, retek, paradicsom, saláta. Ez nem elég jó egy magyar ember ízlésének? Merthogy b@romira fogyókúrás, ha nem eszel hozzá kalácsot, kenyeret.

2013. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne karácsonykor? Akkor nem lehet halat,rizst,zöldséget, csirkét enni? Húsvétra ugyan ez vonatkozik.Nem időponthoz kell kötögetni, hanem azonnal nekilátni, ha ezt nem teszed meg az örök mentegetőző kövérek egyre nagyobb táborát fogod erősíteni.Amúgy ne fogyókúrázzál marhaságokkal, 90 nap stb mert ha ezt tervezed inkább bele se kezdjél. Egyél minőségi kajákat, úgy hogy méred őket (lehet kalória alapján is, de súly alapján is) de egyél minőségit!Kezdj el mozogni, van néhány millió variáció, de ha sétálsz napi 60 percet már az is bőven elég(tempós séta ilyen súlynál ez az első lépésnek meg is felel). És nem kell aszkéta életet élni, mivel mindig jól kajálsz ehetsz néha szemetet is , de ha egészséges személyiséged van, nem rombolod magadat fölöslegesen csak a megszokás miatt.Amit megfigyeltem az az ,hogy külső körülményekre kened a dolgot, holott ki nem sz*rja le , hogy a legtöbb ember degeszre eszi magát a legtöbb ember havi 80 000 Ft-ból nyomorog, kérdem én akkor ez a példa? B verzió: marad minden ugyan így, de akkor pedig ne sopánkodj.
2013. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, Táplálkozásharcművész, és pont a paleolit étrendet szeretném elkezdeni! Az a fő gondom viszont, hogy bár tejet, kenyeret, tésztát, krumplit egyáltalán nem fogyasztok most sem, de a tejfölről és sajtokról nehezn bírok lemondani!
2013. ápr. 6. 14:30
 4/8 anonim válasza:
Nekem az vált be, hogy evés helyett folyton ittam... vagy rágóztam... Vagy valamivel eltereltem a figyelmem. A legfontosabb, hogy keveset egyél. Persze mondanám, hogy zöldséget, meg gyümölcsöt, de tudom, milyen nehéz elkezdeni. Ezért én azt mondom hogy kezdetben bármit ehetsz, csak keveset! Tartsd be a napi három étkezést! Este hat után ne egyél semmit! Az ünnepek valóban megterhelőek, főleg, hogy egész évben folyamatosan csak jönnek és jönnek :D. Szerintem ott is csak arra kell figyelned, hogy keveset egyél. Egy kicsit ebből, egy kicsit abból... Azt is kipróbálhatod, hogy egy napig nem eszel semmit, amihez persze nagy akaraterő kell, de így összeszűkül a gyomrod és könnyebb lesz kevesebbet enni :)
2013. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kemény sajtot a paleóban is ehetsz, a hosszú érlelés hatására komoly változások zajlanak le bennük, kazein és laktóz terén, úgy tudom :)

Ha nem bírsz lemondani a tejfölről, első körben ne mondj le, semmi értelme, hogy a Te eleve nem nagy elhatározásodat tovább gyengítsd... Ha megteszel egy pár helyes lépést, már az is valami.

Persze, hogy fogsz-e fogyni és mikor... Azt már tudom, hogy napi 3 óra tempós séta vagy a kenyér és tej elhagyása abszolút semmit nem jelent az én 80 kilómnál, a testem elég makacs ebben (sokkal kevesebbet is eszem, mint régebben, ez hasznos :) mostanában a mozgás volt kevés, rosszul bírtam ezt a telet). Úgyhogy a genetika is ott van, s jó, hogy életmódot választasz, tedd élvezetesen, s akkor nem kaparod a falat, ha eltelik egy hónap és semmi :D Továbbá, ami engem illet, az egészség a legfontosabb. Nem szívesen lennék könnyen, gyorsan, egészségtelenül karcsú...

Az időpont pedig mit sem számít. Kezdd el, amikor eszedbe jut, ne várj valami különleges ihletett pillanatra, nem érdemes. S ha elrontod, akkor sem kell abbahagyni :D

2013. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Miért ne enne este 6 után? Hogy éjfélkor rászabaduljon a hűtőre? Ezt az esti nem evést már megcáfolták, de én személy szerint azt mondom, életforma és egyéb személyes dolgok kérdése, van, akinek jó, van, akinek nem. Nekem pici a gyomrom és ha kellemesen, nagyon jóllakom, akkor is megéhezem 6-7 óra elteltével. Nem szeretnék ott ülni éjféltől korgó gyomorral...
2013. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most sem hoztam szóba a paleót, egy kis tejföl és sajt nem valószínű, hogy a fogyást majd meghiúsítja.


A paleo egy erősen egészségtudatos táplálkozás, nem is fogyókúra, a fogyás csak pozitív mellékhatása. Fogyáshoz nem kell mindenkinek teljesen szigorúnak lennie, sőt még kenyér evés mellett is lehet fogyni, csak nagyobb macera.

2013. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is 80 kg voltam, amikor elkezdtem. Ráálltam a mérlegre, megláttam, hogy 8assal kezdődik és akkor mondtam, hogy na jó, ez így nem mehet tovább :D

NEM KELL hozzá semmilyen alkalom. Akkor és ott elhatároztam, hogy fogyni akarok, utánaolvastam, és életmódot változtattam. Nem fogyóztam, nem diétáztam, csak nem ettem kenyeret és tésztát (illetve csak néha, minimális mennyiségben), sok csirke húst ettem, sok zöldséget, köretnek riszt, stb...

Azóta fogytam 12 kg-t, és ezt egyébként mozgás nélkül. Mostanában kezdek komolyabban sportolni, mert így már annyira könnyen nem mennek le a kilók.

NE várj a 'nagy pillanatra' és nincs olyan, hogy valamikor sokat kell enni :D Én is ezt hittem, és mégis meg tudtam állni, hogy telezabáljam magam karácsonykor, vagy húsvétkor.

Hajrá!


19/L (177 cm)

2013. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!