Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni zöldségekbő...

Mit lehet csinálni zöldségekből (vacsorára, uzsonnára)?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a zöldségeket, nem is szoktam enni maximum krémlevest, ezért nincs sok tapasztalatom.
2013. ápr. 26. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz valamennyire nem megszokott dolgokat, akkor csinálj piritott zöldeséges tésztát vayg rizst.


NEM tévedés a tészta vagy rizs, ugyanis alig kell belöle valamennyi - egy személyre max. 50-60 dkg böven elég.

Ezt a szokott módon megfözöd - a tésztát nem túl puhára -, lecsurgatod és félreteszed.


A zöldségeket - minél többféle, annál jobb, pl. sárgarépa, hagyma/póré, paprika, zeller/szárzeller, cukkini, gomba, stb -, vékony, gyufaszálnyi csikokra vágod.

Egy serpenyöben kevés olajat felforrósitasz, beleteszed a zöldségeket és keveretve sütök kb 10-15 percig. (Ez alatt elveszite a nyerseségét, de nem lesz puha). Sózod, borsozod, egyéb füszereket tetszés sezrint teszel bele,, közékevered a kihült tésztát/rizst és azt is piritod pár percig. Utána kevés szójaszósszal (vagy leveskocából készült levessel, vizzel) felöntöd, hogy pici leve legyen. Máris eheted.

Nagyon finom, ha szereted kicsit csipösen.


Lehet bele vékonyra szerelelt, külön megsütött húscsíkokat is adni.


Az egész a darabolássál együtt max. fél óra.

2013. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen zöldségekből? (attól függ)

Én leginkább a salátákat szeretem.

Vagy megpárolva, melegen sajtot reszelni rá. (köretnek, vagy magában)

És persze főzelékként.

2013. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én speciel kókuszzsírban szoktam megsütni őket :D De a sütőtököt pl. pürének is szeretem... S persze ott vannak a tojásos zöldségek, amik rántották lennének, ha sok tojás lenne bennük, de nincs.

Zsír nélkül nem laktatnak, úgy sosem eszem őket. Salátát nagyon ritkán eszem, de sült hagyma és egyéb efféle abban is van.

2013. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!