Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexiásoknak miért nem...

Az anorexiásoknak miért nem kezd el raktározni a szervezetük ha nem esznek semmit? Hogy-hogy ők letudnak koplalással fogyni? És ők elkezdenek enni és még is tök soványak maradnak, sosem lesz többé baj az alakjukkal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én azt hallottam ha valaki koplalással akar lefogyni az nem fogyni fog hanem hízni mert a szervezete mindent raktározni kezd. De mi van akkor az anorexiásokkal??
2013. máj. 3. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ekkor kezd(ene) el raktározni a szervezet, ha enne valamit - ha nincs miböl, akkor a semmiböl nem tud raktározni.


Ha egyáltalán nem eszik valaki (mert a napi EGY ALMA nem nevezhetö evésnek), akkor azért csoda nem tud történni! Idövel éhenhal mindenki, aki koplal.

2013. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Koplalással nyilván le lehet fogyni, csak elég ideig kell csinálni és utána nem enni olyan sokat, hogy visszahízza az ember... Sokan megtették már. Nem ajánlható, de nyilván hatásos, ha az ember végig tudja csinálni.


Az anorexia annál sokkal brutálisabb s persze lelki problémák is bejönnek. De Te sem gondolkodol normálisan, ha szerinted nincs baj az anorexiások alakjával...


Aki egyáltalán nem vagy keveset eszik, az egy idő után lefogy vagy meghal, ez elég alapvető és elkerülhetetlen (fényevők kíméljenek :D).

Én már azt sem értem, hogy miből raktározna a test, ha kevesebb a bevitel, mint a felhasználás... Maximum úgy tud raktározni, hogy lecsökkenti az anyagcserét, hogy mégse legyen deficit...

2013. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

az anorexiások zsírosak a testtömegükhöz képest. csak mivel eleve nincs érdemleges izomszövetük, így az a kis zsír és bőr még vékonyságot kölcsönöz nekik.

látszat..

2013. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 dieta ***** válasza:
Ha nagyon lecsökkented az étel menyiségét a szervezet alkalmazkodik a kisebb menyiséghez ,normál esetben a kaja energiatartalmát nem teljesen vonja ki az élelmiszerekből koplalásnál ami a szervezetbe jut annak majdnem a teljes energia tartalmát kivonja ettől még nem fogsz hízni .De ha közben nagyobb adag élelem jut a szervezetedbe abból is kivonja a lehetséges maximumot és elraktározza .Amikor visszatérsz az eredeti étrendedhez a szervezet nem áll vissza a kisebb hatékonyságú energia kinyerésre ezért nem csak az eredeti súly eléréséig fogsz hízni hanem a hatékonyabb energiakinyerésnek megfelelően az eredeti súly fölé. A számítások nem a szervezet valós energia felhasználásával számolnak hanem az energia igény plusz az emésztés hatásfokából adódó veszteség együttes értékével.Az anorexiás nem tud orvosi segítség nélkül visszaállni a szükséges ételmenyiség elfogyasztására.
2013. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
ha elkezdesz hosszabb ideig koplalni akkor a saját zsirodat fogja kezdeni lebontani a szervezet.. szóval fogysz. én 7napig csináltam bevált semmi nem jött vissza mondjuk azóta nagyonis odafigyelek az étkezésre és futni is járok
2013. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Simon0211 ***** válasza:
Pont nekem való kérdés! Én nekem voltak bulémiás problémáim, de szerencsére túl vagyok rajta. Alapvetően ha valaki nem eszik fogyni fog a testsúlyából. Ez jól hangzik de az a baj, hogy ilyenkor a test egy úgynevezett katabolikus állapotba kerül koplaláskor és zsírok helyett az izmokat kezdi el lebontani, hogy ellása a testet energiával, mert az izmokból sokkal gyorsabban nyer sokkal nagyobb energiát. Ez alapból egészségtelen, legyengül tőle az ember a fizikuma szó szerint visszaépül ráadásul katabolikus állapotba mivel az izmokat égetjük a zsír rajtunk marad, így szoktak sokan elrontani egy diétát, hogy nem esznek mikor éhesek és a testük átesik katabolikus állapotba. Persze annorexiásokknál egy idő után a zsírt elégeti a test, mivel annyira energiahiányos állapotba kerül, hogy minden forrásból energiát próbál szerezni. Ez jól hangzik lekoplalunk és utána csak folytatunk egy rendes étrendet. Igen, igen de a koplalással felborítjuk az emésztő rendszerünk és az anyagcserénk! A koplalás hatására az anyagcsere lelassul, így a szervezet jóval lassabban tudja bevitt táplálékot "átpumpálni a testen" és ilyenkor igen könnyen jönnek a plusz kilók. Másrészről egy koplalással annyira elronthatjuk az emésztő rendszerünk, hogy utána hónapokba kerül visszaállítani vagy lehet még több.
2013. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2013. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mit raktározzon a szervezet, ha nincs miből? Ha ennyire tetszik és szerinted ez ennyire buli, akkor legyél anorexiás! Egészségedre!
2013. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert annyira kevés energiát visznek be, hogy a szervezetük mindent felhasznál, de így sem fedezi a szükséges mennyiséget. Nem hogy raktározzon is még...
2013. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értrm:( köszi mindenkinek a választ!!:(
2013. máj. 3. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!