Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétázó feleségek, barátnők!...

Diétázó feleségek, barátnők! A párotok hogy áll az egészséges/diétás étrendhez? Segít vagy inkább nehezíti? Ki dönt nálatok arról, hogy mi legyen a kaja?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Könnyíti azzal, hogy készségesen felesz előlem mindent és nehezíti azzal, hogy állandóan van itthon finomság, édesség, egy napot nem bír ki csoki nélkül.
2013. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Párom mondta, hogy részt venne benne, de én kértem, hogy ne. Én neki ugyanúgy csinálok laktatóbb kajákat, sőt süteményeket is sütök. Meg tudom állni, ha akarom. :)

Magamnak meg összeütök egy salátát...

2013. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

egyszerre kezdtük 4 éve az életmódváltást. én azóta edző lettem, nekem mindig formában kell lennem. és ő is lefogyott 10 kiló zsírt, és istenien néz ki, sportol ő is.

így nálunk nincs gond a kajával, esetleges elgyengüléskor tartom benne a lelket.

2013. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Együtt diétázunk :) Ugyan, mi egészségügyi okból vagyunk kénytelenek, a súlyunk nem indokolná (sőt... Ő laktózérzékeny, én inzulinrezisztenciás vagyok), így úgy csinálunk minden ételt, hogy mindketten ehessünk belőle. Az állapotunk kényszerít rá az egészséges étkezésre :)
2013. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Irigylem azokat akik a párjuknak finomakat főznek ők meg kibírják h csak egy salit esznek! Én egyszerűen sose bírom ki :(

A párom imádja a "rossz" kajákat, tészták, pizza, sültkrumpli, nagyon édesszájú is...

2013. máj. 6. 20:44
 6/11 anonim válasza:

Nálunk én döntök, mert én főzök :)

Bár a páromnak nincs rá szüksége, mert nem tud elhízni, és sokat sportol. Ő pont olyasmi mint a te párod, ráadásul tovább rontja a helyzetet h zöldséget, gyümölcsöt utálja.

Én mégis rábeszéltem nagy nehezen, h ezentúl egészségesen étkezzünk. Attól függ csak hogyan adod elő a dolgot. Ha csak fogyókúra miatt diétázol, azt ő nem fogja fontosnak találni, de egy teljes életmódváltásra jobban rá lehet venni vkit. Sok sport, és h ő is akarjon egészségeseket enni. Aztán lassan lehet átszokni. Egyre kevesebb köret, krumpli, tészta, egyre több saláta...

A páromnak az volt a legnehezebb beadni, h akkor most vacsira csak salátát csinálok, úgyh ez van ezt, kell szeretni. De megmondtam h főzzön magának mást ha akar. Kis duzzogás azt elmúlik. Mindenevő végülis ő is. Ennyit igazán megtehet magáért meg értem. Persze azért próbálok a kedvében járni, de általában az a felosztás, h csak hétvégén csinálok neki laktató kajákat.

Pizza evés helyett menjetek el futni... (de tényleg) arra persze figyelj h neki más illetve más mennyiségű kajákra is szüksége lesz. Meg aztán van egy csomó egészséges étel ami finom :) ki kell találni mi az amit mindketten szerettek.

És arra meg kérd meg, h a nassolást titokban csinálja :)

2013. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Néha megkérdezem, hogy mit szeretne (nem mintha bármit megcsinálnék, persze), de nem sokszor van ötlete. Néha megkér, hogy főzzek neki rizst, egyébként pedig maga főzi. A rizst leszámítva azt eszi, amit én :) Régebben sütött magának kenyeret (a sok évi 3-5 naponta után 2 hetente), de most már az is elmaradt. Pont akkor jött rá, hogy nem jó neki a glutén, amikor én. Bármilyen életmód van rám hatással (nyersvegán, paleo), abban lelkesen benne van és megeszi ő is. Egyébként ő sokkal régebben és jobban vigyáz a vonalaira, mint én. Izmosodni viszont én akarok jobban. Úgyhogy nálunk elég nagy az összhang az evés körül, az egészség őt is érdekli, csak nem olvas utána, mint én.
2013. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenben maximálisan támogat, engem jobban imád, mint a hízlaló kajákat. Ő se eszik egészségtelenül, annyiban különbözik az étrendje az enyémtől, hogy ő ehet a húshoz köretet (krumpli, rizs, tészta) én eszem párolt brokkolit, uborkasalit vagy savanyúságot.
2013. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 poiu ***** válasza:
#8: nálunk is így ment majd egy évig, mostanában ő sem eszi a keményítős köreteket. Viszont a fiókjában csokit tart :-)
2013. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es (8-as vagyok)

Nálunk is csak azért eszi a hagyományos köreteket a Drága, mert ha nem enné, nagyon lefogyna. Rajta eleve nem volt akkora súlyfelesleg, ő már végzett a diétával, én még nem. :) Szerencsére csokit nem dugdos, nem szeretem ha van itthon édesség, könnyebb úgy becsületesen diétázni ha nincs az ember keze ügyében süti csoki ilyesmi. :)

Ma rakott cukkini lesz csirkemell filével, kis sovány tejföllel. :)

2013. máj. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!