Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kenyeret mivel lehet kiváltani?

A kenyeret mivel lehet kiváltani?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy valaki azt mondja, hogy most fogyózok, betartom az előírásokat, nem eszek kenyeret és tésztaféléket. De amikor elérte az ideális testsúlyt, visszatér a "hétköznapi, normál" étkezéshez, akkor mit eszik a kenyér helyett????

Hiszen az elhízások legnagyobb része abból ered, hogy a magas ch-tartalmú kaják az étrendjében jelentős hányadot képviselnek.

Mivel lehetne kiváltani, helyettesíteni?



2013. máj. 7. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
én abonettet eszek :)
2013. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:

Teljes kiőrlésű kenyerekkel.

Legjobb, ha magadnak sütöd kovásszal.

2013. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a szezámos rivercote-ot imádom nagyon, de mivel ez lidl termék így ha nem jutok el a lidl-be akkor beérem a wasa-val vagy a rozsos abonettel is.
2013. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kenyér addig volt egészséges, nyomelemekkel teli, amig dédanyáink sütötték otthon a búbos kemencében. A barna kenyereknek ne dölj be, jelentős hányaduk melasszal színezett sima fehér lisztből van. A rengeteg állományjavító, gyorskelesztő, stb. adalékokról nem is beszélve. Otthon süss kenyeret, én KÉSZ lisztkeveréket vegyé, mert az szintén tele van mindennel, csak ÉLETENERGIÁVAL nem. Én évek óta abszolúte nem eszek kenyeret, sem péksüteményekt, stb. Fogytam sokat. Igaz mellette megadózisú C-vitamint szedek. Több fehérjét eszem és MOZGOM. Ha visszatérsz a kenyérre, abban az a veszély, hogy lelassít és megnöveli a szénhidrát éhséged, amit majd egy kis sütivel, zsemlével, tésztás kajákkal "ellensúlyozol" és a takarékra állított szervezeted szépen visszaszedi a leadott kilóidat... Ha eedig megálltad, NE egyél kenyeret, sem tésztát. Barnarizst pl ehetsz, de keveset. Krumpliból is keveset. Köretként jók a zöldségek. Párolj inkább mint olajban süss. Kenyér nélkül mennyei íze van a sajtoknak, igazi koldásznak, paradicsomnak, sonkának, halnak. Tudom, végig csináltam keményen. Ha mindenáron valami "tésztakenyérfélét" akarsz enni, akkor CSAKIS otthon süss. A norbi féle Update liszteket, stb felejtsd el. Semmit nem érnek, csak Norbikát gazdagítja. Ennyi. Remélem segítettem.
2013. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Erre is a válaszok a zöldségek. Jó, valakik ilyen maglisztes holmikat sütnek ami olyan mint a kenyér.. ilyen megoldás is van.


De azt az életmódot kell mindennapivá tenni, ami nem eszik kenyeret. Helyette sem eszik mást, zöldségeket és húst eszik. Például a tárgyalt céklás téma. Nem helyettesíti a tésztát, köretet, hanem ez a köret a húsétel mellé. Ugyan így mondjuk retek, uborka, saláta a köret másik étkezéskor (úgymond kenyér helyett).


ezt tudom tanácsolni.

2013. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne fehér kenyeret egyél, hanem teljes kiőrlésűt, de azt is mértékkel. Ugyanúgy magas a ch tartalma, de sokkal később leszel éhes.


A fogyókúra meg hülyeség, életmódot kell váltani ÚGY, hogy az egy életen át tartható legyen.


Nyugodtan egyél kenyeret pl. a délelőtti órákban, ha regisztrálsz ide, azt is láthatod, mennyit:


kaloriabazis.hu

2013. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy a többiek nagyon jó ötletet vetettek föl:


Süss otthon kenyeret! Én ugyan eddig csak fehér lisztből csináltam, de egek...Ég és föld a saját meg a bolti! Ennek nincs gumiszerű héja, nem penészedik 3 nap után, nagyon jó íze van (semmi nagyon extra nem volt benne, csak egy kis koriander). Próbáld ki, nem bonyolult. Hétvégén megsütsz egy nagyot és egész hétre megvan a kenyered.

2013. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget. Azt hiszem, maradok az abonettnél, sütni biztosan nem fogok hozzá, semmi kellékem nincs, és eléggé idegenkedek is tőle.

Egy évvel korábban már pl. próbáltam a TK lisztet nokedlihez, hasonlókhoz a fehér-liszt helyett, no hát olyan gyomorfájás jött rám tőle, hogy elhasználtam a lisztet panírnak, és visszaálltam a nokedlit és palacsintát a hagyományos lisztből megkavarni. :)))

Mindenkinek küldtem egy zöld-pacsit! Köszi a segítséget!

2013. máj. 7. 15:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Mint a tk liszttel is tapasztaltad.. nem nekünk való táplálékok. De sajna az abonett (rizs) sem különösebben.
2013. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyél paprikát!

Vágj félbe egyet és pakold meg, amit egy kenyérre is tennél :) (sovány sonka, zöldségek, saláta a tetejére :))

Nagyon jól kiváltja a kenyeret!

2013. máj. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!