Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen testi örömökkel lehet...

Milyen testi örömökkel lehet helyettesíteni az édességet?

Figyelt kérdés

Egy ideje próbálok már életmódot változtatni és így fogyni. Mondhatni, hogy vannak már sikereim, lecseréltem a fehér kenyeret barnára, a fehér rizst barnára, a cukros üdítőket cukormentesre, a cukrot édesítőszerre... stb. Szóval apránként de haladok. De az a fránya édességvágyam nem múlik. És azon gondolkodtam, hogy milyen olyan dologgal tudnám helyettesíteni, ami ugyanúgy fizikai örömet okoz, jó érzéssel tölt el de nem kerül energiabefektetésbe, csupán csak jó.

Ezzel kizártam a mozgást, ami tudom hogy termel boldogsághormont, de tegyük fel, valami olyasmire gondolok, amihez nem kell megizzadni.

Zárjuk ki a szexet is, mert az se mindig elérhető.


Tehát mik a lehetőségek? Ti mivel okoztok magatoknak fizikálisan örömöt? (zenehallgatás, meg beszélgetés se tartozik ide, mert az is inkább belső öröm)


2013. máj. 13. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
sport :)
2013. máj. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

1. szexuális örömök nem csak szex-szel élhetők át.

2. a barna kenyér/rizs nem előrelépés a fehér után, viszont ez is elhatározást igényel. ezt az akaratot értelmes változtatásokba fektetni..? :)


3. eszel elég c-vitamint? az édességvágyad csökkenni fog ha elég c-vitamint eszel (1-2g /nap minimum) illetve ha megszünteted a szénhidrátfüggőséget (tehát nem eszel tömény szénhidrátot, pl. kenyeret vagy rizst).

2013. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az endorfin az endogén opioid peptidek gyűjtőneve, amelyek neurotranszmitterekként működnek. Ezek a fehérjék a gerincesek agyalapi mirigyében és a hipotalamuszában termelődnek fizikai hatásokra, izgalmi állapot esetén, fájdalomérzületkor, fűszeres ételek fogyasztásakor és az orgazmus időpontjában.Képességeik lényegét tekintve hasonlítanak az opiátokhoz, azaz fájdalmat csillapítanak és kellemes érzést idéznek elő.


(igen, sportnál, edzésnél is termelődik endorfin, hallgass az elsőre :))

2013. máj. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Látom nem sikerült jól átadnom a problémám lényegét. :)


Második válaszoló rátapintott a lényegre. Cukor- és szénhidrátfüggő vagyok. Fehér termékek barnára cserélése nekem már nagy eredménynek számít és még ez sem megy mindig.


Igen akaratgyenge vagyok ami a testemet illeti. Nem tudom miért van ez így. Az életem minden más területén kiemelkedő sikereket érek el, mint tanulás, munka, karrierépítés, barátok... mondhatni bármi amibe fogok sikerrel végződik.


Kivéve a fogyás. Kamasz korom óta fogyni akarok és azóta csak hízok. :)


Tudok MINDENT a helyes életmódról. A mit hogy merre hogyan meddig miért...


A kérdésem viszont - valószínű költői - arra irányul, hogy létezik-e bármi, ami hasonló hatást válthat ki belőlem, hasonlóan 0 energiabefektéssel, mint az édesség/szénhidrát?

A szexet és bármely szexuális tevékenységet azért is zárnám ki, mert szex után esik a legjobban a kaja... :) tehát ez nálam nem jön be.


Egyéb ötlet? :)

2013. máj. 13. 17:27
 5/15 anonim válasza:
Dohányoz helyette ugyan úgy káros de nem hízlal
2013. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az édességben a laktóz és a kakaó a leglényeg, úgy vettem észre. Ezért ha olyan édességet fogyasztok, amik ezekből vannak, akkor sokkal kisebb mennyiség elég, mint másból. Pl. ha eszem egy jó csokitortát, vagy egy jófajta étcsokiból egy szeletet. Te is figyeld meg, milyen anyagra éhezel. Pl. nekem a tej is édes, szeretem nagyon.

De lehet nassolni zöldséget is kefírrel, vagy vajban sült zöldséget, vagy almát sajttal, vagy kávét, vagy light kólát...:) Lehet, hogy csak szokás kérdése.

2013. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja.... rengeteg vitamint eszek. :)
2013. máj. 13. 17:28
 8/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam a dohányzást,de csak alkohollal sikerült, ami így viszont kifejezetten jó hangulatot gerjeszt. Ellenben mint tudjuk az alkohol is hízlal... :)
2013. máj. 13. 17:33
 9/15 anonim ***** válasza:

Én élettani hatásokat tekitve írtam amit írtam a hántolatlan gabonákról, természetesen nem vonom kétségbe hogy a váltás komoly akaratpróba volt.


Sok nő szembesül azzal, hogy az élet különböző területein sikereket érnek el, a saját testükön (táplálkozásukon, edzésükön) mégsem tudnak uralkodni.


Ha az elhatározás megvan, menni fog ez is csak idő kell. Esetleg egy társ aki támaszt nyújt közben.


ÉS LISZT/CUKORMENTES édességek addig amíg mindenképp 'kell' valamit nassolni.


Valakinek segít az is ha 'normális' kajákból többet eszik, nem egy levélben kértek segítséget és a több zsír fogyasztása számos problémát megoldott. Több energiát adott, kevésbé voltak éhesek.. Jobban ellen tudtak állni a nassolásnak (hiszen tényleg jóllaktak normál étkezésekkor) jobban ment a tanulás, edzés.. Csak próbálok tippeket adni.

2013. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

17:28


Köszi a választ. Arra már azonban a hosszú évek alatt rájöttem, hogy ha szénhidrátra vágyom vagy cukorra, akkor azt sajnos szénhidrátmentes vagy cukormentes dologgal a büdős életbe nem fogom csillapítani. :)

De még csak hasonló kevésbé cukros vagy szénhidrátos dologgal sem.


Próbáltam csinálni annó az Update Norbis süteményeket... vicces volt elkészíteni, finom is volt... de utána megettem amit eredetileg akartam, mert baromira nem váltotta ki belőlem azt a hatást, amit akartam.


Ennek valami szerotonin hormonhoz van köze...


A lényeg hogy gondoltam, ha az édesség helyett valami mással tudnám jutalmazni magam, azzal helyettesíthetném... ha valami hasonló örömet okozhatna könnyedén elérve...

2013. máj. 13. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!