Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet fogyizni kevés...

Hogy lehet fogyizni kevés pénzből? Melyik üzletláncban veszítek olcsón a csirkemellt? Ill. mivel tudnám helyettesíteni, ami olcsó hús? A hal milyen árban van?

Figyelt kérdés

Na, az alaphelyzet az, hogy Pesten tanulok. 1 oda-vissza út 6000 forint (igaz akkor a kaján spórolok, mert akkor otthonról tudok valamennyi kaját felhozni Pestre) de sokszor nem megyek haza, így ekkor kajára kell költenem + használati cuccok. 30.000-ret fizetek havonta a koliért + bkv bérlet + tankönyvek meg 1-2 buli ha belefér. Melózom, csak most már kezdődik a zh-áradat és lassan a vizsgák is, tényleg nem nagyon lesz időm melózni...


A bajom az, hogy 1 kg csirkemell is 1600 ft körül mozog (ha akciós akkor mittomén, 1300 ft.)

A boltokban eddig még nem néztem, lenne-e más lehetőségem... kalóriában nem akarok sokkal többet bevinni (pl. nem ennék sertéshúst... meg alapból nem ettem kiskoromban sem sertéshúst vagy marhát nagyon utáltam, inkább fehér húst szerettem kisgyerekként, tiniként is) Tehát hiába olcsóbb a disznó, nem eszem meg.


Kalóriában nem akarok többet bevinni pl. nem szívesen ennék csirkefelsőcombot, ami jóval több kcal mint a sima csirkemell.

Az ilyen belsőségeket (máj, zúza, csirkeszív) nem szeretem.


Mivel lehetne helyettesíteni a csirkemellet? (tehát ami kb. annyi kcal) a neten nézegettem, a hal nem hangzik rosszul. Szerintetek?


Meg hol vásároltok olcsón húst (csirkemell vagy hal)? Hozzám legközelebb Lidl van, meg ma Tescoban vettem csmellet de árban ugyanannyi (1 kg 1600 forint mind a két helyen)...


vagy mit tudtok még ajánlani? A pulykamell még drágább... más fehér hús meg csak a hal van.


Mit ajánlanátok?


2013. máj. 4. 00:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Normálisnak tűnsz,ezért egy kicsit bővebben válaszolok.


Először is mindenképp olvasd el a sárga kapszulát. (bodybuilder.hu)

Kezdjük azzal,hogyha fogyóKÚRÁT tartasz,akkor esetleg sikerül is leadnod pár kg-ot,de ha visszatérsz az addigi szar kajára,akkor ugyanúgy vissza fogsz hízni.

Életmódváltással tudsz csak hosszútávú eredményt elérni.


A csirkemellet semmivel sem tudod helyettesíteni,nem véletlenül ezt ajánlják minden testépítő magazinban,mert egyszerűen nincs ennél olcsóbb fehérjeforrás. Annyit tudsz csinálni,hogy valamennyi fehérjét kiegészítőkből viszel be,így nem kell annyi csirkét enned/venned. De a fehérjebeviteled fele mindenképp szilárd kaja legyen(de inkább több mint a fele!).


Csirkemellet egyébként én pont ma vettem Jászberényben -bubihusinál- 20 kilót 1100Ft-os kilónkénti áron. Pesten is van hely,ahol 1190-ért adják,csak guglin rá kell keresned.

Pécs mellett pedig 990Ft-ért is van mellfilé.


Amúgy összességében nagyon nagy tévedés,hogy az ,,egészséges táplálkozás" drága lenne,mivel egy Hamburger 600ft,egy Gyros 700ft, egy normális pizza 1300 Ft. Persze ezeket nem számolja az ember,mivel apránként költi el.Mondjuk az is igaz,ha paprikás krumplin élsz egész hónapban,akkor annál nyilván drágább.

Nekem tömegnöveléskor havi 18 kg csirkére 15 kg rizsre, 15 kg zöldségre + fehérje + vitaminok + tömegnövelő + 3kg zabpehelyre volt szükségem, de még így is "csak" havi 35-40re jött ki a kajám.


Összefoglalva.: Sárga kapszulát olvasd el,minden benne van, 1 óra alatt végzel vele.:)

2013. máj. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
csirke COMB, csirke SZÁRNY ezek pl elég olcsók.. én pl a csírkét nem szeretem, így egy csomó disznóóhúst eszem és ezek pl nem drágák: comb, darálthús, tarja, oldalas, kolbász. ja és ha a zsírtól félsz akkor elég nagy tévedsben élsz, mert én pl szálkás vagyok pedig egy csomó zsírt eszem.
2013. máj. 4. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

1.)Csirkecombról/szárnyról lejön a sok használhatatlan szar,és a színhús kevesebb lesz mint csirkemellnél.

2.) Disznóhús és kolbász valóban nagyszerű diétánál.Előbbi esetleg alkalmanként belefér a tömegnövelő étrendbe,utóbbi pedig szimplán szemét.

2013. máj. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Pultban szupermarketekben és piacokon csirkésnél tudsz vásárolni húsoscsontot, ami a filézett csirkemell csontja. Rengeteg húst tudsz lefőzni róla levesnek. Ami a halat illeti, pl. a Sparban és másutt is rendszeresen ki lehet kapni akciót, amikor 25-30 %-kal olcsóbban veheted meg a terméket.
2013. máj. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a húsos csont kilója 250 Ft.
2013. máj. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Felejtsd el az 1300-1600 forintos csirkemellet :D


Ha nem akarod megszeretni a belsőségeket, akkor marad a comb, 'stb'. Szeresd meg a sertést, darált húst (800/kg).


A hal tökéletes étel lenne. Csak amit 1000 forintért megkapsz az kétséges hogy fogyasztható-e, ami meg normális minőségű, az sajna 2000-3000 ft-ra rúg kilónként. Ha tudsz olcsóbban jó halat szerezni, az tökéletes lenne.


Érdemes járkálni a Csarnokban a Fővám téren, ott megnézni a halakat és a húsokat, persze a zöldségeket is. Esetleg a Lehel piacon is találhatsz jó dolgokat, árban most nem tudom összehasonlítani a kettőt..

2013. máj. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Melyik kerületben laksz? Nincs piac a környéken? Ott lehet a legolcsóbban kijönni.

Én mindig piacon veszem a húsokat, pl a filézett csirkemell 1380, a sima bőrös csontos 1000 körül van. A filézett halakat 1000 körül látom legalább is a tőkehal féléket. A pengazius olcsó, de nem véletlenül, az egy értéktelen szutyok. Én nem eszek sertés, marha dolgokat, azt nem tudom mennyiért adják. Csirke felsőcombot ritkán kapok így külön, filézve láttam boltban 1500-ért, hát akkor a csmell jobban megéri.

Ha megnézed a felvágottak, virslik,kolbászok kilós árát, akkor azért ezek a húsok lényegesen olcsóbban kijönnek és tényleg húsok, nem csak 40%-ban.

Nekem is ki kell számolni a pénzt, így beosztom azért az adagokat, mondjuk fikézett csirkmellből eszek egy nap 300 grammot, két étkezésre lebontva, az már majdnem fedezi a teljes napi fehérjét. Erre még úgyis rájön ez az.

2013. máj. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#6: Azt mondhatod, hogy szeresse meg a disznót, de értelme semmi. Én sem szeretném meg a szárnyasokat sosem (próbáltam fácánt is, nem ízlett) :D


Ahogy a többiek írták, megpróbálhatsz picit olcsóbb csirkemellet keresni, de ennyi. Ennél olcsóbban nem nagyon fogod kihozni a fehérjét. A halak nem olcsóbbak (de ha találsz valahol jó áron jót, akkor teljesen jó ötlet), mifelénk a pangasius van csirkemellárban (s a kalóriatartalmának úgy fele zsír, ami utóbbi jó dolog, de a fehérjét megdrágítja), a rendes halak sokkal drágábbak.

Ez van. Nekem drágább és sokkal trükkösebb a fehérjebevitel, mivel hús nélkül kell megoldanom, ráadásul szinte teljesen paleósan :D Isteni szerencse, hogy nem vagyok zsírfóbiás, mert anélkül nem menne. Szóval lehetne rosszabb is a helyzeted, bár ez nyilván nem vigasztal, de változtathat a nézőponton.

2013. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát jó. Akkor meg heti egyszer eszik csirkemellet, és többet nem sz.arozik a fehérjével.
2013. máj. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

"1.)Csirkecombról/szárnyról lejön a sok használhatatlan szar,és a színhús kevesebb lesz mint csirkemellnél.

2.) Disznóhús és kolbász valóban nagyszerű diétánál.Előbbi esetleg alkalmanként belefér a tömegnövelő étrendbe,utóbbi pedig szimplán szemét."


Hát te nagyon nagy idióta vagy... a csirkecombon meg lehet enni a bőrt, a húst, a porcot és még a csontok végeit is... (sztem lehet venni filézettet is, ezen ne múljon -.-), a szárnyból se szokott sok maradni csak néhány kicsi vékony csont.. a kolbás szemét?? hol élsz te?xD akkor inkább magyarázd meg miért vagyok szálkás és van kockahasam úgy, hogy legtöbbet ilyeneket eszem, most is pl oldalast, de kolbászt is sokat eszem. szerinted a zsír szemét és csak a színhús a jó?:D kockahas pl simán elérhető úgy is ha a kalóriád 60-70 %-a zsírból származik ;) és lehet tömeget növelni is így (többet kell enni, edzeni kell)

2013. máj. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!