Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra alatt lehet édessége...

Fogyókúra alatt lehet édességet enni ha nem haladom meg vele a napi 800 kcal-t?

Figyelt kérdés
vagy rögtön elraktározódik, és megy a zsírba?

2013. máj. 3. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha napi 800 kalóriát eszel, az kevésnek tűnik, bárkinek, ha fölötte nem fogysz, akkor valamit rosszul csinálsz.

Én szoktam édességet enni, simán lehet mellette fogyni, de nem vagyunk egyformák.

Az összes idevágó cikk alapján az emberi test nem sokat raktároz szénhidrátból zsír formájában még extra, jópázezer kalóriás bevitel esetében sem, ez nagyon rossz energiafelhasználású dolog lenne, de persze köze van a hízásnak/nem fogyásnak a szénhidráthoz, bonyolult dolgok ezek, genetikával, aktuális anyagcserével, étrenddel.

Nem tudom, miért akarjátok folyton tudni azt, amit nem is lehet, igyekezzetek normálisan enni, s ha valami nagyon kell, hát egyétek meg, egyébként ne édességezzetek poénból, mert azok képesek maguk után vonni a még több édességet, nagy GI-jű ipari cukrot (nem ipari a méz és a gyümölcs :)) pedig minek egyen az ember.

Inkább a táplálkozás alapjaiban kéne elmerülni, mire van szüksége a testnek az egészséges működéshez és ilyenek.

2013. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tökéletes hiánybetegségeid lesznek.
2013. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem, mert mindenből eszek, kivéve (kenyér,tészta)csak keveset. ezért gondoltam, hogy beleférne -e egy kis csoki is
2013. máj. 3. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:

800 kcal mindenből eszel. és ebben még édesség is van.


Nem csak 'mindenből' kell enni, de mennyiséget is kell enni. 800 kcal az ritkán nevezhető mennyiségnek, ez 2 étkezés.

2013. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Másrészt igen, ha húst, zöldségeket eszel, kb. 800 kcal mennyiségben, mellette egy kis csokit még fogyhatsz. Van ez az anyagcsere lelassulás meg jojó hatás de ezek nem olyan egyértelmű dolgok ám.
2013. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen, a fogyókúrába a csoki is belefér. Amit te csinálsz, az viszont nem fogyókúra.
2013. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó dolog ám cukros szarokat zabálni "fogyókúra" alatt,amiből rögtön zsír lesz.
2013. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


:DD

2013. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!