Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tesz a szervezetem, ha...

Mit tesz a szervezetem, ha egyik nap eszek, következő nap nem? Mi történik olyankor?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a biológiai folyamatra, ami ilyen esetben lejátszódik a szervezetemben. Vannak napok, amikor szinte semmit nem eszek, nem jut eszembe, suliban vagyok, dolgozatot írok egyetemen stb... másnap 3x eszek (normális ételeket, szénhidrátot minimálisan, zöldségeket eszek és húsokat, fehérjét). Ilyenkor mi van?

2013. máj. 14. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
elraktározza a szervezeted a kaját és hízni fogsz.
2013. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy nap alatt nem indul be az "ehezo mod", ugyhogy ha neha kimarad egy-egy etkezes, attol nem fogsz masnap azonnal hizni.


Ha tudsz angolul, akkor itt egy nagyon szep cikk van errol, igazi kutatasi eredmenyekkel alatamasztva:

[link]

2013. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem biztos,hogy raktározni fog. Ennyi idő alatt lehet,csökken már az anyagcsere intenzitása(16 órát szoktak mondani,ami még belefér),és ezzel a vércukorszint is leesik. Ha másnap nagyobb energiát viszel be(tehát ekkor nem koplalsz kicsit se),szénhidrátszegény de fehérjedús ételekből,akkor valószínűleg nagyot dob a dolgon,mert hirtelen kilengés érte. De ha a lecsökkent vércukorszintet rendszeresen megdobod hirtelen(napi szinten),ráadásul finomított szénhidráttal,akkor már a raktározás is elindulhat zsírba-egy idő után a szervezet nem fogja elviselni,és rááll bizony,mert a kalóriadeficit (az inzulinon kívül ha egyik nap nem eszel,a másik nap meg ugyanannyit,mint szoktál-összetételtől független)a felére esik,ami mindenképp kevés és egészségtelen is,mivel drasztikus számára. Vitatkoznak róla,jó-e vagy sem,de én az utóbbi mellett voksolok. Ha már suli,a koncentrációsképesség jelentősen lecsökken,és bizony a látás sem lesz olyan éles(mindez rövidtávon persze,ha újra eszel,újra jól megy midnen) Ezek talán hasznosak lehetnek a pontosabb magyarázatra:

[link]

[link]

2013. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hű, ez tényleg jó cikk! köszi
2013. máj. 14. 17:28
 5/7 A kérdező kommentje:
mármint aki az angolt küldte a kísérlettel, még csak azt olvastam végig :)
2013. máj. 14. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint néha érdemes zaba+böjt napokat tartani?
2013. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ahogy olvasom: igen

ez a tesztoszteronos oldal király! köszönöm annak, aki linkelte!

2013. máj. 14. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!