Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyjak, vagy izmosodjak? Nem...

Fogyjak, vagy izmosodjak? Nem tudom eldönteni, hogy az edzés a kevés, a kaja a sok, vagy én vagyok a hülye.

Figyelt kérdés

4 hónapja komolyabban edzek(heti 3x súlyzós edzés, 1-2x areob) és megpróbálok helyesen étkezni, tehát kevesebb szénhidrát, sok fehérje, zöldség, gyümölcs(tudom azt se szabadna..) de sokszor előfordul hétvégente, hogy rám jön valami roham és minden létező édességet össze eszek utána persze a következő héten megint normálisan eszek, de teljesen letargiába esek a bűntudat miatt. így nem is igazán sikerül fogynom, bár erősebb lettem, nem vagyok annyiszor beteg, nem fulladok ki, de mégis még mindig elégedetlen vagyok magammal. 170cm/65kg vagyok és az összes felesleg a combomra és a hátsómra rakódik, ami egy elég aránytalan testalkatot eredményez. szerintetek mit tehetnék, amivel le fogyhatnék 60kg-ra?

itt egy kép, hogy értsétek, mi a probléma:

[link]

előre is köszi..:)



2013. máj. 17. 21:23
 1/5 anonim válasza:

Én a helyedben a következőket csinálnám:

-Fokozatosan leszokni a kalóriadús ételekről (És akkor sem teljesen). Így nem lesz hiányérzeted hétvégén sem.

-Minden 2. nap futás / biciklizés (ha van lehetőséged, ússz). Eleinte 10-15 percet, majd növeld 20 percre. A legfontosabb, hogy mennyi ideig edzel egyfolytában (hogy a szervezeted felhasználja a tartalékait, tehát súlyzós edzéssel nem fogsz fogyni!) és hogy milyen intenzíven.

Ha ezeket -nagyjából- betartod, már csak idő kérdése és (lassan, de biztosan) elkezdesz fogyni. A lényeg, hogy ez Nem egy diéta, életmódot kell változtatni. Ha a -5 kiló után abbahagyod, gyorsan visszajön rád.

2013. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi! igazából én nagyon sokat utána olvastam a súlyzós edzésnek és lehet vele fogyni.. a felépített izom nyugalmi állapotban is égeti a zsírt, de lehet hogy tényleg meg növelem az aerob edzések számát, mondjuk heti 3ra. a kalóriadús ételekről meg már teljesen lemondtam hétköznap és akkor simán be is tartom, csak hétvégén mindig a barátomnál vagyok, ahol 1 nem tudok magamnak főzni, 2 mellettem eszi a chipszet, csokit így én sem bírok ellenállni, 3 sokat unatkozunk és fetrengünk össze vissza így unaloműzésből tömjük magunkat...a probléma csak az, hogy ő bármennyit ehet, tökéletes alakja van-.-'
2013. máj. 17. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Nassolás helyett mondjuk, mennyetek el sétálni, túrázni, nézelődni a városba, bicajozni közösen stb.
2013. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Innen nehogy elkezdj tovább fogyni, izmosodj!
2013. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, rajta vagyok a komolyabb edzésen és próbálok tisztán enni.:)
2013. máj. 20. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!