Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítenél, hogy milyen ételeke...

Segítenél, hogy milyen ételeket egyek? Recept is jöhet, illetve halon és csirkén kívül mit eszel?

Figyelt kérdés

Konkrétan az ebédekre gondolok..Csirkemell/csirkecomb(lenyúzva), halat szoktam enni meg pulykát, meg virslit, de azért ezek unalmasak is már, és hát a cs.mell elég drága is számomra..

Uborkasalátát, görögsalátát és zacskósat szoktam enni(amit néha elkészítek magamnak,de a zacskós formában könnyebb az utóbbi időspórolás miatt,de át akarok térni)


Gondoltam még olyanokra,hogy főzeléket csinálnék, de azt olvastam h natur joghurttal sem jó :/

Plusz arra lennék kíváncsi,hogy rakott kajákat szoktatok e enni ez idő alatt?pl rakott kel tejföllel és darált pulykahússal


de minden variáció érdekel :) neten tök bonyolultakat találtam és nekem 0 tudásom van konyhában kb.



2013. máj. 20. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ritkán eszem halat, csirkét pedig sosem :)

Hogy miket eszem?

Spenótfőzelék vagy borsófőzelék tükörtojással vagy zellerfasírttal

Sóskafőzelék almával (elég szolid ebéd, de ez van :D)

Paradicsomos káposzta, az holnap lesz, fogalmam sincs, mivel, szerintem magában, max. megeszem egy tojást is utána vagy ilyesmi

Zöldségcurry egy kanál zabpehellyel benne, opcionálisan rizzsel

Vegyes zöldségleves, káposztaleves, céklaleves


Ma speciel tojáspörköltet ettem kínai kelen alapuló salátával és magkenyérből készült parmezános pirítóssal.


Nem emlékszem a többiekre, de van még kismillió lehetőség akkor is, ha az ember majdnem vega és majdnem paleós. Ha nem az, akkor pedig bejöhet egy csomó hüvelyes, ami laktató is... (Én csak a borsót és a zöldbabot szoktam alkalmazni, azok könnyedebbek és nem is oly laktatóak.)


Főzeléket simán lehet csinálni liszt és tejtermék nélkül, én szezámmagrántást használok és ha nagyon kell valami szelidítés, kókuszt.


Néha palacsintát is sütök, de az nálam inkább édesség, mézzel :)

2013. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi h írtál, ezek jól hangzanak :))
2013. máj. 20. 20:12
 3/5 anonim ***** válasza:

"de azt olvastam h natur joghurttal sem jó"


Valóban.

" arra lennék kíváncsi,hogy rakott kajákat szoktatok e enni ez idő alatt?pl rakott kel tejföllel és darált pulykahússal"


De a tejföl sem jobb!


A rakott ételt alacsony kalóriatartalmú zöldségekből és húsból esetleg növényi tejföllel készíthetnéd. Miért? Mert az ember hús és zöldségevő.


Ebéd: csirekmell/comb, hal, pulyka.


És a disznó, marha, szarvas, kakas, liba, kacsa, kutya, macska, birka, hattyú, galamb, fácán (stb.) ?


Vagy induljunk ki abból, hogy a LEGJOBB állati táplálékok a tengeri állatok. Hal. Meg a kagyló, puhatestűek tucatja.. mind jók. Ahogy szárazföldi állatok közül is egy csomó ehető és jó, segít a fogyásban.

2013. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én szoktam rakott ételeket enni, pl rakottkarfiol vagy rakottzöldbab pulykadarálthúsból és a tetején joghurt.

Rakottzöldségek.

Tökfőzelék csirkemellpörkölt

Tojásos lecsó

Sóskafőzelék tojással

Spenótfőzelék tojással

Gulyásleves pulykából, nokedli nélkül

Resztelt máj uborkasaláta, főtt krumpli

Pulykahúsból rizseshús salátával

Rizottók reszelt sovány sajttal

paradicsomos húsgombóc

Töltött káposzta vagy paprika

Lencseleves

2013. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, a virslit hagyd ki az étrendedből. Adalékanyagok tucatja van benne, amik nem az egészség zálogai.
2013. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!