Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 4 kiskanál cukor sok?

Napi 4 kiskanál cukor sok?

Figyelt kérdés
Most nyilván nem számolom azt, ami a kajákban, gyümölcsökben van, csak az én direkt hozzáadott mennyiségemet.

2013. máj. 22. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor eszed.
2013. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2 reggel, 2 délután, kávéba.
2013. máj. 22. 13:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Napi 4 kiskanál az egy héten már 28 kiskanál, egy hónapban 840 kiskanál. Ha egy kiskanál mondjuk 3 g, akkor az egy hónapban 2520 g cukor, ami 2.52 kg-nak felel meg. Szóval hajrá. Én a steviát javaslom.
2013. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A stevia egy ehetetlen szutyok, köze nincs az édes ízhez.
2013. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy tényleg nem jó, edzés után közvetlen lehet cukrot bevinni, a mennyiség az ember testsúlyától függ.
2013. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sok. Fokozatosan csökkentsd az adagot. Ha normális minőségű kávét veszel, ami nem keserű, hanem kávéízű, hamar rájössz hogy cukor nélkül is jó, sőt úgy még jobb.
2013. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1 kanál cukor is sok.


A fogyás valószínűleg nem ezen múlik, de az egészség és a valóban szép test viszont ilyen kis apróságokon is múlik.

2013. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

:((((

Régebb minden egyes pohár teába beleöntöttem a két kanál cukrot, nem is tudom hány kiskanállal ettem meg napjában, de tízzel minimum. Ne tudjátok meg, milyen vért izzadtam mire átszoktam a cukor nélküli teára, most édesítővel bohóckodok, de hogy még a kávéba se lehetne?:( Ez most szarul érintett, de ha tényleg sok, akkor ezt is elhagyom.

Legalább lesz eredménye?:P

Ja, és az a nagyon gány édesítőm van, amit 300-ért lehet venni 200 darabos, na attól milyen íze lesz a kávénak :S


Motiváljatok léééégyszi:(( Vagy amikor iszom a köv kávémat, valaki igyon ugyanakkor ugyanolyan rosszízűt, csoportban az erő:D

2013. máj. 22. 14:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáld jóféle, természetesen édes kókusztejjel inni a kávét. Most hagyjuk, hogy miért iszol kávét, én nem érthetek hozzá, mert engem nem stimulál, csak az íze poénos számomra, meg meleg édes ital, mit tudom én, néha iszom egyet, ha nem is mindennap.

Régen nádcukorral ittam. Aztán amikor elhagytam az ipari cukrot (kivéve, ami pl. a mustárban van, a kilengéseimet nem számítva), akkor áttértem a mézre. De a sok szénhidrát engem akadályoz, a stevia nem jó a kávéhoz (csak teába és néha gyümölcsös dolgokba használom, amíg túlságosan igénylem az édeset, ott nincs steviaíze), úgyhogy most kezdek átállni a puszta kókusztejes kávéra. Ihatónak iható, csak nem olyan finom, mint mézzel. De ennyit még az én hedonista lelkem is el tud viselni, hisz a többi ételem és italom maga a gyönyör :) Ha épp nincs egy mérsékelten sikeres kísérletem.

Nagyon nagy változásokat el lehet érni még a saját ízlésünkben is ám, önfeladás se kell hozzá, csak egy kis makacs elszántság s a tudás, hogy ezzel jót teszünk a testünknek ;)

A cukor speciel zéró csábítással van rám, pontosabban negatívval. Túl káros, hogy kelljen. Innentől a nem létező önfegyelmem nem probléma.


Tehát a kókusztejes kávé. A kókusztejet reszelékből készítem, leforrázás, állás, (turmixolás), szűrés útján. Egy keserűbb kávéval és a Te szokásaiddal tuti nem lesz elég édes, de ha valamivel kevesebb cukrot kell beleraknod, már az is tiszta haszon. Amúgyis finomabb lesz. De én mézet tennék bele, ugye :)

Az édesítőszerekhez nem értek, egyszer kóstoltam valami műanyagízűt, plusz van steviám, amit el akarok hagyni, mire az első csomag elfogy. Kávéba úgyis rossz. Az ilyen olcsó bolti vackokat nagy ívben kerülném. Igazából mindent szeretek kerülni, amiről nem látom, hogy az állat vagy növény mely része, néha persze kivételt teszek, de igyekszem ezt a legelkerülhetetlenebb esetekre szorítani ;)

2013. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én akartam olyasmit írni hogy lehet ezt fokozatosan, meg nem a cukron múlik, szép lassan változtass a dolgokon, nagyon ügyes vagy hogy a teába már nem teszel cukrot..


De Utolsó válaszoló olyan jókat írt, szerintem szépen azt fogadd meg amit ő tanácsol!

2013. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!