Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyókúra közben egyszer...

Ha fogyókúra közben egyszer elcsábulok és többet eszem, abból milyen problémák lehetnek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen.
2013. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem fog visszaugrani 1-2 kiló? Mindenhol ezzel riogatják az embereket.:(
2013. máj. 23. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen hosszan csábulsz el. Ha egy hónapig, akkor visszajöhet valamennyi. De szerintem nem erre gondoltál.
2013. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak ma ettem pár száz kalóriával többet, de tervezem, hogy holnap sporttal kompenzálom.
2013. máj. 23. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy hasonló kérdésre adott válaszomat idézem:


"Egyszerű a mechanizmus:

Amikor 1200 kcal-t eszel egész nap, kimeríted a szervezeted raktárait, beindul a pánik bent. Ajjaj, nincs már habzsidőzsi, jó lenne elrakni legalább azt, amink van. ennek eredményei a fokozott raktározás

- egy idő után stagnál a fogyás, mert a szervezeted ragaszkodik ahhoz a kevéshez is, ami maradt;

- ha egyszercsak mégis bezabálsz, annak nagyon örül a szervezeted és feltölti gyorsan a kamrát.


Nem gáz! Sőt! Nyugodtan kajálj be. Csak ne mértéktelenl, és ne állandóan.

Az öszes diéta ismeri a "töltőnap" fogalmát, hát ez lenne az. Persze ezt is csak mértékkel: ez azt jelenti, hogy vagy a zsírt, vagy a szénhidrátot egy napra emeld fel a normális szintre (amennyit akkor kéne enned, amikor nem fogyózol, csak súlyt tartani kívánsz).

Másnap viszont folytasd a diétát rendesen, és nem lesz semmi gáz.


Ne ess pánikba a mostani hízástól se, hiszen a szervezet a frissen elpakolt zsírtól szívesebben válik meg, mint a 20 éve porosodótól."


Ez igaz rád is. Ne ess pánikba, hanem másnap újult erővel folytasd, amibe belekezdtél. Balesetek megfontoltan és véletlenül is történnek néha.

Erre az esetre kidolgoztam számtalan édességet, amik még beleillenek a képbe.

2013. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. máj. 24. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Megint én. Így is el lehet ám csábulni: [link]

:)

Csomó csökkentett kalória- és szénhidrát-tartalmú édesség létezik már, sőt, a klasszikusokat is gyakran át lehet alakítani. Én is elég sokat kísérletezgetek.

2013. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!