Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet diéta alatt főzeléket...

Lehet diéta alatt főzeléket enni vékony lisztes rántással? Vagy egyem meg a lencsét pl. főve mint a zöldségeket?

Figyelt kérdés

Nem eszek kenyeret (kiv. a reggeli: 1 teljes kiőrlésű zsömle),tésztát,krumplit,cukrosat.

Csak max 3-4 lapos kanálnyi liszt, hogy ne legyen olyan híg..

Tudom jöttök a keményítővel..de azt is lehet píritani fokhagymával mint a lisztet?

Egyébként utánaolvastam és pár kalória különbség van a két termék között...



2013. máj. 26. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Minek a liszt? Sűrítsd a főzeéket önmagával - egy merőkanálnyit összeturmixolsz, és belekevered.
2013. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Nem azon a néhány gramm liszten fog múlni a siker. De a rántáshoz olaj is kell.
2013. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom kell, de az is max 1 ek. mennyiség..tényleg próbálnám a legminimálisabbat!
2013. máj. 26. 20:29
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Hogy oldod meg így a pirított fokhagymát??

2013. máj. 26. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy dilemma volt ez (főleg mert szeretem a főzelékeket de fehérliszt-mentesen táplálkozom) és a megoldás: diabetikus liszt! Nem kell a méregdrága ápdét, jó a Diabestar is (cukorbetegeknek és diétázóknak van, fele a szénhidráttartalma mint a sima lisztnek). Mondjuk én nem olajon pirítom, hanem zsírszegény natúr joghurttal vagy 12%-os tejföllel keverem el, és így habarok. A zsír/étolaj belekeverése a főzelékbe se túl diétás ugyanis.
2013. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Ki fogom próbálni!

Tudom hogy nem, de a számomra a pirított fokhagyma adja meg az igazi ízét,és ezt mindenképp szeretném megtartani.

De nem kell itt dl számban mérni az olajat, 1 evőkanál az elég, és mivel nem eszed meg az egész főzeléket, gondolom elenyésző a kalóriatartalom is.


Lehet ezzel sütni is? Ugyanis van egy édesítőszeres kalács receptem,de a liszt az ugye nem a legdiétásabb dolog :(

2013. máj. 26. 22:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, ezzel kenyeret is süthetsz, palacsintát is, ugyanúgy használhatod mint a sima lisztet csak több folyadékot vesz fel, ezt ki kell tapasztalni. Bioboltban, herbáriákban tuti kapsz, így néz ki:

[link]


Van külön kenyérliszt és sütiliszt, de kenyérliszttel biztos, hogy mindent meg lehet csinálni, én azt szoktam venni.

Nyilván ezzel se ehetsz meg 5 kalácsot, de a szénhidráttartalma jóval kedvezőbb lesz (viszont olyan 25%-kal több folyadékot adj a receptedhez mint sima liszttel kellene, de majd látod az állagán).

2013. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 poiu ***** válasza:
A diétán múlik, hogy mit lehet és mit nem. Ha jól sejtem te egyszerű kalóriamegvonást csinálsz, abban lehet, ha a napi kalóriád nem megy föl. Lisz vagy keményítő tök mindegy, ha amúgy eszel glutént.
2013. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Simán egy kis olajban pirítsd meg a fokhagymát liszt nélkül! De bele is nyomhatod a fokhagymát a főzelékbe fokhagymanyomóval.
2013. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!