Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem eszek édességet megfele...

Ha nem eszek édességet megfelelő az étrendem a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Reggelire szoktam enni kèt normál méretű kenyeret valamivel megkenve pl: vaj+kolbász, májrém, sajtkrèm, vajkrèm.

Tízóraira ugyan ez csak összeborítva.

Ebédre valamilyen főtt étel és vacsorára vagy egy szendvics vagy 1 kis tál főtt étel. Néha regelire vagy vacsorára a szendvics helyett eszek tojásrántottát, túrògombócot vagy valami ilyesmit.

Hetente kétszer 40 percet úszok és nyáron sokat szoktam biciklizni ha az időjárás engedi. Szerintetek elegendő a fogyáshoz?



2013. jún. 4. 06:02
 1/8 anonim válasza:
a kenyeret csereld le teljes kiorlesure.a feltet jobb lenne ha sonka turo zoldsegek lenne.Tizorai ugyanez vagy valamilyen gyumolcs.Ebedre ehetsz fott kajat csak a mennyisegre ugyelj de jobb lenne ha natur csirkemell + parolt zoldsegek lenne v vmi ilyesmi.Vacsorara ne egyel szenhidratot.Egyel inkabb natur joghurtot vagy sovany turot zoldsegekkel.Turogombocot felejtsd el!
2013. jún. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dieta ***** válasza:
A normál méretű kenyér menyiségét nem lehet számolni.De nem is az a lényeg miből menyit eszel,ha eddig tartottad a súlyod és most csökkented a bevitt kalóriát vagy növeled a fizikai aktivitásod ami plusz kalória felhasználással jár fogyni fogsz.Ha eddig esetleg híztál a heti súlynövekedés dekában mért értékének a 11 szeresét kell csökkenteni ezzel éred el a súly tartásához szükséges energiabevitelt és az ezen felüli kalóriadeficit eredményez fogyást.
2013. jún. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
A kenyér alapú étkezésen én elhízott embereket látok. Idősebbek között cukorbetegeket, ízületi problémákkal küzdőket.. Túrógombóc és tojás, nem tűnnek értelmes ételeknek, amikből majd tápanyagokhoz jut a tested és nem zsírt raktároz.
2013. jún. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Táplálkozásharcművész, megkérdezném, hogy mi a bajod a tojással??
2013. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Semmi, elírtam. Gombóc és szendvics lett volna nem tojás.

Ejj, francos kialvatlanság.

2013. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként a normál kenyér 0,5 kilósból kb. gépi vastag szelet. Azt viszont nem értem miért lenne jobb a natur csirkemell zöldséggel, szerintem a változatos étrend az fontos, csirkéből meg úgy tudom egyébként se szabad sokat enni.
2013. jún. 4. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert a tej és a liszt legalább annyira nem változatos mint a csirke + zöldség. Illetve mert a 'zöldségek' rengeteg sok növényt magukba foglalnak, amit már lehetne változatosnak nevezni (kérdés mi a változatos).


A csirke zöldségekkel többször változatosabb, mint egy átlagos magyar kajálás: krumpli, rizs, más gabona, tej, némi hús és zöldség.


Ugye a krumpli rizs, gabona és tej 1000 megjelenési formában vannak jelen.. és mégis mind ugyan az a néhány tápanyagszegény és hízást okozó kaja, csak máshogy elkészítve.


Nézzük a kérdésben kiírt példát változatosság szempontjából:


liszt, vaj, hús, tej.

ebéd szintén

vacsora valószínűleg valami hús + liszt (vagy liszttel egyenértékű keményítő).

túrógombóc: tej, cukor.


Igazából te sem eszel változatosan, akkor ennél ha liszt és tej helyett változatos zöldségeket ennél.


A csirke hús lehet önmagában nem változatos, de esszenciális tápanyagokat tartalmaz, senki sem hízik el tőle. Ezt nem mondhatja el magáról a tej, liszt és a cukor.


Ráadásul a csirke hús bármilyen más hússal cserélhető, ha változatosság kell. Tehát a 'változatos' és tápanyagszegény táplálkozás nem árt elválasztani a változatos zöldségeket és húsokat tartalmazó, valóban változatos (bár mivel letisztult így egyszerűbbnek ható) racionális táplálkozástól.

2013. jún. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt nem említetem mit eszek ebédre de szerintem a sóska, spenòt, paradicsomleves, lencsefőzelék, székelykáposzta, hùsleves, borsòleves-főzelék, bableves, rakott kelkáposzta stb. vàltozatos. Viszont a válaszokbòl arra következtetek, hogy a kenyér a sok ugyhogy majd több joghurtot és gyümölcsöt eszem helyette.
2013. jún. 4. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!