Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki összetudna állítani...

Valaki összetudna állítani nekem egy étrendet?

Figyelt kérdés

Eléggé mozgásszegények a napjaim, viszont sokat dolgozom. Napi 12 órát, ami szinte vagy csak állás vagy ülés, néha néha van hogy dobozokat emelgetünk. De ez nem nagy meló bírom, viszont 120 kg vagyok és 165 cm , szóval sokat kellene fogynom, legalább 40 kg-ot. Persze ezt nem egyszerre szeretném és valami olyasmit szeretnék amivel nem jönne vissza. Egyszer sikerült lefogynom viszont akkor szint minden nap volt egy 1,5 órás edzésem és este nem ettem, de ez már kevés. Szóval nem tudom mit kellene ennem ami segítene, és mellette a munkát is bírnám, de nincs vele sok gond, mivel a munka mellett főzni se sok időm van.

Annyiból áll a napom, hogy fél 5 kor kelek, útközben bekapok valamit, általában valami pékes dolgot. Aztán napi 3 szünetem van. Ilyenkor valami zsemlét eszem, és ha hétvégén volt időm főzni, akkor azt eszem egyik szünetben aztán néha valami müzliszeretet. És miután hazaérek van fél 8-8 óra. Akkor általában eszem, zuhanyzom és alszom mert reggel megint kelni kell:(

Szóval tudom hogy ez rossz, de nem tudom mit lenne jó enni, amivel nem híznék. Most vagyok 19 éves szóval azt hiszem ha most nem sikerül akkor sosem fog rendesen. Így is tiszta stria a hasam...:(Már elkeseredésemben kezdek hinni ebben a hülye kapszulás dolgokban, pedig ebben sosem hittem...de most kétségbeesettségemben nem tudom...:(

Szóval ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném


2013. jún. 5. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

pedig piszok egyszerűen is le tudnál fogyni :

-ha a jövőben sokkal kevesebbet ennél,mint amennyit most,

2013. jún. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egész nap péksütit meg zsemlét eszel, esetleg cukros müzliszeletet, semmi mást?
2013. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ha főzök akkor általában valami egyszerűt próbálok, vagy pörköltöt, vagy valamilyen kis sült húst rizs mellé.

De van hogy viszek 3-4 zsemlét és ennyi. A müzlit általában akkor szoktam megenni mikor nagyon álmosnak érzem magamat és fáradtnak...

Inni meg általában egy másfél liter vizet szoktam vinni és ez 2 napig kitart, tudom többet kellene inni de ez nem szokott menni

2013. jún. 5. 14:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem szoktam az ilyen kérdésekre válaszolni, de valamiért megfogott az írásod, én is így kezdtem, kb 110ről (nem szerettem mérlegre állni, szóval tipp) mentem le 72re.

Pont azokat kéne kihagyd az étrendedből, amiket most eszel.

Mivel így is hidegkaján élsz szinte, ezért mindegy, hogy egy zacskó zsemlét viszel (aminek kb nulla a hasznos tápértéke), vagy veszel egy műanyag dobozt, és megpakolod igény és lehetőség szerint a következőkkel:

- sovány túró

- zöldség (bármilyen és bármennyi, kivéve burgonya, rizs)

- vagy párolt zöldség

- vagy halkonzerv

- esetleg főtt tojásfehérje

- főtt répa, zöldségleves rántás nélkül (pikpak megvan)

- marék dió, alma (akár sült alma)

- sovány sajt

- néha belefér sütni natúr csirkemellet, halat

- hasznos beruházás egy fehérjepor: olyat vegyél, amiben kazein van, az lassan felszívódó, nagyon laktat (le is terheli a gyomrot, míg megemészti, sportolók esténként szokták inni), viszont kiváló fehérjeforrás, egy-egy étkezést helyettesíthet (és ne tejjel idd, hanem vízzel, vagy fél víz, fél tej)

- zabkása (kis fahéjjal meghinted, mint a tejbegriz szinte, én imádom, szénhidrátforrásnak CSAK ezt szabad), tolhatod almával, kis dióval, esetleg egy kis kanál mézzel ha nagyon kivagy, de ennyi


-kapszula: ha lassabban emésztesz, utolsó kaja előtt kapj be egy szűztea kapszulát, én szeretem, de vegyes tapasztalatokat olvastam róla


-ÖSSZESSÉGÉBEN: az ételed alapja a fehérje, emellé köretnek ehetsz zöldséget, de reggelire kényeztetheted magad zabkásával is, ezt a nap folyamán máskor ne fogyaszd, vacsorára pedig kazein tartalmú fehérjeital. Legyen összesen 4-6 kisebb étkezésed (beleszámít a fehérjeital is, vagy 1 alma is stb).

1500 kalória fölé ne menj. kaloriabazis.hu : itt nyomon tudod követni a kaját, és kb-ra ad is egy értéket, hogy hány g fehérjét stb vittél be.

Csináld, mert újjá fogsz születni. Adj magadnak időt. Vezesd a centiket és a kilókat egy füzetbe. Tűzz ki egy fontos dátumot: mondjuk a jövő nyarat, hogy bombázó leszel. Nézz ki egy koktélruhát 40-es méretben, vagyis legyenek kézzelfogható céljaid, ne csak annyi, hogy még a kajamegvonással is szivatod magad a sűrű és szürke mindennapokban.

Ha akarsz, írhatsz privátot.

Üdv!

2013. jún. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 alap ételed legyen:


HÚS (sonka, vagy ha főzöl akkor nyers hús amit elkészítesz, olcsóbban kijössz belsőségekből)

és ZÖLDSÉG (nyersen pari, papkika, retek, uborka, ami olcsó - ha főzöl akkor párolva, sülve, a húshoz keverve..)


Ennyit kell enni. Akár főve, akár nyersen.. mindegy, de nincs más. Nincs zsömle: sonka (szalonna) és saláta van. Kész.


Persze mindegy hogy épp sonkát szeretsz vagy szalonnát, vagy halat.. mire van pénzed, azt eszed. De müzli, zsömle az tökéletességgel felejtős. Ilyen étel nem létezik, hogy 'zsömle' vagy müzli. Az nem hús, nem zöldség, még csak nem is gyümölcs...!


Ha elkezdesz kapszulát venni, annyival is kevesebb pénzed lesz húsra. Gondold meg.


Étrendhez kellene írni hogy pontosan mit egyél, és hogy mennyit. Nem írom ezt le, annyit eszel amennyit akarsz. Liszt, cukor, tej nélkül rendbe fog jönni a hormonzavarod és fogyni fogsz.

2013. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rizs = szénhidrát. bolti müzliszelet = szénhidrát. zsemle = nem is tudom mi. Az egyetlen értelmes dolog még max a pörkölt. Vizet meg nem akkor iszunk csak, ha szomjasak vagyunk, napi 1,5-nek minimum le kéne mennie, de többnek is.
2013. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
És amit Tápi kihagyott, de szerintem ár-érték arányban remek: tojás, mindenféle formában.
2013. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!