Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha lefekvés elôtt eszek akkor...

Ha lefekvés elôtt eszek akkor könnyebben hízok?

Figyelt kérdés
Mindenki rögtön rávágja h igen ... de hát nem jobb az emésztése egy embernek ha alszik? :D
2013. jún. 7. 03:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően a hízást az étel minősége befolyásolja.
2013. jún. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Egyrészt nem, pont hogy nem hatékony későn az emésztésünk.


Másrészt ezt konkrétan a hízással összekapcsolni.. egyelőre nem nagyon lehet. Azért mert este betolok egy baconos sült oldalast lehet hogy leterhelem az emésztőrendszerem (és nem feltétlen kellene) de hogy miért híznék, arra nemigen van magyarázat. Energiabevitellel kapcsolatos magyarázatokat szoktak kitalálni rá, hogy az este megevett ételt nem mozgod le. Mert a nappalit meg valószínűleg igen..

Én igencsak megutáltam a termodinamikát, és boldogan röhögöm arcon azt, aki termodinamikai modelleket állít fel az emberi test működésére, merthogy valójában igencsak árnyaltabb a szervezetünk működése (bár természetesen az alapvető tételek ránk is érvényesek).

2013. jún. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Puliszkas válasza:
Szerintem ez mindenkinél másképp működik.Van aki esküszik a korai vacsorára,vagy annak elhagyására.Én reggelizni nem szoktam,és amikor ezen változtattam,átálltam napi két étkezésre,egyik reggel 8-kor,másik 17 órakor, 2 hónap alatt híztam 5 kg-t.Szerintem ehetsz lefekvés előtt is,csak max. nem fogsz tudni aludni,ha valami nehezebbet ettél.
2013. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Talán azért, mert ha valaki telerakja a hasát nehéz, megterhelő ételekkel lefekvés előtt, akkor nem tud nyugodtan, hosszan aludni, a szervezete az emésztéssel foglalkozik ahelyett, hogy "gyógyító" üzemmódba állna. Emiatt nem emelkedik meg a melatonin termelődése < nem növekszik a növekedési hormon termelődése < nincs, ami a lipolízist elősegítse.

Hú, de tudományos voltam (most tanultam az új csodakönyvemből) Legalábbis szerintem ez is lehet a dolgok mögött.

2013. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt mondod éjjel a HGH szint is segíti a zsírégetést? Mi a fenét művelhet velem az éjszakázás.. Több hónapnyi qigongozással remélem helyere fogom tudni hozni majd magam :D
2013. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem én mondom, hanem Robb Wolf. Szerinte a három "szentség" az étkezés, a mozgás és az alvás.
2013. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az igen, erre tényleg figyelni kéne.


És én is egyrészt kidolgoztam egy csomó kérdést 'komplexometriából' (csak büszkélkedek) másrészt utána olvastam a HGH hatásának. És tök igaz.

2013. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Harcosok étrendje című könyvet :)
2013. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!