Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el?

Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

már máskor sikrült úgy csinálni az étrendváltást, hogy ne érezzem kényszernek, de aztán sütöttek itthon palacsintát, az egész család azt ette, és egyszerűen nem bírtam ki, aztán jött a bűntudat, és a downward spiral.

a legnehezebbnek azt találom, hogy hogyan kezdjem el. mert reggel általában úgy ébredek, hogy nem vagyok éhes, mivel este sokat ettem, és bennem van, hoyg "enni kell" reggel, aztán meg az egész napom el van cseszve, mert úgy ettem, hogy nem is voltam igazán éhes, és mindent összeeszek.

most megint teleettem magam, bűntudatom van, ezért a legszívesebben még ennék. ha nem eszek, akkor rosszul érzem magam, ha eszek, akkor legalább addig jól.

hogyan kerülhetnék ki ebből?


akkor érzem jól magam, ha három óránként eszek egészségesen, kicsit, de arra nem tudom hogy tudnék átállni a zabálásról.


2013. jún. 14. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdd el úgy, hogy mindenből eszel, amiből eddig is, csak nem nagy tányérra szeded az ételt, hanem kistányérra. Emiatt már kevesebbet fogsz enni, és egy idő után a kisebb mennyiség is elég lesz.

Önuralom nélkül nincs fogyókúra. De az sem jó, ha mindent megvonsz magadtól. Ha a családod palacsintázik, akkor te is nyugodtan megehetsz 1 palacsintát. Csak többet ne. És ne rakj bele töltelékként porcukrot, vagy nutellát, hanem pl. szórd meg fahéjjal vagy cukormentes kakaóporral.

2013. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell enni reggel :) Ha nem vagy éhes, ne tömd magadba, az még kevésbé jó, mint nem enni, ha éhes vagy, én mindkettőt kerülöm.

Hajajjj, a leírásod alapján nincs elég öröm az életedben, ráadásul ha eszel, akkor elszalad veled a ló és utána bűntudat... Nem jó ez így, de nem vagyok távpszichológus, meg amúgy semmilyen se.

Az igen fontos, hogy akár eszel palacsintát, akár ne, ne legyen bűntudatod. Az csak ront és lehet, hogy az evésbe menekülsz, vagy arra gondolsz, úgyis mindegy... Ne add fel. Nekem segít, hogy nagyon egészségtudatos vagyok, úgyhogy bár önfegyelmem semmi, s ez látszik is életem más területein, semmi gond megállni egy csomó étel evését, hiszen az nekem nem jó :) A maradékból pedig nagyon, nagyon finomakat eszem. Nekem akkor van gond, ha elkezdek sok szénhidrátot enni, pláne ha édességet, azok után ugyanazt kívánom, megvan az ördögi kör, de nem is érzem jól magam. Észnél kell lenni s rendes ételekkel kellően jóllakni, jóllakottan én megállok bármit, hiszen kifejezetten nem kívánok enni.

2013. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

alapból kistányérról eszek, meg a akisebb dolgokra igyekszek odafigyelni, de a megoldás a teljes életmódváltás lenne.

most voltam biciklizni, napoztam, és sokkal jobb így, jobban érzem magam, szerintem kezdésnek már jó :)

most megyek és remélem hogy sikerül valami egészségeset ennem, mert rohadt éhes vagyok :D

2013. jún. 14. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!