Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Nem értem,...

Hogyan tovább? Nem értem, hogy mi a hiba!

Figyelt kérdés

Teljesen elakadtam az "életmódváltásommal". Márciustól kezdve fogytam 10 kilogrammot (persze fogynék még tovább, mert hát 95 kiló sem az az igazi "versenysúly"XD), de már egyszerűen nem értem, hogy mit csinálok rosszul. Tegnap például egy zsömlét ettem, ebédre egy tál tökfőzeléket, vacsorára 2 tojást csalamádéval 6 órakor, erre ma reggel 60 dekagrammal vagyok több...

A válaszokat előre is köszönöm!:)


2009. okt. 15. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
95 kilóval úgy fél-egy év aktív diéta ÉS napi min. másfél óra testmozgás, emellett folyamatos dietetikus és kardiológiai kontroll szükséges. Ha ezekből bármelyik hiányzik, az amúgy felgyorsított lipolízis lassulni fog, és az egész nem ér semmit. Amúgy a 60 dekagrammok méregetése teljesen fölösleges, az ilyen adatok biokémiailag nem reprezentálnak semmit. (egy medikus)
2009. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem sokat értettem belőle, de azért köszönöm szépen!;)
2009. okt. 15. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:
:DDD
2009. okt. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na, nem csak beröhögni akartam, tehát amikor én fogyoztam, 16 kg ment le, és pont 10 kilonál álltam meg ugy egy hónapra, és valamilyen csoda miatt egyszer csak megindult ujra.
2009. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem:) én még kb. 30 kilót szeretnék "leolvadni" magamról, de nyár közepe óta semmi sem történt. Meg ma reggel miután ráálltam a mérlegre majdnem sokkot kaptam XD Aztán rögtön arra gondoltam, hogy mások kétszer ekkora túlsúlytól is megszabadultak egy év alatt én meg örökre ilyen csülöksonka maradok XD
2009. okt. 15. 18:52
 6/7 anonim válasza:

Először is nem szabad feladni, mert jön a jo-jo effektus és 15-20 kg-ot is vissza szedhetsz magadra.

Nem csinálsz semmit sem rosszul, csak már ideje változtatni. Talán be kéne iktatni heti 2-3 alkalommal némi mozgást ami több okból is hasznos. Elsősorban ugye, minél több kalóriát égetsz el, annál többet fogysz. Mennyi kalóriát égetsz el naponta, milyen munkát végzel? Vannak kalkulátorok amikből hozzávetőlegesen ki lehet számítani, keress rá a google-val. Ha az nem több, mint amennyi kalóriát megeszel, akkor az azt jelenti, hogy a szervezeted teljes vésztartalékon üzemel és amit megeszel, annak az utolsó cseppjét is hasznosítani próbálja és ettől megállhat a fogyás.

Érdemes lenne elkezdened mozogni. Mindegy, hogy mit, a lényeg, hogy mozogj. Tisztában vagyok vele, hogy ilyen súllyal az ember korlátok közé van szorítva, hiszen mi ketten pontosan egy súlycsoportba tartozunk, de nekem is megy. Heti 3x edzek kb 1-1,5 órát.

Nekem sem ment elsőre minden, sőt! 10-15 percekkel kezdtem, mert annyira rossz volt a kondim, aztán szép lassan hónapok alatt hozzászoktam.

Én 12 kg-ot fogytam 3 hónap alatt, de jelenleg akarat gyenge vagyok és nem bírom a diétát tartani, de a rendszeres edzés miatt egy dekát sem híztam már 2. hónapja.

Tehát javasolnék némi testmozgást, csak óvatosan elkezdve, akár konditerembe lemenni és az edzőtől tanácsot kérni.

2009. okt. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsónak!:) Sportolni sportolok, már ha a heti két kondiórát a suliban annak lehet venni+gyalog jövök haza onnan (2,5-3km). Az viszont mindenképpen "könnyebbség" hogy viszonylag magas is vagyok a 95 kilóhoz. Csak hát így is elég hájtengernek nézek ki:D
2009. okt. 15. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!