Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nincs pénz úszásra, de...

Ha nincs pénz úszásra, de "rosszak" az ízületeim, akkor mit sportoljak?

Figyelt kérdés

Úgy volt hogy nyártól úszni kezdek, de végül nem jött össze anyagi okok miatt. Elvileg ősz végére megoldódnak majd ezek a dolgok, de addig is szeretnék sportolni valamit, mert van rajtam kb 10 kiló felesleg, amit leszeretnék adni, főleg hogy decemberben bál lesz, és jó lenne addigra csinosabbnak lenni. A térd és bokaízületeim sajnos elég fájósak fiatal korom ellenére, nagymamám volt ennyire ízületes (térdek), bokáim meg többször is kimentek a helyükről és kinyúltak a szalagjaim, és terhelésre fájnak. Ezért szerettem volna úszni, ami ugye az ízületeket nem terheli, de ez átmenetileg ki van lőve anyagi okok miatt.

Tudok valami más sportot ajánlani, ami nem terheli az ízületeimet, és fogyaszt is?

(Nem vagyok kíváncsi a "ha sz*r a táplálkozás nem ér semmit a mozgás" és ehhez hasonló válaszokra, kérek mindenkit hogy a kérdésre válaszoljon, és ne kezdjem ilyeneket írogatni!)



2013. júl. 1. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs valami tó a közelben, ott ingyen lehet úszkálni
2013. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon kényesek a térdeim például,kicsi korom óta. Mikor elkezdtem futni,a rendes cipő ellenére annyira ropogtak másnap,azt hittem,sosem lesznek már régiek. Aztán karácsonyra kaptam egy szobabiciklit,mondanom se kell,megváltás rajta tekerni,és az óta sincs semmi bajuk,pedig nem telt el úgy hét,hogy ne tekertem volna le 100-200 kilómétereket. Ezt tudnám javasolni,vagy valami könnyedebb otthoni tornát,táncot,hasonlókat. Egyébként simán elérheted a megfelelő pulzusszámot úgy is,ha gyorsan gyalogolsz megállás nélkül egy órát. Ez se terheli annyira az ízületeidet,mint például egy futás,és hatásos is.

Sok sikert a fogyáshoz!

2013. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bicikli, bicikli, bicikli! először keveset, könnyű fokozatban, sík terepen, aztán lehet nehezíteni.
2013. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tényleg annyira fáj a térde mondjuk mint nekem akkor a biciklit se fogja bírni talán sétálhatnál pár órát addig is.
2013. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!