Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a csokit müzliszeletekkel...

Ha a csokit müzliszeletekkel helyettesítem, akkor az ér valamit? ( Nestlé Fitness-re gondolok csak).

Figyelt kérdés
Sok édességet eszem, de most változtatni akarok az alakomon. Elkezdtem sportolni is. Napi egy, max. 2 müzliszelet szerintetek belefér?
2009. okt. 16. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A csokinál biztosan kevesebb cukor van benne, cserébe több rost. Tehát szerintem igen, ráadásul a hirtelen drasztikus étrendváltoztatás helyett jobb egy kis átmenet. Hosszú távon nem hiszem, hogy túl jó, mert azért némelyikben rendesen van cukor meg zsiradék is, adalékanyagok meg mindegyikben. De ahogy javul az erőnlétünk, több energiánk van, helyreáll a ízlelésünk, szépen rátalálunk az alakbarát nassokra is.

(Konkrétan a Nestlé Fitness-t nem ismerem, de Nestlé terméket nem vagyok hajlnadó vásárolni azután, amit az afrikai szoptatós anyákkal műveltek: tápszert osztogattak ingyen, a tanulatlan asszonyok azt hitték, a fehér ember is attól lett erős és jóltáplált, ezt adták a gyereknek tej helyett, mire az ajándék tápszer elfogyott, elapadt a tejük, és kénytelenek voltak - ha képesek voltak - az utolsó fillérjeiken is tápszert venni a babájuknak. Ez egy a Nestlé viselt dolgai közül, nézz utána a neten, ha érdekel)

2009. okt. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erről nem is hallottam...
2009. okt. 16. 02:55
 3/7 anonim válasza:
Napi 1 müzliszelet még belefér.
2009. okt. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem nem nem... xDD nézd csak meg a papirján hogí mennyi kalória van benne..inkább használj tablettás édesitőt, abból ehetsz, amennyit akarsz, ha belerakod a kajába
2009. okt. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az édesítők sem jobbak a tömeggel gyártott rossz minőségű tejcsokiknál, csak épp nem a cukor rakódik le, hanem máshol károsít. Az édesítőben semmi természetes nincs, nem értem miért hiszik az emberek, hogy az jó nekik.


Ehetsz csokit, csak mértékkel és legyen legalább 70%os kakaótartalma. Ehetsz 1-2 kiskanál mézet is, ha édességre vágysz, mert az sem káros csak természetes szőlő illetve gyümölcstartalma van, ez pedig rendesen felszívódik és tovább biztosítja az energiát. (Figyelj arra, hogy igazi termelői mézet vegyél)

Idővel meg majd szépen váltsd fel a müzli szeleteket (amikeben tényleg rengeteg az adalék cukor és ízfokozó) szárított gyümölccsel, sima gyümölccsel. Csináld úgy, hogy néha néha már ilyeneket eszel, ha édességre vágysz és majd fokozatosan nyúlj egyre többet az olyanok után, mint a "régi" édességek.

Majd észreveszed, hogy a cukor igényed is megváltozik, egyre jobban fogod értékelni a kevésbé cukros dolgokat és majd az étcsoki is nagoyn finom lesz. Én már itt tartok. De azért kitartás kell, meg jó pár hét, de ez alkat függő is. Mármint, hogy mennyi ideig tart az átállás. :)

Sok sikert és kitartást! :)

2009. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2009. okt. 16. 11:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát.. Tele van cukorral, mindenféle adalékanyaggal. Jobb mint a csoki, de egészségtelen.
2010. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!