Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a diétákban szereplő marha...

Ha a diétákban szereplő marha vagy sertés húst helyettesítem csirkével, akkor is működik a diéta?

Figyelt kérdés
Olvastam sok féle diétáról, amiben marha illetve sertés van megadva. Nem tudom, hogy miért épp ezek...szóval ha ezeket nem szeretem és helyette csirkét eszem, akkor működik a diéta? Elvileg ettől egészségesebb lenne és kevesebb zsírt vinnék be, nem? Vagy a diétákon ennyit sem szabad módosítani? Légyszi ne írjatok olyanokat, hogy ezek a diéták nem érnek semmit stb, egészségesen étkezem egyébként.
2009. dec. 25. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet helyettesiteni, mert a marha illetve disznóhúsban van egy csomó vitamin meg egyéb adalék anyag, ami a csirkében nincs meg. Az meg nem igaz, hogy a csirke egészségesebb, meg hogy a semmi zsir a jó - igy csak egy csomó hiánybetegséget szerzel be.
2009. dec. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó baromságokat beszél... "adalékanyag" te tudod mi az??? Amit mesterségesen az ételekhez adnak... Nyers húsban ilyen nincs. Vitamin meg végképp nincs a húsokban, zsír,szénhidrát,és fehérje van bennük, illetve nyomelemek. Zsír valóban kell a szervezetnek, de a disznóhúsban lévő zsír telített zsírsavakat tartalmaz, ami abszolút egészségtelen, és emeli a rossz koleszterin szintjét. Amire szüksége van a szervezetnek, azok a telítettlen, és többszörösen telítettlen zsírsavak. Ezek tengeri halakban, olajos magvakban vannak főleg. De meg lehet venni a tiszta kivonatot is OMEGA3 zsírsav formájában.

A disznó hús és a csirke között az a különbség, hogy a csirke messze nem olyan zsíros, és több benne a fehérje. Sokkal egészségesebb...

A marha valahol a kettő között van, de attól is függ, hogy mennyire zsíros részét esszük. Csirkének is a melle a legjobb, a comb már zsírosabb, a bőre meg főleg.


Szóval kedves kérdező, nyugodtan egyél a disznó és marha helyett csirkét, de ne legyen panírozva, inkább roston, és mell legyen!

2009. dec. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én nem tudok róla, hogy a disznóban vagy marhában bármi plusz lenne, ami a csirkében nincs, max. kevesebb zsír. A telített zsír pedig nem jó.
2009. dec. 25. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:
A marha és disznóhúsban sokkal több vas van, a csirkében alig valamennyi.
2009. dec. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A marhahúsban, és csirkemellben kevesebb a szénhidrát, mint a sertéshúsban, és több fehérjét is tartalmaz. Ha a sertéshúst helyettesíted csirkével, sikeresebb lesz a diétád.
2009. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, keress már a neten egy tápanyagtáblázatot, és nézd meg!!! Annyi itt az okos... a húsokban szinte semmi szénhidrát nincs... Fehérje és zsír, a csirkemellben nincs nagyon zsír, a disznóban viszont rengeteg a telített zsír ami egészségtelen. Szénhidrátot barnarizsből érdemes bevinni,és a többi ásványi anyagot (pl. vas ami van a marhában) inkább kivonatokból, az a biztos.
2009. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!