Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futás meddig éget szénhidrát...

A futás meddig éget szénhidrátot, és zsírt? Hány percig kb?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Végig éget mindkettőt. Izom összetételtől és edzés intenzitástól függ, hogy milyen arányban. Izom összetétel az izomrostok típusát jelenti.


Nem edzés alatt fogysz 'égetsz zsírt' hanem a nap 24 órájának nagyobb részében, ha nem eszel cukrot (vagy a most divatos zabot). Normál működés = zsírégetés + annyi zsír visszatöltődés hogy ne legyél betegesen sovány, csak egészségesen karcsú, szálkás.


Edzést fogyás mellett célszerű úgy csinálni, hogy intenzív legyen, ezért is az intervallumos futás a nyerő a lassú kocogással szemben (meg mert az ízületeket is jobban kíméli!! De nőknek ez sem ajánlott mint rendszeres, elsőszámú edzés)


HIIT tréning után sokkal nagyobb kalóriafelhasználása lesz a szervezetednek még órákon át, ezt tekintheted zsírégetésnek. Jobb hatással van a hormonrendszerre (inzulin érzékenység) mint a laza edzés.

2013. júl. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen!:)
2013. júl. 4. 09:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Szívesen. Hasznos is volt, tehát sikerült olyat írni amitől neked jobb lesz, beépíted az edzésrendszeredbe?
2013. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A futás utóégetéseket is végez!
2013. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez nem perctől függ, hanem a glikogénraktáraid telítettségétől. Elsőnek azt használod el, addig nem kell a testednek többlet zsír. Végzel a futással, és nem viszel be ch-t, a tested elkezdi a raktárait töltögetni, a rajtad lévő zsírból és az izmaidban lévő fehérjéből.
2013. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Legalább fél órát kell futnod, hogy a szervezeted a felraktározott zsírt kezdje el égetni, addig a naponta elfogyasztott szénhidrátot használja. A fokozott égetés még futást követően is folytatódik egy ideig. Én mindig futás után közvetlenül vacsoráztam. (futást megelőző 2 órában nem is ajánlott enni)


Alacsony pulzustartományban kell futni, nem a sebesség a fontos, hanem az idő! Én 30 kilót adtam le csak úgy, hogy futni és túrázni kezdtem. Étrendváltoztatás nélkül.

2013. júl. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Állandóan használunk fel zsírsavakat energianyerésre, a glikogén csak kemény izommunkához kell. A vércukorszint stabilitásához nem kell glikogén, zsírégetésnek nevezzük az állapotot: amikor valaki nem épp cukros joghurtfagyit eszik kenyérrel és egy kis tésztával. Aki ezt eszik az éppen hízik, magas a vércukor és inzulinszintje, az egész zsír és szénhidrátanyagcseréjének olyan pofont ad éppen mint a .. nagyot.
2013. júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kri76 válasza:
Én is így tudom, mint a 6-os hozzászóló! 30 perc után kezdesz zsírt égetni.
2013. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet veszek én is egy nőklapját, had okosodjak :-)
2013. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
kb 3percig
2013. júl. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!