Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aerob edzés (lassú kocogás,...

Aerob edzés (lassú kocogás, biciklizés) mehet mindennap, vagy kell egy-egy nap szünet a héten? Heti hányszor edzzek ilyent?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Heti 3-4szer 1 órát, az úgy rendben van. Ha a maradék napokon is szeretnél csinálni valamit akkor menj le a terembe és eddz súlyzókkal.
2013. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akár mindennap is mehet. Úgy is érezni fogod, hogy ha kell szünet. De ahogy előttem is írták jó ötlet kiegészíteni súlyzós edzéssel.

Ja, a lényeg.

Lassú kocogás, biciklizés ez így tág fogalom.

Mennyit?

Pl. futsz 2000 métert, és bicajozol 5 km-t?

Vagy futsz 15 km-t, és bicajozol 70 km-t?

Az sem mindegy.

Amúgy meg felváltva is lehet, hogy egyik nap bicaj, másik nap kocogás.

Bár ha úgy vagy vele mint én, hogy ahhoz hogy eljuss egy olyan helyre ahol lehet kocogni, egy csomót kell bicajozni, akkor elválaszthatatlanok.

2013. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én is ebbe dillemába voltam diétám elött, 15kg fogytam 3és fél hónap alatt úgy hogy heti 6x 40perc Elliptikus tréner, és heti 3x súlyzozás na most a súlyzozást nem tudod időhöz kötni, itt nem az idő, hanem a mennyiség, és a minősége a lényeg :) Aerob edzésnél a lényeg az hogy megállás nélkül monoton tekerj, gyalogolj, de úgy hogy se stop tábla, se zebra, se semmi ne legyen, célszerű kerékpár úton olyan szakaszon ami pl két községet köt össze :)
2013. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Második: Szobabiciklire gondoltam,és sajnos nem tudok távot mondani egyik esetben se,időre(illetve pulzusra) edzem. Egy óra meg szokott lenni,a pulzust pedig 130-140 körül tartom(azt hiszem,20 évesen ennyi az ideális zsírégetéshez). Talán nem szúrok el semmit.:) Olvasgattam a témában,és eléggé megoszlott a vélemény,hogy aerob edzésnél kell-e szünet,gondoltam hátha többet ér a tapasztalat. Köszönöm a válaszokat!:)
2013. júl. 5. 23:38
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Súlyzos edzés hülyeség..ha még nincs hozzá szokva a tested a kilókhoz garantál a gerincferdülés...


Fegyencedzés jobb

2013. júl. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 poiu ***** válasza:
Szerintem jóm a terv. Valami erőedzés nem árt. Kihagynod nem muszáj, ha érzed a túledzés jeleit, akkor pihenj kicsit.
2013. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mit szólnál ha azt mondnám hogy 60 perc kardiót 15 perccel helyettesíthetsz? :D [link]
2013. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 poiu ***** válasza:
Előző: ez jó módszer. Szobabiciklin bevált edzés: 20 mp tiszta erőből, 40 mp pihenés, 3 ismétlésben. 3 perc az egész, egy héten 3-szor elég csinálni. Ennyi elég az inzulin érzékenység növeléséhez. Erőedzést feltétlenül iktass be.
2013. júl. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!