Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet egyáltalán esélyem...

Lehet egyáltalán esélyem normálisan lefogyni, vagy csak ha az életem végéig magam sanyargatom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy vékony alkat. Alacsony vagyok. Alapvetően széles vállaim és csípőm van és hát kicsit dundi is vagyok most már. Nem merem megmérni magam a mérlegen.


Régen rengeteget sportoltam. Tényleg sokat nyomtam ezért elég erős izomzatom is van mellé, de 5 éve megszakadt minden mert szétment mind a két térdem. Utána kicsit magam alatt voltam (más okból is) és zabáltam.


Soha nem voltam túl nőies, de most már szeretnék az lenni. Csak egy picit. Van rá esélyem? Azt tudom, hogy soha nem lesz belőlem topmodell, de szeretném ha a karjaim és a lábaim formásabbak lennének, a nyakam és a vállaim is kecsesebbek és az úszógumik eltűnnének a hasamról, tokámról legalább.


Futni nem tudok, így ez a legegyszerűbb kardió már ki is esett. Nem nagyon van lehetőségem úszni járni sem. Vérszegény is vagyok ezek mellé.

Kajálni tudom hogy rendesen kell, és nem éhezni mert annak nincs értelme. A nasit/csokit igyekszem visszafogni, de néha úgy, de úgy kívánom. A teljes lemondás sok dologról nem is megy. Ilyen a kávé. Egyszerűen ha kihagyom reggel állva elalszom :( + mióta nincs chips vagy csoki a hangulatom is pocsék a kísértés pedig egyre nagyobb hogy visszakerüljek.


A torna amit csinálok nem sokat segít. Dolgoztam felsőtestre egy hónapig és legalább kétszer akkora lettem. Mint egy díjbirkózó. Olyan alkarom van. hogy a legtöbb pasi megirigyelné magának mint felkart, a vállaim és a nyakam pedig... . Zsír az nem jött le semmi viszont az izmok feltámadtak alatta. Nem úgy nézek ki mint valami testépítő hanem inkább mint azok a kínaiak akik pelenkában verekednek. Így le is álltam vele.


Milyen sport az ami nem épít izmot, de zsírt éget és nem jár együtt szökdécseléssel, ugrálással meg hasonlókkal?


Bocs a sok nyafiért csak gondoltam jobb ha leírom ami az eszemben van. Van valaki hasonló cipőben aki talált normális megoldást? Esetleg valami tanács?



2013. júl. 9. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha az a sanyargatás számodra, hogy nem zabálhatsz büntetlenül egész álló nap, akkor a válasz: NEM, "sanyargatás" nélkül nem fog menni.


De ha valóban izmos vagy, nem csak hájas, akkor lényegesen többet ehetsz az átlagnál hízás nélkül.


Sport? Akármilyen "bénán" is hangzik, de: tempós gyaloglás. Megfelelő "pulzusszámon végezve" határozottan "zsírégető".

2013. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

úgy értem hogy ha néha megennék valami édességet is (nem egész nap, de néha) egy szelet tortát, fagyit, vagy egy kis chipset akkor vége, borult a diéta és kezdhetem elölről?

Kávét cukorral ihatok e, vagy ezzel csak tönkreteszek mindent? Már elég régen nem zabálok. A sanyargatás alatt azt értem hogy a finomságokat el kell felejteni örökké? Vagy van olyan hogy néha jöhet egy-egy?


A gyaloglás jól hangzik és irigylem azokat akiknek nem gond, de szétment térdekkel elég megterhelő és kicsit parázok tőle bevallom. Már egy éve nem kell bottal mászkálnom (előtte kocsival toltam) az amputációtól (mindkét láb térdből) pedig egy hajszál választott el. Viszont ezt az átkozott súlyt cipelni nem könnyű, főleg nem tempósan és félek, hogy visszaesek. :S

2013. júl. 9. 13:38
 3/9 poiu ***** válasza:
Kerékpározni tudsz? Nordic walking? Nekem rossz a térdem, de ezek símán mennek. Vérszegénység lehet gluténérzékenységtől. Pár hónapig érdemes lenne megpróbálnod a paleot.
2013. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én eszem édességet, sőt egészségtelen dolgokat is, de ésszel. Alapvetően normális dolgokat eszem, zöldség, gyümölcs, hús, ezért nem félek betegesen attól, hogy jaj, mi lesz egy kakaós csigától. Ha megkívánom, megeszem, de nem nasinak, hanem főétkezésre. Vagy reggelire üres teával, vagy ebédre egy leves után. Kalóriában nem drámai, a tápanyagot meg majd megeszem legközelebb. (Voltam vérvételen, minden eredményem tökéletes.) De nyilván nem lehet minden nap kakaós csigát/pogácsát stb. reggelizni. De pl. heti 1-szer belefér.

Nem értem, mi a gond a kávéval? Én ugyan nem szeretem, de nem kell lemondani róla, csak ne cukrozd agyon.

A sétában én személy szerint nem hiszek, de az úszástól nem leszel díjbirkózó, és az izületeidet sem bántja.

Figyelj arra, hogy 15%-kal kevesebb kalórát vigyél be, mint amennyit elégetsz, és akkor sikerül. Ennyi.

2013. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mértékkel bármi belefér. De véletlenül se naponta.

A kávét lehet édesítővel is inni, vagy nyírfacukorral. Értelmesebb mint simával.

Rengeteg recept van a világon, szinte bármit el lehet készíteni "diétás" módon is, nem kell lemondani a finomságokról.


Akkor nem tempósan, hanem először simán.


A lényeg, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elégetsz.

Megfordítva: több kalóriát égess, mint amennyit beviszel.


Ahhoz pedig, hogy ne legyél éhes: meg kell válogatnod, hogy mit eszel.

Az egészségtelen vackok túl sok üres kalóriát tartalmaznak. Gyorsan megéhezel mellettük és még hízol is tőlük.


Ha jól választasz (sok fehérje - fehér hús -, zöldség), és ötször eszel kis (!) mennyiséget, akkor egész nap bírod. Így nem sanyargatás.

2013. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hagyd már abba a rinyálást, s helyette gondolkozz!!!

Mi a fene borulna 1 szelet tortától??? Van benne 300 kalória. Semmi nem borul tőle, csak 5 dekával kevesebbet fogysz aznap. :)

Nyilván nem lehet minden napra valami édességet beiktatni, gyümölcsön kívül. Írd össze, miről nem akarsz lemondani, és oszd be úgy, heti 2-szer ehetsz ilyet. Én pl. az üdítőt imádom, igyekszem heti 2-szer 3 dl-t inni. Biztosan jobb lenne, ha semennyit nem innék, de hatásos nem lenne, az biztos, mert feladnám. A fagyiban alig van kalória, ha meg tudsz állni 1 gombócnál, akár minden másnap ehetsz. De akkor persze nincs chips.

Ha magad készíted otthon natúr joghurtból, gyümölcsből és édesítőből, minden nap megeheted uzsonnára.


Gondolom, a doki elmondta, mit lehet és mit nem. Ha más nincs, járj gyógytornára. Az is több a semminél, és nem árt, hanem használ.

2013. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jól választasz (sok fehérje - fehér hús -, zöldség), és ötször eszel kis (!) mennyiséget, akkor egész nap bírod. Így nem sanyargatás.


A kérdezőnek pont az a baja, hogy nem éhes, hanem kívánja az édességet. Azt meg nem lehet hússal csillapítani.

Hiába eszi tele magát csirkemellel, ha folyton a csokin kattog az agya. Ezért kell megnézni, miről nem tud lemondani és azt mértékkel beosztani.

2013. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Márpedig lehet, hogy de. Amikor megváltoztattam a táplálkozásomat, nevezetesen elhagytam a glutént, azonnal elmúlt a csokivágyam (azóta is eszem nagyritkán saját készítésű csokit, de csak hedonizmusból és keveset, sosem érzek rá elementáris vágyat, mint korábban). Ha jóllakom értelmes dolgokkal, nem is gondolok nassra. Fura dolgok ezek. Úgy látszik, nálam nem lelki volt a csokivágy, hanem fizikai, azóta is tapasztalom, hogy ha több szénhidrátot eszem (nyilván nem mindegy, milyen fajtát, de ennyire még nem tudtam tanulmányozni), az hajlamos "hívni" maga után a többi szénhidrátot...

Ha "lelki" okokból kell a csoki, az persze más, de ha a fizikai vágy nincs meg, akkor csak könnyebb harcolni ellene...

2013. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kávét pedig lehet inni (habár intő jelnek tartanám, ha reggel anélkül nem megy), csak nem nasi-édességként, hanem szükséges dologként, cukor nélkül :P A kókusztej édes, azzal már igazán elviselhető a kávé is, ha nem is olyan jó, mint mézzel, mmm :)
2013. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!